Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Lou Reed and Metallica - Lulu

Gundars Zaburdajevs, 2011. g. 31. oktobrī

Lū Rīds un Metallica izdevuši 87 minūtes garu ierakstu — vai tas jau nepasaka daudz?

Pēc tam, kad uzzināju par to, ka Metallica un Lū Rīds ierakstīs kopēju albumu, biju visai iepriecināts — it kā nelikās, ka smagā metāla leģendas Metallica un eksperimentālā roka leģenda Rīds kopā varētu ierakstīt ko sliktu. Tomēr pēc pirmā singla The View noklausīšanās aptvēru nepatīkamo patiesību — abas puses nevis centušās kopā radīt savu, unikālu skanējumu, bet diezgan brutāli savienojušas stilus. Tā gan bija tikai viena dziesma, tomēr īpašas cerības uz to, ka atlikušie gabali būs kas daudz labāks, neloloju. Kā izrādījās, pareizi darīju.

10 albumā iekļautās dziesmas sadalītas divos diskos. Pirmajā no tiem vairāk dominē Metallica skanējums, tiesa, to var attiecināt tikai uz pavadījumu. Savukārt albumu noslēdzošajā daļā ir pāris dziesmas (tiesa, ne visas četras), kuras tikpat labi varētu iederēties kādā Rīda soloalbumā. Vai būtu vajadzības tās šādā ierakstā iekļaut — par to gan grūti spriest. Lulu ir patiešām grūti klausāms albums — smagie Metallica stila ģitāras rifi un Rīda runājošais vokāls rada īpatnēju kombināciju. Brīžos, kad Rīds jau vairāk dzied nekā runā, vai arī tad, kad pie vokāla ir Džeimss Hetfīlds, skanējums kļūst saturīgāks, tomēr šādu brīžu ir maz un kopējo iespaidu tie īpaši uzlabot nespēj.

Pēc vairāku Lulu dziesmu noklausīšanās nonācu pie secinājuma — cik raupji šajos skaņdarbos abu pušu raksturīgākās iezīmes ir savienotas, tik skarbā veidā tās vajadzētu atkal atdalīt. Pavadījumā var dzirdēt vairākus patiešām teicamus ģitāras rifus, kas, ja tiktu pielietoti tikai Metallica izpildījumā un ne tik bieži (brīžiem viena motīva atkārtošanās pat minūtes garumā kļuva neciešama), būtu patiešām labs materiāls. Arī Rīda vokāls ar citādāku instrumentālo daļu izklausītos daudz baudāmāk. Gan Metallica, gan Rīdam vienmēr ir paticis izpausties visai garās dziesmās, tomēr šoreiz ar to ir pārspīlēts — piecu dziesmu garums pārsniedz astoņas minūtes.

Izceļot albuma spilgtākos brīžus, jāteic, ka pa kādam labam momentam bija gandrīz katrā dziesmā, tomēr starp daudzajām dziesmu daļām un ritma maiņām tie gandrīz vienmēr pazuda. Par ieraksta labāko dziesmu uzskatu Iced Honey — šis enerģiskais skaņdarbs ir visai kvalitatīvs, turklāt noteikti nebija pārāk garš. Jāizceļ arī The View, vairāk gan tā beigu daļa. Arī šokējoši garais noslēdzošais gabals (19 ar pusi minūtes!) Junior Dad kopumā nav slikts, tiesa, šeit labāks risinājums būtu sadalīt dziesmu vairākās atsevišķās — nezinot Junior Dad garumu, vismaz trīs vietās varēja just, ka dziesmai būtu jābeidzas, tomēr tā nenotika.

Kritiķi visā pasaulē pārsvarā novērtējuši albumu negatīvi un izteikuši kritiskas piezīmes, no kurām gribas izcelt Džuliana Maršaleka teikto, ka viņš labāk būtu skatījies kā aug zāle, nekā klausījies Lulu. Dažbrīd šis ieraksts tiešām var uzvedināt uz šādām domām, tomēr kopumā tik ļauni nav — diemžēl sevišķi tālāk par šo robežu arī netiek.

4,5/10

Šis albums ir reāls apliecinājums, ka 2011. gads nemaz nav tik pelēks gads kā tu domā, jo manuprāt LuLu ir visu laiku sliktākais albums. Personīgi es tur nesaskatīju neko labu, tikai to, ka albums ir nenormāli smieklīgs (tiesa mazās devās), ja vecie zēni atzītos, ka tas bija ļauns helovīnu joks, tad varētu piekrist Gundarrra ļoti augstajam vērtējumam. Metallica brutālā instrumentācija ir vienkārši mokoša, tādēļ nākās atcerēties par faktu, ka Gvatemalo nometnēs gūstekņi tika spīdzināti ar metālu, bet Lū Rīds izklausās pēc veca prāta izkūkojoša, neiedvesmota, bezkaislīga loha, kas dzied par to, ka viņš ir galds (šo albumu jau daži apzīmē ar jēdzienu table rock). Klausoties albumu nākas atcerēties par to, ka Lū Rīds sacerēja Perfect Day, kuru dziedāja Sūzana Boila, bet Metallica izdeva St Anger albumu.

0.5/10 (tik augsts vērtējums tikai tādēļ, ka bija smieklīgi)

Rūdolfs Sietiņš 2011. gada 31. oktobrī, 22:32

Albūms ir lielisks no mākslas viedokļa. Bals'tīts uz vēsturiskiem stāstiem. Tas varētu būt kā mūzikls vai kaut kas tamlīdzīgs. Noskatījos filmu "Pandoras Box" un bija vieglāk savilkt paralēles starp tekstiem. Protams tie kam galvā tikai Ride The lightening albums skan iespējams nesapratīs, bet tiem kam tas mūzikas sapratnes līmenis ir plašāks spēs arī Lulu ieklausīties. Es gan laikam ari būšu pie veco gabalu piekritējiem. Tāpat arī intervijā sacīts ka šī sadarbība pilnveidos visu Metallikas grupu jo tas ir pilnīgi kaut kas cits ko viņi ir radījuši lidz šim. Bet galu galā nedomāju ka ar šo albūmu būs atsevišķa koncertūre. Iespējams kads koncerts bet ne tūre.Tas ir Lurida albūms.

Gaidam Metallikas jaunradi.

Viesturs Ozoliņš 2011. gada 1. decembrī, 23:31

Tavs komentārs