Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

AUGUSTS
14: Dons. Es Nāktu Mājās, Daugavas stadions
22: Ozols. Lielkoncerts Lucavsala Live, Lucavsala
SEPTEMBRIS
03: Foals, Palladium koncertzāle
OKTOBRIS
02: Sting, Arēna Rīga
07: Carnival Youth Koncertsērija Naivais Ku-Kū , VEF Kultūras pils
16: Nazareth, Arēna Rīga
NOVEMBRIS
02: Bon Iver, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Braiena Meja un Kerijas Elisas koncerta apskats

Gundars Zaburdajevs, 2014. g. 19. martā

Lai arī vakar Arēnā Rīga uz skatuves kāpa tikai trīs mūziķi, bija dzirdamas dziesmas no ļoti dažādu mākslinieku repertuāra. Savas tūres ietvaros koncertu sniedza Braiens Mejs un Kerija Elisa, divi dažādus virzienus pārstāvoši mūziķi, kuru sadarbība ilgst jau vairāk nekā 10 gadus. Elisa ir pazīstama ar savu darbu mūziklos, savukārt Mejs iegājis vēsturē kā leģendārās rokgrupas Queen ģitārists un Rīgā viesojās jau otro reizi — 2008. gadā Queen Arēnā spēlēja kopā ar vokālistu Polu Rodžersu.

Savā jaunajā tūrē The Candelight Concerts abi mūziķi, kuriem palīdzēja taustiņinstrumentālists Džefs Līčs, gan spēlē dziesmas, kuras sarakstījuši kopā, gan kuras abiem liekas tuvas, gan arī skaņdarbus no saviem iepriekšējiem projektiem. Starp tiem, protams, dominēja Queen repertuārs, no kura jo īpaši daudz tika spēlēts koncerta noslēgumā. Izskanēja gan We Will Rock You, gan Somebody to Love, gan pašā noslēgumā arī Crazy Little Thing Called Love.

Mūziķi nekautrējās kaverversijas spēlēt daudz citādāk, nekā skan oriģināls. Diezgan bieži citādi nemaz nebija iespējams, jo uz skatuves vienkārši nebija tik daudz cilvēku, lai dziesmas pietuvinātu tā zināmākajai versijai. Tas gan Mejam un Elisai netraucēja nospēlēt diezgan aizraujošu koncertu, kura laikā garlaicīgi noteikti nekļuva. Starp dziesmām mūziķi bieži aizrāvās ar stāstiem, kāpēc izvēlējušies spēlēt tieši šo gabalu, centās arī pajokot, kas gan ne vienmēr izdevās.

Tiesa, radīt jauku atmosfēru izdevās tik un tā, turklāt, lai arī šis bija sēdošais koncerts, Mejs beigās aicināja publiku doties tuvāk skatuvei un aktīvi dejot līdzi. Arēnas publika nebija diez ko aktīva līdzi dziedātāja, taču varēja just, ka sanākušajiem skatītājiem notikumi uz skatuves tiešām patīk. Lai arī lielākā daļa koncerta bija akustiska, beigu daļā Mejs ķērās arī pie savās slavenās Red Special ģitāras un nospēlējot pagaru solo, kā arī izmantojot to līdz pat uzstāšanās beigām. Lai arī vairākas Queen dziesmu kaverversijas bez bungām skanēja visai īpatnēji, pie tā ātri vien varēja pierast.

Mūziku spilgti papildināja arī fonā demonstrētie video. Mūziķi gan pastāstīja, gan parādīja savu ceļojumu uz Āfriku, izsakot atbalstu cīņai pret savvaļas dzīvnieku medniecību. Īpaši interesants bija pats pirmais video — īss, animēts stāsts, kurā apvienotas Meja ģitāras skaņas un jau 10 gadus veca animācija, nododot vēstījumu pret āpšu likvidēšanu Lielbritānijā. Uzmanību tas noteikti pievērsa, jo pirms video  fonā skanēja akadēmiskā mūzika — pārmaiņa bija visnotaļ spēcīga.

Lai arī koncertu lielā mērā izvilka Queen dziesmas, nevar noliegt Elisas devumu, jo viņas vokāls tiešām ir lielisks, turklāt arī ārkārtīgi spēcīgs. Arī 66 gadus vecais Mejs, kura kuplā matu rota pēdējo gadu laikā kļuvusi sirma, joprojām ir formā — gan ģitārspēles, gan vokāla ziņā. Šeit nebija ne miņas no vienkāršas repertuāra atspēlēšanas, jo gan Mejs, gan Elisa reti neveltīja kādu minūti vai vairāk, lai pieteiktu dziesmu, pēc tam to izpildot ārkārtīgi augstā līmenī. Gandrīz vai nebija iemeslu, lai vakar pēc aptuveni divas stundas ilgā koncerta Arēnu nāktos pamest ar vilšanās sajūtu.

Foto: delfi.lv

Tavs komentārs