Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪNIJS
No Age — Goons Be Gone
Jessie Ware — What's Your Pleasure
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪNIJS
06: Aija Andrejeva, Siguldas Pilsdrupu estrāde
21: Michael Kiwanuka, Siguldas Pilsdrupu estrāde
27: Dido, Siguldas Pilsdrupu estrāde
30: P.O.D., Melnā Piektdiena
JŪLIJS
08: Oh Wonder, Palladium koncertzāle
17: Positivus 2020, Salacgrīva
18: Kartupeļpalma 57, Nacionālais botāniskais dārzs, Salaspils
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Koncerta apskats: Bombay Bicycle Club Londonā 13.03.

Staņislavs Fisenkovs, 2014. g. 18. martā

Pirms četriem mēnešiem parādījās ilgi gaidītās ziņas par to, ka Bombay Bicycle Club gatava jauna plate un viņi to atrādīs plašākām masām. Tā ir grupa, kurai esmu ilgi sekojis līdzi un ar katru jaunu dziesmu pieauga vēlme izbaudīt viņus arī dzīvajā. Tuvākais, ko bija sanācis piedzīvot, bija viņu koncertieraksti no festivāliem un bekvokālistes Lūsijas Rouzas koncerts pirms diviem gadiem Salacgrīvā, Positivus ietvaros. Kad tika izdots ceturtais albums, kļuva skaidrs, ka pietiks viņus gaidīt Latvijā — Bombay Bicycle Club ir jādodas redzēt citur, un izvēle krita uz viņu dzimto pilsētu Londonu.

Februārī izdotā plate So Long, See You Tomorrow nelika vilties. Puiši saprata, ka viņiem ir jāmainās un viņi vairāk pievienoja savai mūzikai to, ko vislabāk paši pazīst — elektroniku. Tās klātbūtne šoreiz bija pamanāmāka, tāpēc bija interesanti iztēloties, kā tas skanēs dzīvajā. Pēc lidojuma un pilsētas apskates bija jādodas uz Brikstonas akadēmiju, kas ir vieta, kur noteikti ir vērts pabūt tiem, kas interesējas par mūziku. Jau dodoties uz koncertu, bija skaidrs, ka cilvēki saprot, uz ko viņi iet, pūlim bija patiesa interese par gaidāmo.

Raei Morisai, kura piedalījās arī albuma ierakstīšanā, bija tas gods būt galvenajai iesildītājai, un viņa savu darbu izdarīja godam. Uz citu dziesminieču fona viņa izceļas ar savu spēcīgo balsi. Kopā ar pavadošo grupu tika nospēlēts arī jaunais materiāls, kurš, salīdzinot ar iepriekšējo, ir tumšāks un nostrādātāks. Starp dziesmām viņa izteicās, ka šogad gaidāms debijas albums un pēc dzirdētā jāsaka, ka tas būs labs. Pēc tam, kad viņa bija pametusi skatuvi, sāka skanēt grupas sastādītais atskaņošanas saraksts, kurā bija iekļauti Onra, Missy Eliott un citi dažādu žanru mūziķi. Savukārt vislielāko sajūsmu panāca Bon Jovi Livin’ On A Prayer, kura laikā, šķiet, viss pūlis pieslēdzās uz piedziedājumu un ievingrināja savas balsis.

Kad bija pagājusi pusstunda un skatuve sagatavota, iestājās klusums un gaisma dzisa. Ieskanējās Overdone elektronikas sempls, un Bombay Bicycle Club kāpa uz skatuves, uzsākot uzstāšanos. Tajā pašā mirklī pieslēdzās arī pūlis, kurš visa koncerta garumā dziedāja līdzi un pat brīžos, kuros nav liriku, viņi vienkārši atveidoja instrumentu skaņas. Tādu pūli koncertos Latvijā redzēt var reti, bet, lai nepārslavētu, tad jāsaka, ka ir arī sakāms kaut kas slikts. Ja grūstīšanās un alus sviešana uz priekšā stāvošo cilvēku galvām vēl ir kaut cik pieņemami, tad pudeļu mešana pūlī nešķita pārāk prātīga ideja, bet cerams, ka nevienam tas netraucēja baudīt koncertu.

Aiz mūziķiem uz skatuves bija liels ekrāns projekcijām, bet priekšā tam septiņi mazāki apļi, uz kuriem tika projicētas dažādas animācijas. Tās Overdone gadījumā bija saistīts ar jaunākā ieraksta vāciņu, bet, piemēram, Feel tikai izveidotas atbilstoši skanošajam austrumnieciskajam semplam — ar kobras attēlu. Labi nostrādātas bija arī gaismas, kuras arī bija ļoti pārdomātas un katrai dziesmai piemērotas, piemēram, kad Evening/Morning laikā bija Eda Neša basa solo, visas gaismas pārslēdzās uz viņu. Tehniski augsts līmenis visa koncerta garumā bija arī skaņai un, ja salīdzina ar vēl janvāra beigās dzirdēto BBC radio dzīvās sesijas skanējumu, tad tā bija kļuvusi kvalitatīvāka.

Koncerta laikā pilnībā izskanēja viss jaunais albums, kurš tika papildināts ar četrām dziesmām no debijas un trešā ieraksta. Neizskanēja neviens skaņdarbs no Flaws, lai gan pagājušajā tūrē tika spēlēts Ivy & Gold. Tā kā žanriski dziesma atbilst folk mūzkai un īsti neiederas setlistē, tad lēmums ir saprotams. No iepriekšējiem albumiem ņemtās dziesmas ir populārākās no tiem, bet cilvēku aktivitāte bija vienlīdz liela visa koncerta garumā. To skanējumu realizēt palīdzēja arī ilglaicīgais tūres biedrs Luiss Bhouss un jaunā bekvokāliste Liza Lourensa, kuras balss labi aizstāj Rae Morisu un Lūciju Rouzu. Luna laikā uz skatuves iznāca arī pati Rae Morisa, kuras balss skan šīs dziesmas ierakstā. Nebeidzamas uzslavas jāvelta arī Brass Notes pūtēju sekcijai, kuri jau iepriekš sadarbojušies ar Bombay Bicycle Club.

Šī ir grupa, kura vienmēr ir bijusi spējīga izstarot daudz pozitīvu emociju un dzīvajā izpildījumā tas ir sajūtams vēl spēcīgāk. No viņiem var smelties pietiekami daudz gaišuma, kas pietiks vēl ilgam laikam. To viņi panāk, vienkārši esot patiesiem — smaids vai patīkams vieglums no solista Džeka Stedmena bija jūtams visu laiku. Tas bija sajūtams arī komunikācijā ar klausītājiem, piemēram, Džeks Stedmens Whenever, Wherever veltīja kolumbiešu izcelsmes dziedātājai Šakirai.

Kulminācija pirms piedevām, protams, bija Always Like This, kas varētu būt arī noslēdzošais skaņdarbs koncertam. Lai gan nepatīk, ka mūsdienās cilvēki aizraujas ar frāzi „Tas brīdis, kad...”, bet tas bija brīdis, kad visi, cik vien ir spēka, dziedāja rindas „I’m not whole, you waste it all” un varēja just, ka balss saites ir tuvu savas darbības beigām. Uz piedevām sākumā iznāca viens pats bundzinieks, kurš sita kopā savas vālītes kopā arvien ātrāk un ātrāk, līdz beigās visi dalībnieki kāpa uz skatuves, un tā eksplodēja What If pavadījumā. Piedevu un koncerta kulminācija, šķiet, bija Carry Me, kas dzīvajā izklausās vēl labāk nekā ierakstā.

Apkārtējos ir jūtams prieks par piedzīvoto, un, kad visi devās prom, atkal tika ieslēgta sagatavotā pleiliste, kur šoreiz pirmā dziesma bija Šakiras. Tobrīd, līdzīgi kā Bon Jovi dziesmas gadījumā, pūlis pieslēdzās un, dodoties ārā, dziedāja līdzi piedziedājumam. Bez tā, protams, koncerts nekļūtu sliktāks, bet šādi sīkumi visu iespaidu uzlabo, un mans pirmais lielais ārzemju koncerts noteikti atstāja labu iespaidu. Brauciens uz citu valsti viņu dēļ bija vērts un tā ir grupa, kuru noteikti būtu vēlme redzēt vēl un vēl, jo tādas emocijas piedzīvot ir veselīgi ne tikai vienu reizi. Bet vārdos to visu, protams, aprakstīt ir grūti.

Koncertā izpildīto dziesmu saraksts:

1.       Overdone

2.       It's Alright Now

3.       Shuffle

4.       Come To

5.       Your Eyes

6.       Lamplight

7.       Evening/Morning

8.       How Can You Swallow So Much Sleep

9.       Home By Now

10.   Feel

11.   Lights Out, Words Gone

12.   Eyes Off You

13.   Whenever, Wherever

14.   Luna

15.   Always Like This

16.   So Long, See You Tomorrow

Piedevas:

17.   What If

18.   Carry Me

Tavs komentārs