Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

SEPTEMBRIS
Efterklang — Altid Sammen
Keane — Cause And Effect
M83 — DSVII
Blink-182 — NINE
Liam Gallagher — Why Me? Why Not.
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

SEPTEMBRIS
18: Nepāriet Albuma Atklāšanas Svētki, K. K. fon Stricka villa
19: Alise Joste, Nesen, K. K. fon Stricka villa
20: Jāņa Ruņģa Klātbūtne, Tallinas Pagalms
20: Ploho, Klubs Depo
21: UNDER Festival 2019, Autentika
28: Super Besse, Human Tetris, One One
28: Laika Suns, Siguldas pils kvartāls
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Koncerta apskats: Ewert and The Two Dragons koncerts Rīgā

Staņislavs Fisenkovs, 2015. g. 22. martā

Pēc divu gadu pārtraukuma sestdien Palladium koncertzālē atgriezās populārākā un aktuālākā igauņu grupa — Ewert and The Two Dragons. Lai gan gadu laikā puiši Latvijā ir spēlējuši neskaitāmas reizes, nav šaubu par to, ka katrs no viņu koncertiem ir ļoti gaidīts, un pulcēs lielu apmeklētāju skaitu. Tas notika arī šoreiz, kad viņi ieradās, lai atrādītu sava jaunākā albuma Circles dziesmas.

Līdz šim par puišu jauno veikumu nebijām rakstījuši, tāpēc jāizmanto iespēja pie reizes pateikt pāris vārdus par šo ierakstu. Circles var dēvēt par Ewert and The Two Dragons labāko albumu līdz šim. Tajā noteikti ir liels nopelns pieredzējušam producentam Raienam Hedlokam, kurš gadu laikā ir darbojies ar daudzām slavenām apvienībām. Var just to, ka pie katras dziesmas tika rūpīgi strādāts un tas ir pārdomātāks par iepriekšējiem albumiem, kurus viņi galvenokārt veidoja paši.  Tas noteikti ir solis uz priekšu, bet, šķiet, ka tas varēja būt vēl lielāks, it īpaši pēc tam, kad dzirdētas dziesmas dzīvajā. Jaunajās dziesmās dominē temati, kas saistīti ar pieaugšanu un to, kā mainās skatījums uz dzīvi, kļūstot vecākam. Grūti saskatīt vismaz vienu iemeslu, kāpēc Circles nepatiktu viņu līdzšinējiem klausītājiem. Platē vēl joprojām var sajust puišu rokrakstu, kāds bija arī Good Man Down, tāpat ir iespējams atrast gan dziesmas, kuras var skanēt nepārtraukti radiostacijās, gan dziesmas, kuras labāk izbaudīt vienatnē, pilnīgā mierā. Protams, pastāv jautājums par to, cik daudzi no vietējās publikas būs ar šo ierakstu iepazinušies, bet pat ja šis ieraksts būtu visiem svešs, tad Good Man Down panākumi netraucētu viņiem turpināt pievākt pilnas koncertzāles.

Par pašu koncertu var teikt tikpat un pat vēl labākus vārdus, jo igauņi tiešām bija piestrādājuši pie tā, kā šīs jaunās dziesmas skanēs dzīvajā. Lielas uzslavas jāvelta pūtēju sekcijai un jāizsaka nožēla par to, ka viņus neiesaistīja vairāk Circles ierakstā. It īpaši pūtēju sniegums jāizceļ dziesmā Stranger, kas bija tiešām fantastiski, un tā skanēja labāk nekā albuma versijā, tāpēc cerams, kādu dienu arī šādā variantā mēs to dzirdēsim. Pārmaiņas skāra arī vecās dziesmas, kas lielākoties tika darīts veiksmīgi. Tomēr brīžiem puiši ar to nedaudz par daudz aizrāvās un, piemēram, The Hills Behind Hills pārtapa par gandrīz trīs reizes garāku dziesmu, un tas, šķiet, bija jau lieki.

Sanākušie bija parūpējušies par to, lai Ewert And The Two Dragons justos pat labāk nekā mājās. Pēc tam, kad izskanēja Pictures, solists Everts Sundja paziņoja, ka pirms divām dienām Tallinā viņus neuzņēma tik labi un Latviju viņi droši var dēvēt par savām otrajām mājām. Publika tiešām šīs uzslavas bija pelnījusi, jo aktīvi iesaistījās dziesmās, ne tikai plaukšķinot, bet brīžiem dziedot līdzi. Pēc The Rabbit liels pārsteigums viņiem bija dzirdēt daudzus dziedam piedziedājumu vēl un vēl. Kad sāka skanēt lēnāks skaņdarbs Circles, gaisā tika pacelti vairāki desmiti gaismekļi. Uzslavas no puišiem skanēja vairākkārt, un komunikācijā ar publiku viņi bija ļoti aktīvi.

Tomēr neraugoties uz skaistiem dziesmu aranžējumiem un publikas aktivitāti kaut kas pietrūka, lai ierindotu šo koncertu starp labākajiem, kas piedzīvoti. Iespējams, pie vainas ir kādas sīkas tehniskās ķibeles, iespējams, koncertu līdz galam izbaudīt patraucēja tie sanākušie, kuri uzskatīja par pieņemamu gandrīz katras dziesmas laikā uztaisīt jaunu selfiju, bet pastāv iespēja, ka vaina jāmeklē pašam sevī. Noteikti liela daļa no apmeklētājiem spēja šo notikumu izbaudīt pilnībā, un jau ar nepacietību gaida nākamo Ewert And The Two Dragons viesošanos. Šajā sakarā igauņi noslēgumā atklāja, ka viņus varēs satikt Latvijā kādā festivālā vasaras vidū, tāpēc nav iemesla skumt viņu klausītājiem; pavisam drīz viņus redzēsim atkal.

Foto: Ieva Čīka/LETA

Tavs komentārs