Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

APRĪLIS
Lady Gaga — Chromatica
The Strokes — The New Abnormal
Shabazz Palaces — The Don of Diamond Dreams
LA Priest — GENE
Braids — Shadow Offering
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
17: Laime Pilnīga, Palladium koncertzāle
18: Aminata, Hanzas Perons
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
18: Human Tetris, Klubs Depo
21: The Sound Poets, Hanzas Perons
23: Stūrī Zēvele, Klubs Depo
28: Buerak, Klubs Depo
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Koncerta apskats: Eagulls koncerts Notingemā

Kristaps Zvirbulis, 2014. g. 4. novembrī

Pagājušonedēļ savas britu tūres ietvaros Notingemā viesojās Līdsas post-punk grupa Eagulls. Lai gan viņi jau iepriekš bija priecējuši vietējo publiku, šī bija pirmā debijas albuma materiāla atrādīšana pēc tā iznākšanas. Par atbalstu sūdzēties nevarēja. Grupai kāpjot uz skatuves brīvu vietu zālē atrast nebija iespējams. Koncerts izpārdots!

Publikas iesildīšana tikai uzticēta vēl vienai Līdsas apvienībai - Autobahn. Šiem pieciem jauniešiem tika dota zaļā gaisma atrādīt savu repertuāru tūres pēdējos datumos. Grupas spēcīgais skanējums, kas pileīdzināms tādai grupai kā Public Image Limited, bija jūtams jau ar pirmajām minūtēm. Arī entuziasms, ar kādu repertuārs tika pasniegts, turējās ļoti pieklājīgā līmenī. Lai arī ka negribētos mest akmeni mākslinieku dārziņā, mazi eksperimenti ar kompozīciju dažādību varētu būt kaut kas, kam vajadzētu pievērst uzmanību. Skatoties kopskatā, redzētais un dzirdētais atstāja pieklājīgi pozitīvu iespaidu.

Kad uz fonā esošā grupas logo parādījās jaunas cilvēcisku figūru ēnas vakars ieslīdēja galvenajā fāzē. Bez liekām uzrunām tika ieskandinātas pirmās notis. Šīs pirmās notis vēl līdz šim mirklim ir sastāvdaļa no nezināmas kompozīcijas. Tai gan ir viss Eagulls rokraksts  — brīžiem sāpju mocīts, bet citādi ļoti tīrs vokāls un ritms, kas nereti pieņemas spēkā tieši uz piedziedājumu. Nesastapta nevienā no grupas izdotajiem ierakstiem, šīs kompozīcijas izcelsmes noskaidrošana palikusi viela pārdomām pie kuras vēl atgriezties.

Turpinājumā noslēpumainība tika mesta pie malas, grupai atskaņojot Tough Luck, Yellow Eyes un Nerve Endings — visas no debijas ieraksta. Kādu no šīm kompozīcijām biju cerējis dzirdēt uz beigām, bet šoreiz jāatzīst, ka šis variants bija daudz baudāmāks. Galvenokārt tāpēc, ka tieši šīs varētu būt specīgākās melodijas visā ierakstā. Visas trīs lieliski pārnesa enerģiju no vienas uz otru un uz mirkli lika man baidīties par atrašanos otrajā stāvā.

Koncerts pat vēl nebija sasniedzis puses atzīmi, kad tika atskaņotas arī vecākas favorītes kā Coffin un Moulting. Par spīti daudzajiem kliedzieniem un lūgumiem atskaņot konkrētu klausītāju vēlamās kompozīcijas, grupa ne mirkli neizkāpa no rāmjiem, paliekot nosvērti un tajā pašā laikā ieguldot pilnu atdevi savā šovā.

Fonam ik pa laikam mainot ainas un izgaismojot mūziķu ēnas, Bodega publikai tika dāvata otrā deva ar debijas ieraksta kompozīcijām, lielākās ovācijas sasniedzot līdz ar Soulless Youth izskaņu. Lai kā es censtos to noliegt, bet šī kompozīcija manā prātā vienmēr vilkusi paralēles ar The Horrors skanīgāko daiļrades daļu, kas piedzīvojusi nelielu Līdsas post-punk scēnas piešprici.

Par to, kāpēc beigām tika atstāts tieši Possessed nevis kāds cits gabals, atbilde tālu nav jāmeklē. Būdama viena no grupas agrīnajām kompozīcijām tā tomēr tikusi iekļauta arī albumā. Tieši šis gabals dzīvajā izpildījumā pilnībā iemieso jau iepriekš minēto grupas rokrakstu, kurā izpaužas arī trīs ģitāristu lietderība. Un priekškars!

Negribētos teikt, ka šis bija mans šī gada gaidītākais mūzikālais mirklis. Tomēr atmest ar roku šādai iespējai arī negribējās. Kad martā apskatīju Eagulls debiju, mani pārņēma tāda pati sājūta kā pirms diviem gadiem sastopoties ar Savages debijas ierakstu. Šī dzīvā uzstāšanās manī atraisīja domu, ka post-punk žanrs, kas mūsdienās nav izteikti bagāts ar ģitāru improvizācijām un eksotiskiem personāžiem pie mikrofona, ir uzsācis nelielu atmodu. Viena no šīs atmodas bāzēm varētu būt Līdsa, kur līdzās Eagulls un Autobahn ir vēl pāris grupiņu, kas attīsta Iana Kērtisa un Joy Divison ieliktos pamatus.

Tavs komentārs