Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

NOVEMBRIS
Jaakko Eino Kalevi — Dissolution
Coldplay — Everyday Life
Beck — Hyperspace
Harry Nilsson — Losst and Founnd
Leonard Cohen — Thanks For The Dance
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

NOVEMBRIS
16: Brit Floyd, Palladium koncertzāle
23: Carnival Youth, Hanzas Perons
23: Ozols. Neona Pilsēta - Sāgas Noslēgums , Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs
28: Boy Harsher | Chasms, Klubs Depo
28: Jumprava, Arēna Rīga
29: Astro'n'out, Palladium koncertzāle
DECEMBRIS
04: Matt Simons, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Kārļa Kazāka albuma prezentācijas koncerta apskats

Gundars Zaburdajevs, 2015. g. 24. aprīlī

Vakar notikušais pirmais Kārļa Kazāka jaunā albuma ...Un Viņa prezentācijas koncerts Mūzikas namā Daile kārtējo reizi pierādīja visus mūziķa meistarības un viņa rādītā skanējuma burvības argumentus. Apmēram divas stundas ilgā uzstāšanās radīja gan pārdomas, gan sirds siltumu, gan jau sen aizmirstu pārliecību, ka Kazāks ir vairāk nekā spējīgs likt veselai zālei klusi baudīt to, ko sniedz uz skatuves notiekošais.

Paša mūziķa komunikācija ar sanākušajiem klausītājiem bija kā mūzikas papildinājums, radot fantastisku atmosfēru — kautrība robežojās ar jokiem un biežiem stāstiem par ar jauno albumu saistītajiem cilvēkiem, no kuriem daudzi paspēja arī pabūt uz skatuves. Kazāks arī nekautrējās atzīt, ka ir iemīlējis pilnīgi visās meitenēs, kuras aicinājis ar viņu kopā uzstāties šajā koncertā, taču nevienam no zālē esošajiem neradās ne mazākās šaubas, ka šīs mīlestības galvenais elements ir mūzika.

Koncerts noritēja divās daļās. Vispirms Kazāks un viņa ansamblis spēlēja dziesmas no iepriekšējiem albumiem, jo, kā izteicās pats Kārlis, viņam tā esot vieglāk, bet otrajā tika atskaņots jaunais albums. Tieši otrajā daļā uz skatuves tika aicinātas arvien jaunas un jaunas vakara galvenā vaininieka mīlestības, bet pēdējo dziesmu visi mūziķi spēlēja kopā.

Vien retos gadījumos koncertā dzirdamo veidoja tikai balss, Kazāka akustiskā ģitāra un vēl tikai viens instruments — aranžējumi bija bagātīgi, veidojot plašu skanējumu. Ikviens no mūziķiem bija lieliskā formā, pieliekot daļiņu burvības kopējam baudījumam. Iederējās gan vijole, gan akordeons, kā arī kopā saplūda latviešu un lietuviešu valodas, kad Kazāks uz skatuves aicināja lietuviešu mūziķi Mildu Andrijauskaiti.

Salīdzinot iepriekšējo veikumu ar jaunā ieraksta skaņdarbiem, ir jāatzīst, ka Kazāks ne tuvu nav spēris soli atpakaļ un atkal ir radījis kaut ko ļoti paliekošu — kaut ko tādu, kas liks aizdomāties, kas liks uz brīdi apstāties un padomāt. Vienmēr esmu uzskatījis, ka Kārļa mūzika nav nekas tāds, ko var klausīties katru dienu, bet konkrētos gadījumos un situācijās tā var būt tieši tas, kas uzlabos tavu dienu vai vismaz liks uz visu paskatīties citādi. ...un Viņa to apliecina atkal un atkal.

Viscaur albumam vijas mūziķa pieredzētais, piedzīvotais un nepārtraukti izskan vēstījums par iemīlēšanos. Šķiet, ka arī saviem klausītājiem Kārlis Kazāks nav atstājis citas iespējas.

Foto: Edgars Kalmēns, tvnet.lv

Tavs komentārs