Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ewert And The Two Dragons - Good Man Down

Normunds Vucāns, 2011. g. 7. aprīlī

Katra reize, kad tiek izdots kāds kvalitatīvs pašmāju mūzikas ieraksts ir svēti. Tos sagaidīt vienmēr ir patīkami, tie ir jāatzīmē un jāizceļ (jā, akmens manā dārziņā par to, ka joprojām neesmu saņēmies uzrakstīt recenziju par jauno Kārļa Kazāka plati — apsolos to izdarīt tuvākajā laikā), jo tas ir viens no veidiem vietējās mūzikas attīstīšanai. Līdzīgi svētki ir arī tad, ja ripuli publicē arī tuvākie kaimiņi, šoreiz igauņi Ewert And The Two Dragons, turklāt viņu mūziku izdod mūsu I Love You records. Šāds disks taču ir jāpopularizē, vai ne?

Plašāka publika Latvijā šo kvartetu iepazina pērnā gada vasarā, kad viņi sacēla diezgan lielu troksni ar savu uzstāšanos Positivus festivālā uz I Love You skatuves. Grupa tika slavēta par aizraujošu un kvalitatīvu koncertu, turklāt tā bija tā sauktais apslēptais dārgums — izpildītāji, kurus daudzi pat nav redzējuši, bet par viņiem runā, jo citi stāstīja, cik lielisks koncerts bijis. Vēl atpazīstamāki Latvijā vīri kļuva Goran Gora & The Yrs iesildīšanas viņu koncertā Sapņu Fabrikā šī gada janvārī, savukārt vasarā varēsim baudīt Ewert And The Two Dragons priekšnesumu gan Positivus, gan Summer Sound Liepāja festivālos.

Dzirdot to, cik veiksmīgs igauņiem padevies pirmais singls vīriem padevies pirmais singls (In The End) There’s Only Love, no Good Man Down gaidīju ļoti daudz, tomēr cerība tā arī palika nepiepildītas... Albums mani galīgi nepārliecina, vismaz pat ne uz pusi tik ļoti, cik gaidīju. Iespējams, tā arī ir galvenā problēma — no estiņiem cerēju sagaidīt ko tādu, ko viņi gluži vienkārši vēl nespēj radīt...

Uzskatu, ka lielākais Good Man Down trūkums ir pārāk lielais uzsvars uz lēnām folkmūzikas kompozīcijām, jo ātrs indiepops (kā jau minētājā pirmajā singlā) viņiem piestāv daudz vairāk. Tur viņi var parādīt savu muzikālo harizmu visā tās krāšņumā, tur, vismaz tā šķiet, viņi jūtas kā zivis ūdenī, turpretī lēnie gabali brīžiem nedaudz nedabīgi, nepamet sajūta, ka tie iekļauti ierakstā tikai tāpēc, ka kaut kas bija jāiekļauj. Noteikti jau zināt, ka esmu liels folkmūzikas cienītājs, taču albuma vidū pat man nedaudz sanāca miegs...

No otras puses skatoties, velns nemaz nav tik melns kā viņu mālē — divas trešdaļas no diska 10 gabaliem izklausās patiešām forši un ļoti aizrauj. Tajā džeki parāda visu, uz ko ir spējīgi, un ticiet man — viņi spēj daudz! Tāpat viennozīmīgi pozitīvi jāvērtē arī kopējā plates noskaņa, kas caurvij ikkatru tā sekundi. Cita starpā šeit arī jāatzīmē plašais izmantoto mūzikas instrumentu saraksts, kas nenoliedzami ripuli dara daudz krāsaināku un daudzšķautņaināku.

Jau iepriekš to minēju, tomēr nebaidos atkārtoties — (In The End) There’s Only Love ir pārliecinoši labākā dziesma ne tikai šajā diskā, bet gan viņu spēcīgākais skaņdarbs vispār, turklāt tā nenoliedzami ierindojama starp pēdējo gadu augstvērtīgākajiem gabaliem, kas radīti Baltijā. Tāpat interesantas ir dziesmas Jolene, The Rabbid, Road To The Hill un titulskaņdarbs Good Man Dawn. Ne mirkli nešaubos, apgalvojot, ka ikviens no tiem var būt singls, un vismaz puse par tādiem arī kļūs!

Īsumā raksturojot Good Man Down nākas secināt, ka tas ir patīkams popalbums atpūtas brīdim, bez īpašām ekstrām. Gaidīju vairāk (un noteikti ne es viens), tomēr rezultāts nebūt nav slikts — tas tikai lieku reizi apliecina Ewert And The Two Dragons talantu, kurš noteikti vēl vairāk tiks izmantos nākamajos ierakstos! Aizčāpo uz I Love You pēc plates kaut vai singlu dēļ — tie ir tā vērti!

6/10

Everti patiešām ir viens no retajiem Baltijas izpildītājiem, kuriem es regulāri pasekoju līdz. Man arī bija tas gods redzēt viņus dzīvajā gan slavenajā Positivus koncertā, gan arī Sapņu Fabrikā. Skaisti puiši un jauka mūzika. Tomēr tīri kā albums kopumā un noskaņu ziņā labāk laikam patika pat iepriekšējais Hills Behind Hills, bet nu hitu šajā patiešām ir vairāk.

JanisDolphin 2011. gada 25. aprīlī, 15:25

Tavs komentārs