Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

SEPTEMBRIS
Efterklang — Altid Sammen
Keane — Cause And Effect
M83 — DSVII
Blink-182 — NINE
Liam Gallagher — Why Me? Why Not.
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

SEPTEMBRIS
18: Nepāriet Albuma Atklāšanas Svētki, K. K. fon Stricka villa
19: Alise Joste, Nesen, K. K. fon Stricka villa
20: Jāņa Ruņģa Klātbūtne, Tallinas Pagalms
20: Ploho, Klubs Depo
21: UNDER Festival 2019, Autentika
28: Super Besse, Human Tetris, One One
28: Laika Suns, Siguldas pils kvartāls
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Koncerta apskats: SOHN koncerts Rīgā

Staņislavs Fisenkovs, 2014. g. 29. novembrī

Turpinot šī rudens elektroniskās mūzikas vakarus, ceturtdien Palladium koncertzālē viesojās angļu izcelsmes mākslinieks — SOHN. Pirms pasākuma par šo mūziķi nekas daudz nebija dzirdēts, tāpēc nebija skaidrības, ko no viņa gaidīt. Taču ikviens, kurš apmeklēja koncertu, apliecinās, ka tā bija ļoti kvalitatīva gan ausīm, gan acīm baudāma uzstāšanās.

Par kvalitatīvu var dēvēt arī galvenā viesa iesildītāja Niklāvz uzstāšanos. Puisis, kurš iekārtojās skatuves labajā pusē, apliecināja, ka ne velti viņam bija tas gods pabūt Primavera Sound festivālā Spānijā un pagājušajā gadā uzvarēt bītmeikeru cīņā Lietuvas Satta Outside festivāla ietvaros. Sākotnēji gan jāsaka, ka skaņa nebija augstākajā līmenī, it īpaši skanot basiem, bet līdz uzstāšanās beigām tas tika labots. Viņš noteikti bija pelnījis lielāku skatītāju atsaucību, bet kūtro latviešu tautu iekustināt pirms koncerta izdodas vien retajam.

Jau ienākot zālē varēja novērot neierasto skatuves iekārtojumu — to rotāja podesti, uz kuriem atradās instrumenti un vēlāk kāpa paši mūziķi, kā arī vairāki gareniski gaismekļi pa vidu. Ja sākotnēji šķita, ka to pielietojums varētu būt visai ierobežots, tad jau pēc pirmās dziesmas Warnings nācās secināt, ka pirmais iespaids bija maldīgs. Ar katru nākamo kompozīciju nācās arvien vairāk sajūsmināties par radīto vizuālu šovu, ko radīja gan pieminētie gaismekļi, gan pie grieztiem esošie prožektori. Oktobrī izteicu atzinīgus vārdus par Trentemøller gaismu risinājumiem, bet SOHN gaismotājs ir pelnījis vēl lielākas uzslavas.

Diemžēl šis vakars nenoritēja bez negatīvajām emocijām, kuras sagādāja pati publika. Pirmo reizi piedzīvoju, ka kāds apmeklētājs uzvedās tik nepieņemami, ka pat māksliniekam jāaizrāda un apsardzei viņš jāizved ārā. Jaunietis pēc trešās dziesmas kaut ko neskaidri bauroja un kliedza, kas bija pilnībā lieki un nepamatoti. Pats SOHN ar situāciju veiksmīgi tika galā, Red Lines ievadā pasakot šim jaunietim — Your show is afterwards, kas bija ļoti labs comeback. Vēl viens negatīvs piemērs bija gan mana blakusstāvētāja, kura, šķiet, foto un video formātā iemūžināja katru dziesmu, gan arī tie vairāki cilvēki, kuri fotografēja ar zibspuldzēm. Tas visticamāk netraucē mūziķiem, bet apkārtējiem gan, turklāt nav nepieciešams uzņemt neskaitāmas bildes, pietiek taču arī ar vienu. Ne velti uz koncertiem ierodas vairāki fotogrāfi, kuri iemūžināto pēcāk publicē apskatei.

Atgriežoties pie pozitīvā, jāsaka, ka pārsteigumu sagādāja ne tikai vizuālais risinājums, bet arī ļoti kvalitatīvā skaņa. Uz skatuves atradās galvenokārt elektroniskās mūzikas instrumenti (sintezatori, bungmašīna, mikseri utt.), bet brīžiem viens no pavadošā sastāva mūziķiem rokās ņēma arī basģitāru. Vairākkārt koncerta laikā radās asociācijas ar citiem šī žanra pārstāvjiem — Džeimsu Bleiku un pagājušajā gadā Palladium jau redzēto How To Dress Well. Mūzikā saklausāma arī paša SOHN oriģinālā pieeja mūzikas producēšanā, kā arī dziedāšanā tenora un falseta balsī. Plašāku atzinību guva, protams, zināmākie skaņdarbi — Artifice, Lessons un The Wheel.

Noslēgumā mākslinieki izskatījās apmierināti ar nospēlēto koncertu un uzkrītošā pasivitāte, kā arī iepriekš pieminētais par pūli, kopējo iespaidu viņiem nesabojāja. Atšķirībā no piedzīvotā GusGus un tUnE-yArDs koncertos šoreiz nācās atkal aizdomāties par mūsu koncertu apmeklēšanas kultūras negatīvajiem aspektiem. Sen Latvijā nebija redzēts tik kvalitatīvs gaismu šovs, taču gribētos cerēt, ka visai drīz tādu varēs piedzīvot vēlreiz. Atbraukušie mūziķi radīja fantastisku un ļoti baudāmu uzstāšanos, kādu mūsu platuma grādos redzēt vien pāris reizes gadā, un to noteikti ir vērts izmantot.

Koncertā izpildīto dziesmu saraksts:

1. Warnings

2. The Chase

3. Tremors

4. Red Lines

5. Veto

6. Bloodflows

7. Tempest

8. Oscillate

9. Artifice

10. Lights

11. Lessons

Piedevas:

12. The Wheel

Foto: Edgars Kalmēns, tvnet.lv

Tavs komentārs