Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

APRĪLIS
Dua Lipa — Future Nostalgia
Yves Tumor — Heaven To A Tortured Mind
TOPS — I Feel Alive
Empress Of — I'm Your Empress Of
Thundercat — It Is What It Is
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
03: Rīgas Modes, Klubs Depo
17: Laime Pilnīga, Palladium koncertzāle
18: Aminata, Hanzas Perons
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
18: Human Tetris, Klubs Depo
21: The Sound Poets, Hanzas Perons
23: Stūrī Zēvele, Klubs Depo
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Noel Gallagher's High Flying Birds - Noel Gallagher's High Flying Birds

Gundars Zaburdajevs, 2011. g. 20. oktobrī

Sagaidīts arī otrā brāļa Galahera pirmais veikums kopš Oasis izjukšanas — vai Noelam būs izdevies labāk par Liamu?

Kopš britpopa leģendu Oasis izjukšanas pagājuši jau vairāk nekā divi gadi, un ir pienācis brīdis, kad savu vārdu kā divu atsevišķu projektu mākslinieki teikuši abi brāļi Galaheri. Liams un citi Oasis dalībnieki kā apvienība Beady Eye savu pirmo albumu izdeva jau šī gada sākumā, bet nu esam sagaidījuši Noela soloalbumu. Galahers vecākais paralēli darbam pie albuma izcēlies arī ar dažādiem interesantiem izteikumiem gan brāļa jaunās grupas, gan citu mūziķu virzienā. Beady Eye mūziku Noels nosaucis par "neseksīgu", kā arī paziņoja, ka grupas dalībnieki ģērbjas amišu stilā. Nu pienācis laiks noskaidrot, vai pats Noels ir spējis radīt ko interesantāku.

Pirmo vēstnesi no High Flying Birds sagaidījām jau pirms diviem mēnešiem. The Death of You and Me, albuma galvenais singls, ir dziesma, ar kuras laišanu klajā vēl pirms albuma izdošanas Galahers nekļūdījās — tās savdabīgais skanējums patiešām pievērsa uzmanību un lika šo albumu gaidīt nepacietīgāk. Orķestra stīgu un pūšaminstrumentu aranžējumi, kas dominē šajā skaņdarbā, gana bieži dzirdami arī pārējās albuma dziesmās, turklāt noteikti nevaru teikt, ka nevietā. The Death of You and Me gan arī paliek ieraksta savdabīgākā daļa — atlikušās deviņas dziesmas (ieraksts kopumā ir 42 ar pusi minūtes garas) jau skan tuvāk kam tādam, ko lielākā daļa potenciālo albuma klausītāju gaidīja.

Bez salīdzinājuma ar Liama grupas albumu, šķiet, iztikt neizdosies, tāpēc izteikšu secinājumus bez aplinkiem — Noela ieraksts tiešām ir interesantāks. Dziesmas ir piesātinātākas, aizraujošākas un piesaista vairāk. Bez The Death of You and Me noteikti jāpiemin arī ievadošā Everybody's on the Run, arī vēl viens singls, nedaudz deju stilā ieturētā AKA... What a Life! (subjektīvi varu teikt— mana mīļāka dziesma visā ierakstā). Noteikti kas jāpasaka arī par noslēdzošo Stop the Clocks, kas oriģināli bija Oasis dziesma un sarakstīta jau pirms 10 gadiem. Lai arī skaņdarbs neapšaubāmi ir labs, rodas iespaids, ka Noela balss tajā neiederas. Tomēr jāsaka, ka tas ir viens no retajiem šī ieraksta mīnusiem.

Kopumā Noel Gallagher's High Flying Birds vāju dziesmu nav — praktiski katrā ir kas tāds, kas liek to atcerēties arī pēc noklausīšanās. Noels Galahers sevi veiksmīgi pieteicis kā pilna darba laika vadošais vokālists un pierādījis, ka vismaz izteikumi par to, ka viņš gluži labi iztiek bez Oasis, ir patiesi.

8/10 

Tavs komentārs