Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Dirty Deal Audio - DDA/VA IV

Lauris Anstrauts, 2016. g. 15. janvārī

Jau ceturto gadu pēc kārtas pašmāju elektroniskās mūzikas kolektīvs/ierakstu kompānija Dirty Deal Audio ir izdevuši kompilāciju ar Latvijas elektroniskās mūzikas producentu darbiem. Atšķirībā no pāris iepriekšējiem kompilācijām, kuras iznāca gada pēdējās dienās, šīs izdošanas datums ir pabīdīts jau uz nākamā sākumu, bet nolūks palicis tāds pats — sniegt ieskatu tajā, ko ar šo kolektīvu saistītie producenti paveikuši pēdējā gada laikā.

DDA\VA IV kopumā var atrast 19 skaņdarbus un pārstāvēto producentu klāsts ir visai dažāds. Aptuveni pusi ir bijis iespējams atrast arī iepriekšējo trīs kompilāciju dziesmu sarakstos, bet, kā vienmēr, ir arī tādi, kuri Dirty Deal Audio kompilācijās parādās pirmoreiz. Savukārt starp tiem ir gan līdz šim mazāk dzirdēti producenti, gan tādi Latvijas elektroniskās mūzikas vidē labi zināmi vārdi kā E:91, Elvi un Oriola 701.

Kompilāciju uz mierīgas nots iesāk Anša skaņdarbs Tvaiks, kuram gan asumu piedod balss ieraksti no leģendāras Degpunktā klasikas. Arī pārējo to ievadošo skaņdarbu skanējums pieturas pie hiphopa un elektroniskās mūzikas krustpunkta, kas, šķiet, visvairāk asociējas ar Dirty Deal Audio, bet, tāpat kā iepriekšējās kompilācijās, arī šajā tās veidotāji ir centušies apkopot pēc iespējas lielāku žanru klāstu. Tas kļūst pamanāms aptuveni pie desmit minūšu atzīmes, kad ieskanas TV Maskava acid house žanrā ieturētais Move Your Pony, kam seko ghettotech un footwork skaņas no Philistine Trax.. Šāda lēkāšana starp žanriem turpinās vēl labu brīdi — starp Outrae ambientās mūzikas iedvesmotajām skaņām un deep house no Oriola 701, E: 91 spēlējas ar minimālistiskām vintage sintezatoru skaņam, Oriole  — ar drum&bass, savukārt Kodek parāda, ka nav aizmirsis par chiptune estētiku. Pēc šādas daudzveidības, izlases otrā puse gan ir nedaudz viengabalaināka, iesākoties ar instrumentālu hiphopu, ko uz beigām nomaina eksperimentāla elektronika. Ar pamatīgu grāvēju pacenties izcelties NiklāvZ (ne pirmo reizi), gribas izcelt arī Elvi, kura skaņdarbā dzirdamie lauztie ritmi nedaudz atsauc atmiņā Aphex Twin. Tāpat ļoti patīkami skan Us no Bandmaster, kurai pagājušajā nedēļā tika izdots arī videoklips — šo trio uzskatu par vienu no šobrīd daudzološākajiem vārdiem Latvijas mūzikā. Tikmēr kompilāciju nobeigt uzticēts vienam no Dirty Deal Audio lielākajiem veiksmes stāstiem — Kashuks, kura nedaudz episkais Hand Written Story tai ir visai piemērots noslēgums.

Ar savu aktīvo darbību Dirty Deal Audio ir kļuvuši par pirmo asociāciju izdzirdot vārdu salikumu “Latvijas elektroniskā mūzika”, savukārt viņu veidotās kompilācijas — par tādu kā šīs skatuves vizītkarti. Protams, to sakot, es nebūt nevēlos noniecināt citus, kas šajā jomā darbojas, un ir skaidrs, ka, lai cik dažādus žanrus šeit nebūtu mēģināts aptvert, ar 20 skaņdarbiem to nebūt nevar atspoguļot, bet vismaz aptuvenu priekšstatu par to, kas notiek Latvijas elektroniskās mūzikas scēnā no šī ieraksta noteikti var gūt. Tāpēc, lai gan daļa producentu savus labākos darbus varbūt pataupa saviem individuālajiem ierakstiem, nevis iekļauj šādās izlasēs, jaunas Dirty Deal Audio kompilācijas iznākšana mani vienmēr iepriecina, jo ir patīkami klausīties ierakstu, kurā aptuveni stundas garumā ir dzirdama dažāda, kvalitatīva un, pats galvenais, mūsdienīga pašmāju mūzika.

8/10

Tavs komentārs