Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

FEBRUĀRIS
The 1975 — Notes On A Conditional Form
MAIJS
Weezer — Van Weezer
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
06: Arturs Skutelis, Palladium koncertzāle
20: Sudden Lights, Hanzas Perons
27: Triana Park, Hanzas Perons
28: Very Cool People, Hanzas Perons
APRĪLIS
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
21: The Sound Poets, Hanzas Perons
MAIJS
22: JP Cooper, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Dick Diver - Melbourne, Florida

Rūdolfs Sietiņš, 2015. g. 13. martā

Austrālijas grupa ar divdomīgo nosaukumu Dick Diver ir tipiska indie grupa no tālajām Okeānijas salām. Kaut kas no The Clean, kaut kas no The Go Betweens. Jaunieši gan šīs vecās lokālās tradīcijas spēj ietērpt modernās ādiņās. Radot svaigu un interesanti skanošu skaņu jūkli. Starp citu, grupas fanu lokā ir šobrīd pa popularitātes trepēm kāpjošā, cita austrāliete Kortnija Bārneta, kas nekautrējās fotosesijās pozēt grupas krekliņā.

Atšķirībā no Twerps, kas šogad paspējuši izdot simpātisku albumu līdzīgās noskaņās, Dick Diver šoreiz gājuši tālāk un centušies izkāpt no žanra robežām. Tajās vietās, kur sastopas vīrieša un sievietes vokāli, grupa atgādina par sirsnīgi naivajiem Fleetwood Mac ierakstiem. Grupas mūzikā vispār dzīvo klasisks rokmūzikas un vecās labās popmūzikas gars.

Albums sākas ar diezgan klasisko, grupai piestāvošo Waste The Alphabet, kas ir trauksmains power pop agrīno R.E.M garā. Dziesma nemanot pāraug Year In Pictures, kas ar lipīgajām klavierītēm, tropiski silto ritmu un saksofoniem, kuri liek izģērbties, parāda grupas jaunās muzikālās šķautnes. Iespējams viens no labākajiem gada indie hitiem. Albuma turpinājumā grupa turpina rotaļāties — šeit gan ir kaut kas no Yo La Tengo pēdējā albuma, gan septiņdesmito soft-roks, gan psihodēliski kosmiski sintezatori, kas kā zināms ir jaunā Austrālijas mūzikas eksportprece numur viens. Kā arī, protams, ļoti daudz seksīgu saksofonu.

Ja vien grupas puikas un meitenes prastu atkāpties no sava amatieriskā šarma (kas gan ir viens no lielākajiem grupas plusiem), tad, domājams, mēs varētu runāt par grupu ar lielu potenciālu. Varbūt ne par jaunajiem Fleetwood Mac, bet par jaunajiem The New Pornographers noteikti. Simpātisks albums, kas gan kopumā nav nekas īpašs.

7.5/10

Tavs komentārs