Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MAIJS
Weezer — Van Weezer
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
06: Arturs Skutelis, Palladium koncertzāle
20: Sudden Lights, Hanzas Perons
27: Triana Park, Hanzas Perons
28: Very Cool People, Hanzas Perons
APRĪLIS
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
21: The Sound Poets, Hanzas Perons
MAIJS
22: JP Cooper, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Mount Eerie - Sauna

Rūdolfs Sietiņš, 2015. g. 7. februārī

Melanholiskākais no visiem melanholiķiem Fils Elverums pēdējo... daudz gadu laikā lēnām, bet pamatīgi ieguvis kulta izpildītāja statusu. Sākotnēji izdodot savus ierakstus zem vārda The Microphones, bet pēc tam nomainot savu ierakstu vārdu uz neko neizsakošo Mount Eerie.

Pēdējos gados Mount Eerie savos ierakstos ir rotaļājies, jāatzīst diezgan unikālā veidā, ar blekmetālu un vispār ar skandināviski skumīgu pelēcīgumu. Jaunajā ierakstā tas nekur nav pazudis (galu galā tā nosaukums atgādina par Somiju). Labā ziņa — nepazūd sajūta, ka šis ir sākums jaunam daiļrades posmam.

Lai gan saglabājot iepriekšējās ietekmes, šoreiz tās nav tik uzbāzīgas un Mount Eerie vairs nevar uzskatīt tikai par lo-fi blekmetāla izpildītāju, bet gan par sava ceļa gājēju. Fils neaizmirstot par savu īpašo skanējumu un skatu uz lietām, ir radījis jaudīgi meditatīvu ierakstu, kas sasildīs visu ziemas drūmuma aizrauto sirsniņas.

Šeit ir gan īsts mājās ierakstīts skarbs shoegaze, atgādinot par agrīnajiem My Bloody Valentine, gan skaistas folkmūzikas skices, kas emocionālākās būtnes spētu novest līdz pat asarām. Protams, lielākais Mount Eerie spēks vienmēr ir bijis garās dziesmas. Tās šajā albumā ir veselas divas. Drone stilistikai pieskaņotā tituldziesma, kas ir pirmā dziesma albumā, nedaudz atgādinot Sigur Ros. Kamēr 13 minūšu mega-dziesma Spring ir tiešām eposs ar lielo burtu un iespējams albuma jaudīgākais brīdis.

Vai šis ir labs albums ar ko sākt iepazīt šī izpildītāja diskogrāfiju? Nē, jo Sauna ir pārlieku drūms ieraksts un nebūt ne labākais Mount Eerie ierakstu katalogā. Bet tomēr tas atkal ir pārliecinoši lielisks, kas spēs apmierināt jeb kura Elveruma daiļrades pazinēja vēlmes un vajadzības. Katrā ziņā šī ir lieliska mūzika kuru klausīties ar sarauktu pieri un pārnopietnu skatienu.

8/10

Tavs komentārs