Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

AUGUSTS
14: Dons. Es Nāktu Mājās, Daugavas stadions
22: Ozols. Lielkoncerts Lucavsala Live, Lucavsala
SEPTEMBRIS
03: Foals, Palladium koncertzāle
OKTOBRIS
02: Sting, Arēna Rīga
07: Carnival Youth Koncertsērija Naivais Ku-Kū , VEF Kultūras pils
16: Nazareth, Arēna Rīga
NOVEMBRIS
02: Bon Iver, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Koncerta apskats: Eds Šīrans Rīgā

Normunds Vucāns, 2015. g. 18. februārī

Pirmdienas vakarā ar koncertu Arēnā Rīga pirmo reizi Latvijā viesojās britu dziesminieks Eds Šīrans. Nepilnu divu stundu garā priekšnesuma laikā mūziķis lieliski pierādīja, kāpēc šobrīd ir A līmeņa zvaigzne, nospēlējot lielisku koncertu, kurā visu darīja tikai un vienīgi pats.

Jāatzīst, ka es biju pārsteigts par to, cik šobrīd populārs ir Eds — galu galā, gaužām reti kāds Latvijā spēj ja ne izpārdot koncertu, tad būt tam ļoti, ļoti tuvu. Kad iznāca The A Team, gaidīju, ka brits kļūs par viena hīta brīnumu. Pēc + iznākšanas šķita, ka ok, ir vēl pāris labi singli, bet tas gan būs viss. Tomēr izrādās, ka nē — ir pagājuši teju vai četri gadi un viņš šobrīd ir viena no aktuālākajām popzvaigznēm pasaulē. Turklāt tas ir panākts, spēlējot gana foršu mūziku, kas noteikti nerada vēlmi pakārties katru reizi, kad tā izskan kaut kur, tāpēc es personīgi būtu ļoti priecīgs, ja vairāk zvaigznes skanētu līdzīgi.

Līdzīgi kā negaidīju to, ka Šīrans ir tik populārs, es biju pārsteigts arī par to, cik ātri bija piepildījusies zāle — jau vairāk nekā stundu pirms vakara vaininieka kāpšanas uz skatuves, viss bija pārpildīts, un iesildošais dziesminieks Raiens Kīns tika sagaidīts ar milzīgām ovācijām. Tās viņš godam attaisnoja, nospēlējot tiešām labu koncertu. Nekādus potenciālos superhītus gan nedzirdēju, tomēr mūzika ir gana solīda, lai ar vienu veiksmīgu singlu izlauztos slavas saulītē.

Ļoti precīzi un akurāti savu koncertu sāka arī rudais brits, uz skatuves kāpjot tieši sev paredzētajā laikā. Viņš bija tērpies vienkāršā t-kreklā, džinsos un botās, rokās viena ģitāra, pie kājām — semplu mašīna un ūdens pudele. Aiz muguras — 14 ekrāni, kuros redzamas projekcijas un kadri no koncerta. Tas arī viss, tieši tik vienkārši var izskatīties augsta līmeņa skatuve, tomēr šoreiz neko vairāk arī nevajadzēja. Edam piestāv šāds tēls, turklāt mani nepameta sajūta, ka tas nav tēls, un viņš tiešām ir tik vienkāršs čalis, kuram vienkārši ir palaimējies, darot to, kas patīk un padodas vislabāk. Komunikācijā ar publiku mūziķis bija asprātīgs (bija vairākas frāzes, kas viņa šovos visdrīzāk ir standarti, tomēr šķita nedzirdētas citur) un vienkāršs, ne uz mirkli nezaudējot saikni. Protams, tās veidošanai palīdzēja arī daudzie superhīti un aktīvā publikas līdzi dziedāšana, kuru gan varēja vēlēties nedaudz labāku, zinot, uz ko mūsējie ir spējīgi.

Kā jau minēju ievadā, uz skatuves Eds visa koncerta garumā bija pilnīgi viens, un pārsteidza, cik ļoti nevienu viņam arī nevajadzēja. Ar trim ģitārām, kas nepārtraukti tika mainītas, un semplu mašīnu absolūti pietika, lai izklausītos ļoti spēcīgi un skanētu kā normāla grupa. Liekas, nekad iepriekš nebiju pieredzējis kādu tik profesionāli semplojam — šīs darbības notika ļoti organiski, dziesmu intro laikā, tādējādi neradot saraustīto sajūtu, kas bieži vien pārņem, klausoties semplus.

Muzikāli īpašu atkāpi pelnījušas daudzās kaverversijas. Izskanēja gan veltījumi gan viņa mīlestībai pret hiphopu (No Diggidy, In Da Club), gan Stīvijam Vonderam (Superstition, I Was Made To Love Her), gan arī mūsdienu popmūzikai (Fancy). Kas interesanti — viss lieliski iederējās kopējā programmā un noskaņā, pierādot, ka labi gribot, jebkas lieliski piestāv dziesminiekiem.

Kā jau noprotat, kopumā par koncertu esmu ļoti sajūsmināts, un man tas ir negaidīts pārsteigums. Šīrans dzīvajā ir lielisks, un pat nelielās kļūdiņas kā elpas trūkums, kas vietām traucēja saprast repa daļas, netraucēja visu izbaudīt pilnībā. Kā jau teicu iepriekš — vairāk top 40 izpildītāji varētu darīt ko šādu — pasaules mūzikas kvalitātei tas viennozīmīgi būtu ieguvums!

Izpildīto dziesmu saraksts:

1. I'm A Mess

2. Lego House 

3. Don't/No Diggity

4. Drunk 

5. Take It Back/Superstition

6. One/Photograph

7. Bloodstream 

8. Kiss Me/Tenerife Sea

9. I Was Made To Love Her

10. Can't Help Falling In Love/Thinking Out Loud

11. I See Fire

12. The A Team

13. Give Me Love

Encore:

14. You Need Me I Don't Need You/In Da Club/Fancy

15. Sing 

Foto: Linda Vintere

Tavs komentārs