Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

NOVEMBRIS
Jaakko Eino Kalevi — Dissolution
Coldplay — Everyday Life
Beck — Hyperspace
Harry Nilsson — Losst and Founnd
Leonard Cohen — Thanks For The Dance
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

NOVEMBRIS
16: Brit Floyd, Palladium koncertzāle
23: Carnival Youth, Hanzas Perons
23: Ozols. Neona Pilsēta - Sāgas Noslēgums , Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs
28: Boy Harsher | Chasms, Klubs Depo
28: Jumprava, Arēna Rīga
29: Astro'n'out, Palladium koncertzāle
DECEMBRIS
04: Matt Simons, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Lana Del Ray koncerta apskats

Normunds Vucāns, 2013. g. 15. jūnijā

Vakar vakarā teju izpārdotā Arēnā Rīga viesojās viena no pēdējo gadu lielākajām popzvaigznēm pasaulē — Lana Del Rey. Vismaz man — negaidīti, bet kopumā amerikāniete pārsteidza visās jomās, un zināmā mērā mainīja manu viedokli par sevi.

Nedomāju, ka kādu pārsteigšu, sakot, ka mana attieksme pret Liziju ir diezgan rezervēta. Kādas pirmās desmit reizes Video Games skanēja lieliski, tomēr tad arvien vairāk un vairāk manī izkristalizējās viedoklis, ka es viņu noteikti neredzu kā izpildītāju, kuru vēlētos klausīties ikdienā. Pārāk neīsta, šķietami iedomīga un industrijas stutēta šķita šī dīva, turklāt kopējai situācijai nepalīdzēja arī fakts, ka viņas dzīvie izpildījumi 2012. gada pašā sākumā bija viena no labākajām komēdijām mūzikas industrijā. Tiesa, pat neskatoties uz visu šo fonu, es biju ļoti priecīgs mirklī, kad uzzināju, ka Positivus Music ir noorganizējuši Grantas jaunkundzes viesizrādi Rīgā. Šis ir kārtējais apstiprinājums pēdējā laika tendencei, ka Latvijā atkal sāk viesoties lieli vārdi, tāpēc — patiešām ir prieks, ka organizatori pieņēma šādu izaicinājumu.

Kā jau ievadā minēju, koncertā mūziķe pārsteidza. Jau paredzami, vizuālais aspekts bija līmenī — palmas, lauvas, ekrāni gleznu rāmjos — tas viss bija savās vietās, turklāt ļoti gaumīgi. Tas nedaudz disonēja ar pašu dziedātāju — nepārprotiet, bezgaumības viņas izskatā nebija, bet baltā kleita un puķu rota matos (te laikam vietā būtu piebilst, ka publikā bija tik daudz meiteņu, kuras šo stila iezīmi kopēja, ka kāda paziņa pat ieminējās — ja mēs iemestu katru reizi, kad ieraugam kādu ar ziediem matos, pēc piecām minūtēm nostāvēt būtu problemātiski) drīzāk atgādināja atpūtnieci vasaras vidū, nevis dīvu. Tiesa, man gribētos domāt, ka tā tomēr ir pozitīva iezīme. Ja pievēršamies muzikālajai pusei, aina vairs nav tik viennozīmīgi vērtējama. No vienas puses — Lanas dziedājums ir kļuvis daudz tīrāks un kvalitatīvāks nekā tad, kad viņa debitēja, un ja vien izdodas trāpīt arī ar meldiņu (tā reizēm izrādījās diezgan neiespējama misija), viss kopumā ir baudāmi. Bija arī mirkļi, kad tas nesanāca, balss arī nedaudz aizlūza, un kā uz pēdējo glābiņu nācās paļauties uz jau ierakstītajiem vokālajiem celiņiem (gluži Allas Pugačovas līmeņa dīva viņa nav, neliekot visas kārtis tikai un vienīgi uz konservēto dziedājumu) un skatītājiem. Kā izrādījās, šī kombinācija ir veiksmīga — skatītāji vismaz lielākajos hītos bija līmenī, bet fonogramma strādā neatkarīgi ne no kā.

Tā kā es pavisam noteikti neesmu tā mērķa auditorija, kuru piektdien Lana centās iepriecināt, tikpat labi varētu teikt, ka viss augstāk uzrakstītais šoreiz nav pārāk aktuāls. Kopumā jau koncerts nebija slikts, kādu pozitīvu mirkli tajā spēja atrast jebkurš atnākušais, bet ja esi mūziķes fans — pastāvēja ļoti lielas iespējas izkust no laimes. To, ko no viņas gaida, Del Reja izdara, un tas arī ir pats svarīgākais.

Koncertā izpildīto dziesmu saraksts:

1. Cola

2. Body Electric

3. Blue Jeans

4. Born To Die

5. Carmen

6. Blue Velvet

7. Young And Beautiful

8. Without You

9. Knockin’ On Heaven’s Door

10. Ride

11. Summertime Sadness

12. Burning Desire

13. Video Games

14. National Anthem

Foto: LETA

Precīzi!

Lana 2013. gada 17. jūnijā, 11:16

Tavs komentārs