Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MAIJS
Weezer — Van Weezer
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
06: Arturs Skutelis, Palladium koncertzāle
20: Sudden Lights, Hanzas Perons
27: Triana Park, Hanzas Perons
28: Very Cool People, Hanzas Perons
APRĪLIS
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
21: The Sound Poets, Hanzas Perons
MAIJS
22: JP Cooper, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Koncerta apskats: CHVRCHES The Forum Londonā 14.03.2014

Lauris Anstrauts, 2014. g. 22. martā

Tā kā kolēģis Staņislavs pēc ilgi gaidītā Bombay Bicycle Club koncerta (par to jau varējāt lasīt iepriekš) bija nolēmis nevis doties pa taisno atpakaļ uz Rīgu, bet vēl kādu brīdi uzkavēties Londonā, nolēmām, ka nenāktu par ļaunu uz kādu koncertu aiziet arī nākamajā vakarā. Meklējot piektdienas, 14. marta, Londonas koncertdzīves piedāvājumā kaut ko, kas interesētu mums abiem, nonācām pie CHVRCHES varianta un mērojām ceļu uz Kentish Town rajonu, kurā atrodas The Forum koncertzāle.

Uzreiz jāatzīst, ka ieradāmies visai vēlu un iesildītājus nokavējām (par to šajā vakarā kalpoja jaunā dziedātāja Soak, kas ir pirmais papildinājums grupas kūrētajam leiblam Goodbye Records), tomēr mums izdevās tikt visai labās pozīcijas un, priecājoties par gaidāmo labo redzamību, sākam gaidīt koncerta sākumu. Visai drīz jau arī gaismas nodziest un atkal iedegas, un uz skatuves parādās CHVRCHES ierastajā formācijā — abi grupas vīrieši pie “darbagaldiem”, kas nokrauti ar dažādiem elektroniskiem mūzikas instrumentiem,bet viņiem pa vidu grupas balss Lorena Mejberija.

Koncerts iesākas ar vienu no albuma spēcīgākajām dziesmām We Sink, kam uzreiz seko viņu pirmais singls Lies, un abas šīs dziesmas visai labi iezīmē visu koncerta turpmāko gaitu — CHVRCHES skan un izskatās pārliecinoši, bet ne pašpārliecināti. Arī koncerta vizuālā identitāte ir acīmredzami pārdomāta, bet bez pārmērībām — tiek iztikts bez video projekcijām vai lāzeriem, bet grupas aizmugurē visu laiku tiek izgaismots uz albuma vāciņa esošais simbols (mani joprojām interesē, vai tam ir kāda nozīme, vai arī tas izvēlēts vienkārši tāpēc, ka labi izskatās), kā arī izgaismoti ir arī abi “darbagaldi”.

Kas attiecas uz komunikāciju ar publiku, arī tajā viņi ir visai piezemēti, izsakot nelielu izbrīnu par sanākušo publikas daudzumu, kas gan it kā ir mūziķu standarta frāžu klāstā, tomēr šķiet, ka viņi vēl joprojām tikai turpina aprast ar saviem panākumiem. Pie tam, viņi arī atklāj, ka, lai gan šajā pašā vietā viņi agrāk ir iesildījuši Passion Pit, šis ir līdz šim lielākais grupas headline koncerts (nākošajā vakarā viņi gan turpat nospēlēja vēl vienu izpārdotu koncertu). Kādā brīdī starp dziesmām Lorena arī atvainojas savai klātesošajai mammai, ka par godu šim gadījumam nav uzvilkusi kleitu, bet gan savu iemīļoto armijas jaku.

Bet nu pietiks runāt par to, kas apkārt, un jāatgriežas pie mūzikas. Pēc pirmajām divām dziesmām koncerts raiti turpinās ar Lungs un vienu no grupas singliem Gun, kam seko dažas mazāk atpazīstamas dziesmas. Jāpiezīmē, ka daudzas dziesmas dzīvajā ir masīvākas nekā ierakstā, kurā elektroniskās skaņas un bīti ir nedaudz rotaļīgi, kamēr koncertā tas viss izklausās nedaudz raupjāk, kas gan vēl labāk kontrastē ar Lorenas Mejberijas visai trauslo balsi.

CHVRCHES pagaidām ir tikai viens albums, tāpēc, lai nodrošinātu pilnvētīga garuma koncertu, tas tiek nospēlēts visā pilnībā, ieskaitot pat bonusa dziesmu Strong Hand (es gan dotu priekšroku Recover EP atrodamajai Now Is Not The Time, bet visu jau nevar gribēt), un, nonākot pie viena no lielākajiem grupas hītiem Recover, visi jau ir labi iesiluši, aktīvi dziedot un lēkājot līdz. Tas labi ievada koncerta kulmināciju, kas sākas brīdī, kad notiek neliela apmainīšanās vietām un pie mikrofona stājas Martins Dohertijs, savukārt Lorena dodas pie “darbagalda”, pēc brīža atskanot Under the Tide pirmajām skaņām. Man jāatzīst, ka, lai gan starp galvenajiem iemesliem, kas mani sākotnēji piesaistīja CHVRCHES, bija Lorenas interesantā balss un skatuves harizma, arī viņam ir lieliska balss un Under the Tide noteikti ir viena no albuma labākajām dziesmām. Tas pierādās arī koncertā, kurā publika tās aikā bija ļoti aktīva. Uzreiz pēc tam seko grupas atpazīstamāka dziesma The Mother We Share, kas, saprotami, izsauc vislielāko pūļa reakciju, un pēc tās grupa pirmoreiz skatuvi pamet.

Jāpiezīmē, ka CHVRCHES pagaidām rīkojas atšķirīgi no ierastās kārtības, kad uz piedevām izskan lielākie hīti, un tā vietā pēc atgriešanās uz skatuves nospēlē abus albuma noslēdzošos skaņdarbus — You Caught the Light un By the Throat. Tas nedaudz izlaiž gaisu koncerta atmosfērai, tomēr vismaz grupas uzticamākie fani nevar sūkstīties par to, ka kāda no albuma dziesmām palikusi nenospēlēta. Tā nu koncerts arī ir izskanējis un visi lēnām sāk doties uz izejām.

Tā kā CHVRCHES vēl ir samērā jauna grupa, kas tikai sāk iegūt lojālus fanus, tādu atdevi no publikas kā dienu iepriekš Bombay Bicycle Club koncertā šeit nevar redzēt, lai gan lielākā daļa publikas jau visai labi pārzināja viņu dziesmas (ne tikai populārākās). Pie tam, spriežot pēc sanākušo cilvēku skaita, problēmu ar klausītāju piesaiti viņiem nav. Un tas ir visai pelnīti, jo pēc koncerta pilnīgi noteikti palika labi pavadīta laika sajūta. Jā, varbūt salīdzinoši mazā repertuāra dēļ CHVRCHES koncertos pagaidām nav daudz pārsteigumu, tomēr esošās dziesmas skan pietiekami interesanti, un viņu dzīvā uzstāšanās šķiet ļoti labi pārdomāta. Pieņemot, ka arī turpmākie viņu ieraksti būs tikpat labi kā iepriekšējie, būtu interesanti viņu koncertu apmeklēt pēc diviem nākošajiem albumiem, lai redzētu to, kā viņi jau esošo ir attīstījuši tālāk, jo CHVRCHES skaņa šķiet radīta vietām, kas ir lielākas par šo koncertzāli.

Koncertā izpildīto dziesmu saraksts:

1.       We Sink

2.       Lies

3.       Lungs

4.       Gun

5.       Night Sky

6.       Strong Hand

7.       Science/Visions

8.       Recover

9.       Tether

10.   Under the Tide

11.   The Mother We Share

Piedevas:

12.   You Caught the Light

13.   By the Throat

We Sink
Lies
Lungs
Gun
Night Sky
Strong Hand
Science/Visions
Recover
Tether
Under the Tide
The Mother We Share
 
You Caught the Light
By the Throat
We Sink
Lies
Lungs
Gun
Night Sky
Strong Hand
Science/Visions
Recover
Tether
Under the Tide
The Mother We Share
 
You Caught the Light
By the Throat

Tavs komentārs