Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪNIJS
No Age — Goons Be Gone
Jessie Ware — What's Your Pleasure
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪNIJS
06: Aija Andrejeva, Siguldas Pilsdrupu estrāde
21: Michael Kiwanuka, Siguldas Pilsdrupu estrāde
27: Dido, Siguldas Pilsdrupu estrāde
30: P.O.D., Melnā Piektdiena
JŪLIJS
08: Oh Wonder, Palladium koncertzāle
17: Positivus 2020, Salacgrīva
18: Kartupeļpalma 57, Nacionālais botāniskais dārzs, Salaspils
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Beastie Boys - Hot Sauce Committee Part Two

Normunds Vucāns, 2011. g. 10. maijā

Liekas, ka nav neviena goda, kuru par savu ieguldījumu hiphopa attīstībā nebūtu saņēmuši Bruklinas oriģinālie dumpinieki Beastie Boys. Bez kulta statusa un neviltotas žanra fanu (un ne tikai) cieņas un mīlestības šis trio ir arī saņēmis trīs Grammy balvas un pārdevis vairāk kā 22 miljonus savu albumu kopiju tikai ASV vien. Un arī muzicējot kopā vairāk kā 30 gadu, esot 44 — 46 gadus veci, Maiks D, MCA un Ad-Rock turpina darīt to pašu, ko jaunībā. Un dara to apbrīnojami labi!

Tiem, kas kaut kādu iemeslu dēļ nezina, kāpēc vispirms izdots Hot Sauce Committee Part Two, atgādināšu, ka ierakstu laist klajā bija paredzēts jau 2009. gadā ar nosaukumu Hot Souce Committee Part One, tomēr tad MCA jeb Adamam Jaukam tika atklāts siekalu dziedzeru vēzis. Par laimi, mūziķim izdevās pieveikt slimību, un atgriezties uz skatuves. Pērnā gada oktobrī vīri izplatīja ziņu, ka pirmā daļa joprojām tiek atlikta uz nenoteiktu laiku, bet otrā iznāks kā iepriekš plānots — 2011. gada pavasarī. Kā atklājās vēlāk izplatītajā dziesmu sarakstā, tie ir tie paši vēži, tikai citā kulītē — Hot Sauce Committee Part Two ir gandrīz identisks, ar viena gabala atšķirību, sākumā plānotajai versijai.

Beastie Boys ir atpakaļ pie saknēm, tieši pie tā, kas viņus padarīja par vispasaules ikonām. Skanējums ir praktiski identisks nu jau leģendārajam deviņdesmito pirmās puses materiālam (manuprāt, visvairāk ir līdzību ar hiphopa svētbildi no 1994. gada Ill Communication), turklāt, ļoti svarīgi, ka pašpuiciskais dumpinieciskums nav tikai izkārtne — tā šķietami neatkārtojamā deviņdesmito sajūta ir atgriezta arī 2011! Pieļauju, ka daudzi no jaunākās paaudzes klausītājiem to nenojauš vai nenovērtē, taču viņiem, kaut caur nelielu daļiņu, bet tomēr ir iespēja izbaudīt tos sajūtu vējus, kas pūta pēdējā aizgājušās tūkstošgades dekādē.

No atsevišķām kompozīcijām īpaši gribas izcelt šobrīd aktuālo singlu Make Some Noise. Iespējams, daudzi grupas kvēlākie fani man nepiekritīs, sakot, ka neprotu novērtēt īsto mākslu un atbalstu tikai, manuprāt, komerciālāko no visām kompozīcijām, tomēr nebaidos teikt, ka šī būs viena no gada svarīgākajām un labākajām dziesmām! Tāpat ļoti, ļoti labas ir arī abas sadarbības — ar Nas jau 2009. gadā izdotajā Too Many Rappers (tolaik plānots kā pirmais vēstnesis no Part One) un Don’t Play No Game That I Can’t Win, kurā dzirdams Santigold.

Pēdējo pāris dienu laikā rakstītajās recenzijās to sanāk rakstīt pat pārāk bieži, bet arī Hot Sauce Committee Part Two IR starp albumiem, kurus Tu nevēlies un pat nedrīksti palaist garām. Tas, ko viņi dara, jo īpaši ņemot vērā žanram šķietami cienījamo vecumu, joprojām ir maģiski!

P.S. Ikvienam arī derētu noskatīties albuma popularizēšanai radīto 30 minūtes garo īsfilmu Fight For Your Rights — Revisited, kurā tēlo daudzas no Holivudas spilgtākajām zvaigznēm. Tas ir kaut kas patiešām lielisks!

8.5/10

Tavs komentārs