Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Destroyer — Have We Met
Ben Watt — Storm Damage
Poliça — When We Stay Alive
FEBRUĀRIS
Green Day — Father of All...
The 1975 — Notes On A Conditional Form
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

FEBRUĀRIS
10: The Neighbourhood, Arēna Rīga
14: Mesa, Arēna Rīga
MARTS
06: Arturs Skutelis, Palladium koncertzāle
20: Sudden Lights, Hanzas Perons
27: Triana Park, Hanzas Perons
28: Very Cool People, Hanzas Perons
APRĪLIS
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Everything Everything - Arc

Gundars Zaburdajevs, 2013. g. 22. janvārī

Nedaudz par elektronisku indīroku, grūtajiem otrajiem albumiem un pieaugšanu. Mančestras apvienība Everything Everything savu pirmo albumu izdeva 2010. gadā un jau ar debiju guva mūzikas kritiķu atzinību — šķiet, Mercury balvas nominācija runā pati par sevi. Lēkājošais ritms, daudzie un dažādie skaņu elementi, kā arī Džonatana Higsa dominējošais vokāls veidoja patiešām lielisku skanējumu. Tagad grupai bija pienākusi kārta izdot Man Alive sekotāju. Otrais ieraksts nekad nav bijusi viegla misija — cik labi ar to tikusi galā Everything Everything?

Ir skaidrs, ka lielos vilcienos grupas mūzika palikusi tāda pati — joprojām pamatīga dzīvīguma deva, tikpat liela loma joprojām ir spēcīgajam Higsa vokālam, kas atkal piesaista vislielāko uzmanību. Tiesa, arī izmaiņas ir lieliski redzamas. Kā jau nereti notiek ar grupu otrajiem albumiem, tajos mūzika kļūst nopietnāka. Vairs nevar sajust tik ļoti daudz aktivitātes, lai arī nekādu pesimismu saskatīt neizdodas (un arī nevajag). Ir jūtams briedums.

Rodas sajūta, ka ar šo ierakstu grupa ir centusies sevi ielikt kādos noteiktos rāmjos. Skanējums ir vienkāršāks un vairs nav tik pārsātināts kā Man Alive, tiesa, vienlaikus tas kļuvis arī pārdomātāks. Higss daudz mazāk lieto falsetu un straujas vokālās izmaiņas, kādas lielā daudzumā dominēja Man Alive. Rodas sajūta, ka albums ir daudz jēgpilnāks un kopējā labuma vārdā šāda nomierināšanās ir nākusi par labu.

Ja runājam par atsevišķām dziesmām, tad noteikti jāizceļ abi singli Cough Cough un Kemosabe. Abi lieliski ievada albumu un grūti teikt, vai kāds cits skaņdarbs no šī ieraksta to spētu paveikt labāk. Mana personīgā favorīte ir Duet — pēc mierīga un stīgu instrumentiem piesātināta ievada seko teicama agresīvā daļa labākajās indīroka tradīcijās. Nedaudz no kopējās ainas izkrīt daži lēnākie gabali, kas pārāk izteikti balansē uz garlaicīguma robežas.

Albumam ir ne tikai labs sākums, bet arī visnotaļ pozitīvi nobeigums. Radiant (arī noteikti izceļams skaņdarbs) un Don't Try lieliski noslēdz ierakstu, ko gan nevarētu teikt par starp abiem šiem ielikto The Peaks. Šajā gadījumā piecas ar pusi minūtes diezgan mierīgas klaviermūzikas, manuprāt, bija par daudz — dziesma bija pārāk izstiepta, lai patiešām varētu to izbaudīt. Beigās gluži vienkārši nedaudz apnika.

Everything Everything varbūt vairs neizklausās tik aktīvi kā pirmajā ierakstā, taču muzikālais baudījums noteikti nav samazinājies — Arc ir ļoti labs ieraksts, kas varbūt pat var cerēt arī uz visai lielu atzinību.

8/10

Tavs komentārs