Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

SEPTEMBRIS
Efterklang — Altid Sammen
Keane — Cause And Effect
M83 — DSVII
Blink-182 — NINE
Liam Gallagher — Why Me? Why Not.
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

SEPTEMBRIS
18: Nepāriet Albuma Atklāšanas Svētki, K. K. fon Stricka villa
19: Alise Joste, Nesen, K. K. fon Stricka villa
20: Jāņa Ruņģa Klātbūtne, Tallinas Pagalms
20: Ploho, Klubs Depo
21: UNDER Festival 2019, Autentika
28: Super Besse, Human Tetris, One One
28: Laika Suns, Siguldas pils kvartāls
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

King Charles koncerta apskats

Normunds Vucāns, 2014. g. 8. decembrī

Piektdienas vakarā Palladium Rīga ar savu otro koncertu šogad Latvijā atgriezās King Charles. Kā jau Karalim piedienas, arī šoreiz viņa talantos raudzīties gribētāju pulks zālē bija ļoti plašs, turklāt arī viņam pašam necenšanos pārmest nevarētu.

Skaidrs, ka, dodoties uz koncertu, biju gana skeptisks par to, ko un kā Karalis darīs šoreiz, jo atceroties viņa iepriekšējo vizīti, kas bija pamatīga haltūra, īpaši sacerēties uz labu koncertu negribējās. Ir skaidrs, ka King Charles, ja vien vēlas, ir un var būt gana labs mūziķis (protams, tas, vai viņam būtu jābūt tādā statusā, kādu viņš bauda Latvijā, ir cits stāsts), taču pēdējā laikā arvien vairāk un vairāk šķita, ka viņš nevēlas būs labs mūziķis. Nelielas cerības uz to, ka šoreiz mūs atkal gaida spēcīgs sniegums, veicināja mūziķa regulārās vizītes Latvijā, reklamējot pasākumu, par ko noteikti jāpasaka „paldies” Positivus komandai — pat ja tas ir Karalis, ir lieliski, ka lēnām sākas tradīcija, ka arī pie mums izpildītāji pirms koncertiem sniedz intervijas medijiem, parādās radio utt.

Palladium es ierados būtībā vienlaicīgi ar pašu koncerta sākumu, un jau no pirmajām taktīm pūlis sajūsmināti dziedāja līdzi tām kompozīcijām, kas bija dzirdētas jau iepriekš, savukārt jaunajiem gabaliem atbalsts tika izrādīts ar pamatīgiem aplausiem un ovācijām. Jāatzīst, ka no jaunajiem skaņdarbiem kādu izcelt būs pagrūti — diemžēl neviena no tām īpaši atmiņā nepalika un ieteiktu mākslinieka talanta cienītājām īpaši nesacerēties uz gaidāmā diska kvalitātēm, jo diez vai tajā būs dzirdams jauns Bam Bam, Lady Percy vai Love Lust.

Kā jau minēju ievadā, atšķirībā no Positivus, šoreiz varēja just, ka mūziķis ļoti cenšas, kas atsauca atmiņā pirmās reizes, kad viņu redzēju dzīvajā un par piedzīvoto paliku ļoti apmierināts. Jāatzīst, ka vietām šī cenšanās sagādāja arī amizantus brīžus — tā pēc vienas no kompozīcijām, šķiet, pārtrūka ģitāras stīga vai arī notika kaut kas ar tās pieslēgvietu, un, kamēr uz skatuves notika remontdarbi, sanākusī publika uzsāka vienbalsīga „Long live the king!” skandināšanu. Cita starpā jāatzīmē, ka koncerta vidū izskanēja versija par Pola Saimona You Can Call Me Al, savukārt pašā noslēgumā mums bija iespēja dzirdēt karalisku piegājienu Billija Džoela We Didn’t Started The Fire, kas, jāatzīst, nedaudz sabojāja iespaidu par koncertu, jo izklausījās kā no Blink 182 labāko dziesmu izlases ņemta.

Nemelošu — es esmu pārsteigts, bet man tiešām patika šis koncerts. Ne tā, ka pēc tā būtu palikusi ļoti spēcīga un ilga pēcgarša, taču pusotru stundu es gana labi pavadīju laiku, lai negribētos pēc tam meklēt iemeslus pasmieties par izpildītāju.  Ir skaidrs, ka es neesmu viņa mērķauditorija, un ja pat man viss likās labi, fanes noteikti ir stāvā sajūsmā. Par to var pārliecināties arī kādā video, ko sanāca uziet vakar — jau ģērbtuvē dzirdēju kādu meiteni kliedzam (citēju) „King Charles parakstīja manu pupu, un viņa māsa parakstīja manu otru pupu!” Kā izrādās, šai dāmai ir savs Youtube kanāls, kurā viņa sniedz ieskatu gan koncertā, gan pavēsta, ka šis mirklis bija labākais viņas dzīvē. Ar to arī apsveikšu!

Foto: F64/Delfi.lv

cepistisks video

cepcep 2014. gada 8. decembrī, 18:09

Prieks par meiteni, vismaz kādi jaunieši vēl saprot, kas ir īsta mūzika un māk arī atpūsties pie tās. Normunds Vucāns gan jau kuro reizi pieviļ šogad, šādi nomelnojot vienu no mūsdienu izcilākajiem mūziķiem.

RenārsK 2014. gada 9. decembrī, 22:27

Tavs komentārs