Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nine Inch Nails koncerta apskats

Gundars Zaburdajevs, 2014. g. 7. maijā

Vakar pēc nedēļu ilgiem mēģinājumiem amerikāņu industriālā roka grupai Nine Inch Nails beidzot bija jāatrāda savs sniegums visiem, kuru ceļš veda uz Arēna Rīga — viens no 2014. gada galvenajiem koncertiem bija klāt. Dodoties uz pasākuma norises vietu, biju pamatīgi ieintriģēts ne tikai tāpēc, ka šo koncertu biju ļoti gaidījis jau kopš tā izziņošanas, bet arī tāpēc, ka NIN vakar sāka jaunu tūres posmu, tāpēc nebija īstas skaidrības ne par to, kas tiks spēlēts, ne par šova elementiem — varēja sagaidīt kaut ko neredzētu.

Pasākumu ievadot iesildītājiem Cold Cave (nebija ļoti slikti, taču arī ne pārāk aizraujoši, turklāt skaņa bija pārāk skaļa), Nine Inch Nails uz skatuves kāpa ap deviņiem vakarā. Ievadošās Copy of A laikā visi četri mūziķi spēlēja pašā skatuves priekšā, savukārt viņiem bija priekšskars, kas līdz ar 1,000,000 sākumu krita, atklājot bungu komplektu un daudz jo daudz prožektoru. Grupa gana raiti skrēja cauri setlistei, taču, kas interesanti, parasti ne pārāk runīgais Trents Reznors, kurš bieži vien bez vārda "Paldies" neko daudz vairs nepasaka, atļāvās arī ieturēt pāris garākas pauzes vēstījuma nodošanai.

Dažbrīd ir grūti izšķirt, kas ir lielākais NIN trumpis — muzikālā puse vai šovs. Netiku gudrs arī vakar, jo četri mūziķi, demonstrējot individuāli augstu sniegumu, sagādāja muzikāli lielisku koncertu, taču vizuālais aspekts bija kaut kas iepriekš neredzēts. Visdažādākas gaismu kombinācijas bija pielāgotas katrai uzstāšanās sekundei, turklāt pie griestiem piekārtais gaismojums visu laiku tika mainīts — kustīgi bija ne tikai lielie gaismu bloki, bet arī to vismazākās detaļas. Atsevišķs stāsts jāvelta arī ekrānam, kas pirmo reizi tika nolaists koncerta vidū, kad tika izpildīts viens no lielākajiem grupas hitiem Closer. Tika izmantoti visi tehnoloģijas trumpji — video un vizualizāciju projicēšana, tāpat arī iespēja jebkurā brīdī ekrānu padarīt caurredzamu.

Reznora diriģētais kolektīvs spēlēja dziesmas no gandrīz visiem grupas albumiem (izņemot instrumentālo Ghosts I-IV), turklāt setlistē bija iekļautas arī divas slavenā 1994. gada ieraksta The Downward Spiral kompozīcijas The Becoming un Eraser, kuras nebija spēlētas kopš NIN atvadu tūres 2009. gadā. Arēna piedzīvoja gandrīz visus lielākos hitus — kā izņēmums būtu jāmin Survivalism, kura vēl šogad tika spēlēta gandrīz vienmēr, bet šoreiz palika ārpus programmas.

Visai loģiski, ka koncerts augstāko punktu sasniedza tā beigās, izskanot The Hand That Feeds, Head Like a Hole un Hurt, turklāt pēdējo divu laikā spēju sadzirdēt arī publikas dziedāšanu līdzi. Cilvēku noteikti varēja būt vairāk, bet tie, kas atnāca, piedzīvoja īstu mākslasdarbu — šovu, kura katru elementu Reznors ir pieslīpējis neskaitāmas reizes un radījis nedaudz vairāk nekā pusotru stundu ilgu piedzīvojumu, kura laikā nedrīkst atslābt ne viņš pats, ne publika — ir risks palaist garām kaut ko lielisku.

Patiešām ceru, ka Latvijas publikai vēl kādreiz būs iespēja piedzīvot Nine Inch Nails uzstāšanos, jo katra nākamā tūre un pat tūres posms nes arvien jaunus elementus, jaunus pārsteigumus un jaunus iemeslus, lai NIN turpinātu turēties pasaules labāko koncertgrupu saraksta augšgalā. Arī vakardiena Arēnā deva daudz jo daudz argumentu, lai šaubas par to nerastos.

Izpildīto dziesmu saraksts:

1. Copy of A 
2. 1,000,000 
3. Terrible Lie 
4. March of the Pigs 
5. Piggy 
6. The Frail 
7. The Wretched 
8. The Becoming 
9. Gave Up 
10. Closer 
11. Find My Way 
12. Me, I'm Not 
13. Came Back Haunted 
14. The Great Destroyer 
15. Eraser 
16. Wish 
17. Burn 
18. The Hand That Feeds 
19. Head Like a Hole 
20. Hurt

Foto: Linda Vintere

Tavs komentārs