Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Positivus festivāla apskats

Normunds Vucāns, 2010. g. 18. jūlijā

eRoks.lv kolektīvs šajās dienās Salacgrīvā aktīvi strādāja, lai varētu sniegt pēc iespējas plašāku festivāla apskatu, un tas ir izdevies. Visas atzīmes ir izliktas mūsu autoru kolektīva apspriešanās, tas ir mūsu kopīgais viedoklis. Cerams, ka tiem, kas nebija festivālā šī būs laba iespēja uzzināt, ko viņi palaiduši garām, tiem, kuri bija — laba iespēja iesaistīties diskusijā par Jūsuprāt labākajiem priekšnesumiem. Visi koncerti tiks aprakstīti hronoloģiskā secībā.

Piektdiena, 16. jūlijs

Triānas Parks, Cēsu Alus skatuve, 16.15

Kā pirmie, kas uzstājās festivālā bija pašmāju rokeri Triānas Parks. Viņi, kā jau ierasts, bija ļoti skaļi, kvalitatīvi un atraktīvi, uzstāšanās bija līmenī. Patīkams pārsteigums bija aktīvā publika, tur bija sanākusi lielākā daļa no cilvēkiem, kas jau bija ieradušies festivāla teritorijā.

9/10

Zizzou, I Love You skatuve, 16.30

Vienlaicīgi ar atraktīvo un skaļo Triānas Parku uzstājās arī jaunā blice Zizzou. Pieļauju, ka lielākā daļa līdz šim neko nebija dzirdējuši par mūziķiem, kas festivālā noskļuva pēc uzvaras ILY Open Mike konkursā, daudzi arī tagad neko par viņiem nav dzirdējuši, tomēr žēl, ka tā. Tie, kas redzēja šo brīnišķīgo un intīmo koncertu noteikti nav vīlušies — dalību pasākumā viņi attaisnoja par visiem 100%!

8.5/10

Shoreline, Cēsu Alus, 17.15

Pirmā no piecām radniecīgajām Willkommen Collective grupām, kas priecēja ar savu uzstāšanos uzreiz parādīja, ka visi apvienības mūziķi ir ļoti profesionāli, arī mūzika ir tiešām lieliska. Jāpiekrīt grupas solistei, ka lai gan sākumā pūlis bija neaktīvs, uz beigām tas atdzīvojās un parādīja, ka spēj novērtēt arī šādu mūziku. Viens sirsnīgākajiem koncertiem pirmajā dienā.

9/10

Lie Lie Sister, I Love You, 17.30

Vēl vieni censoņi, kas tur nokļuva pēc dalības Open Mike, tomēr pēc iepriekš dzirdētā šis nedaudz nobālēja. Iespējams, ka mēs gluži vienkārši koncertā pavadījām nepareizās piecpadsmit minūtes (no kopējās pusstundas), taču, diemžēl, Lie Lie Sister līdz galam nepārliecināja. Atzīmi izliekam no tā ko redzējām, nepretendējam uz pilnīgu objektivitāti.

7.5/10

Happyendless, Cēsu Alus, 18.15

Ieespējams, populārākā Lietuvas grupas festivālā uzstājās atzīstami, jau ar pirmajiem mirkļiem pamatīgi iekustinot publiku. Ar nožēlu gan jāatzīst, ka pēc viņu lielākā hita Power Forever publika manāmi "atdzisa", tomēr grupa centās. Starp citu, jāuzteic solista spējas šajā karstumā uzstāties (un darīt to atraktīvi) savā slavenajā oranžajā kosmonauta tērpā.

8.5/10

Bad Apples, I Love You, 18.30

Šie igauņi atstāja ļoti neviennozīmīgu iespaidu — it kā interesnati, nedzirdēti, citādi kā pārējie, tomēr kaut kas pietrūka. Beigās mēs izspriedām, ka lai viņus pilnībā varētu izbaudīt, šai grupai bija jāskan kaut kad uz rītausmas pusi, jo tieši tādam laikam šī mūzika ir paredzēta.

7.5/10

The Gin Riots, Cēsu Alus, 19.15

Gluži kā gaidīts, šie vīri bija skaļi, bija aktīvi, tomēr ar to vien ir par maz. Sanācis bija diezgan liels pūlis, tomēr mūziķi tā arī neatrada īsto veidu, lai viņus patiesi atvērtu un iekustinātu. Iespējams, ka pie vainas bija tas, ka viņi labāk iederētos nakts vidū, tomēr esam nedaudz vīlušies.

7.5/10

Alise Joste, I Love You, 20.15

Pasen nebija iznācis noskatīties kādu Alises koncertu dzīvajā, biju dzirdējis daudz ļoti labi komentāru par to, tāpēc šo apmeklēju ar lielām cerībām. Nevar teikt, ka esmu vīlies, bet katrā ziņā cerēju uz ko citu. Publika bija kuplā skaitā, ļoti atsaucīga un Alise neko tādu negaidīja, nemitīgi samulstot. It kā jauki un sirsnīgi, bet palika iespaids, ka tas nav ne tuvu viss, uz ko šī dāma ir spējīga. Ticu, ka nākamreiz būs labāk.

8/10

Lady Daisey, Cēsu Alus, 20.30

Vāciete visus pārsteidza ļoti labu, kvalitatīvu funk un soul miksli, Pat tie, kuriem šie žanri ne tuvu nav tie mīļākie teica, ka Lady Daisey ir teicama mūziķe, tomēr viņai ir kāda nopietna problēma — komunikācija ar publiku bija zemā līmenī, ārzemniece tā arī nespēja "ievilkt" klausītājus savā priekšnesumā.

7.5/10

The Climbers, Tele 2 skatuve, 20.45

Ejot uz šo koncertu nemaz negaidīju, ka tieši The Climbers būs pirmās dienas augstākā virsotne. Sākumā biju nobažījies, ka lielā skatuve būs par lielu un neizdosies radīt mājīguma sajūtu, tomēr jau ar pirmajām taktīm bažas tika kliedētas. Viņi bija izcili harizmātiski, perfekti komunicēja ar publiku un katram lika justies īpašam. Ar katru dziesmu publikas rindas kļuva arvien kuplākas un varu nešauboties apgalvot — šis bija pirmās dienas labākais koncerts!

10/10

Popidiot, Cēsu Alus, 21.45

Igauņu New Order līdzinieki sevi parādīja diezgan labi, tomēr viņu spēlētā mūzika nav paredzēta lielām masām, bet gan žanra faniem. Diezgan liela cilvēku daļa aizgāja no skatuves pavērot ko citu (tā gan nav tika viiņu vaina, jo uzstāšanās sakrita arī ar Happy Mondays), tomēr tie, kas palika, vīlušies nebija.

8/10

Mona De Bo, I Love You, 22.00

Koncerts grupas un žanra faniem. Izpildījums, kā ierasts, ļoti augstā kvalitatē, tomēr ilgstošās starpspēles starp dziesmām, kas balansēja uz psihadēlijas un shuegazing robežas daudziem lika novērsties.

9/10

Happy Mondays, Tele 2, 22.00

Vieni no pirmā vakara hedlaineriem ir vieni no neviennozīmīgāk vērtētākajiem mūziķiem šī gada festivālā. Lielākoties viedokļi ir "izcili" un "diezgan viduvēji", eRoka autoru vidū izplatītāks bija otrais. Nevar īsti saprast, kāpēc, bet viss koncerts, izņemot piedevas, uz kurām publika bija tiešām atsaucīga, izvērtās ne tā, kā gaidīts.

8.5/10

Astro'n'Out, Cēsu Alus, 23.00

Viena no pupulārākajām Latvijas grupām festivālā parādīja, kā jāaizrauj lielas masas, nedarot neko īpašu. Viņi bija viņi paši, un tas ir tas, kas nepieciešams. Nekā lieka, tikai mūzika, to redzot izveidojās pamatīgs kontrasts ar Happy Mondays, jo Astronauti izveidoja saikni ar publiku jau no paša sākuma.

9/10

Ten Bears, Radio SWH skatuve, 23.00;

sestdien Tele 2, 16.00

Ten Bears šogad paveica to, ko pērn iespēja The Whip — spēlējot it kā parastu mūziku, kas ne ar ko īpašu neizceļās starp neskaitāmiem citiem mūziķiem, un esot vienkārši hiperaktīvi, viņi paņēma visus klausītājus kā Positivus labākā "dejojamā" rokgrupa. Mežonīgi, skaļi, aizraujoši — tieši tā, kā vajag! Un šoreiz pat netraucēja tas, ka abās dienās viss (arī dziesmu secība) bija pilnīgi vienāds — viņi tāpat bija lieliski!

10/10

UNKLE live, Tele 2, 23.45

Piektdienas galvenie hedlaineri bija vēl labāki, kā daudzi gaidīja. Pirms pasākuma skatoties viņu video, kas pieejami internetā šķita, ka UNKLE jau nu noteikti nebūs tas, kas spēs aizraut ikvienu, tomēr kļūdijāmies. Viņi bija ļoti kvalitatīvi, uz skatuves redzamās vizualizācijas — perfektas. Vienīgā lieta, kas nedaudz traucēja — dziesmas bija tik garas (un visai vienveidīgas), ka uz beigām sāka palikt garlaicīgi gandrīz visiem.

9.5/10

Soundarcade, I Love You, 00.15

līdzīgi kā Mona De Bo, arī Soundarcade ir mūzika žanra un grupas faniem. Psihadēlisks postroks nav tas, kas uzrunātu daudzus, arī izpildījums bija labs, bet ne izcils.

8/10

Satellites LV, Radio SWH, 01.00

Tāpat kā pirms gada, arī šoreiz tieši Satellites LV, nevis kāds cits parādīja labāko sniegumu no Latvijas mūziķiem. Viņi bija aktīvi, spēlēja lieliski, mazā telts bija pārbāzta, arī arā cilvēki bija tik tālu, cik varēja redzēt. Šoreiz grupa spēlēja daudz jaunas dziesmas, no kurām vismaz piecām ir hita potenciāls.

10/10

Toms Grēviņš, Red Bull Music Academy, 04.00

sestdien I Love You, 02.00

Pirmā diena noslēdzās ar valsts labākā mash-up meistara setu uz deju mūzikas skatuves. Pirmais šovs tika vērtēts ļoti neviennozīmīgi, tomēr lielākā daļa atzina, ka tas bijis pārāk alternatīvs, nesaprotams. Pilnīgs pretstats tam bija sestdienas sets, kas bija pilns ar lieliskiem mašapiem, veidots labākajās Grē tradīcijās. Saliekot abas dienas kopā, atzīme iznāca šāda.

9/10

Sestdiena, 17. jūlijs

Svaja Vatra, Cēsu Alus, 12.00

Otro dienu ar koncertu atklāja grupa, kas man atgādināja atšķaidītu un sliktāku Gogol Bordello. Cilvēku bija samērā maz, tie, kuri bija, īsti negribēja būt aktīvi pie šo vīru mūzikas.

7/10

Martin Confused, I Love You, 12.30

Līdzīgi kā ar vairākiem Latvijas mūziķiem, arī Apjukušais neparādija neko jaunu un inovatīvu. Viņš bija labs, viņš bija viņš pats, turklāt aizrāva visus, kas bija ieradušies uz I Love Yu telti. Malacis!

8/10

Prince & Crosby, Cēsu Alus, 13.00

Pirms festivāla gan es, gan vairāki no maniem kolēģiem ļoti gaidīja šo koncertu, un jāsaka, ka viņi nelika mums vilties. Bija viss ko un kā vajag, vien nedaudz pietrūka vēl kādu jaunu dziesmu. Lielai daļai tā bija pirmā reize, kad viņi redzēja šos māksliniekus un esmu drošs, ka tā nebūs pēdējā! Gaidam turpinājumu lieliskajam EP albuma formā!

8.5/10

100 Baltas Dvēseles, I Love You, 14.00

Līdzīgi kā ar  vairākiem mūziķiem pirmajā dienā, arī 100 Baltas Dvēseles īsti neiederējās šajā laikā. Ļoti dvēseliski, it kā ļoti forši, bet pilnībā aizraut nespēja.

7.5/10

The Miserable Rich, Cēsu Alus, 14.15

Trešā no radniecīgajām grupām kļuva par atklājumu tiem daudzajiem cilvēkiem, kas gozējās pusdienlaika saulītē pie Cēsu Alus skatuves. Viņu radītās kaverversijas bija vienkārši lieliskas, mūziķi kārtējo reizi apliecināja savu klasi. Tas ir viens no jaukākajiem indie un folka savienošanas paraugiem pasaulē.

9/10

Autumn Owls, Tele 2, 14.45

Pirmie no otrās dienas viesiem uz galvenās skatuves Autumn Owls bija aktīvi, bija skaļi, tomēr viņi bija arī pārāk depresīvi. Kopējais skanējums nebija slikts, bet viņi bija par garlaicīgu cilvēkiem, kas apmeklēja koncertu, komunikācija ar auditoriju bija pavāja. Pārāk vienveidīgs koncerts bez singalongiem (līdzi dziedamajām) dziesmām grupai, kura nav pārāk zināma, nav tas, uz ko jāmērķē.

7/10

Everything Is Made In China, Cēsu Alus, 15.30

Viens no lielākajiem pārsteigumem festivālā bija tieši šī Krievijas postroka grupa, kura vietām nedaudz atgādināja Radiohead. Kvalitatīva mūzika, kvalitatīvs izpildījums, diezgan laba saikne ar klausītāju ir tieši tas, ko vajag. Diezgan negaidīti, bet viņi bija interesantākie postroka izpildītāji Positivus.

9/10

El Mars, I Love You, 15.30

Tā vien šķiet, ka līdz savam solopriekšnesumam El Mars jau bija nospēlējis savu dienas labāko koncertu. Prince & Crosby līderis bija tieši tāds, kā gaidīts, tomēr kaut kāda iemesla dēļ savu pašu labāko priekšnesumu viņš nespēja parādīt. Nedaudz sliktāk kā blakusprojektā, bet tāpat pietiekami labi.

8.5/10

Goran Gora & The Yrs, Cēsu Alus, 16.45

Diemžēl neviens no mums tā arī netika līdz Gorana priekšnesumam pirmajā dienā, tāpēc pilnā sastāvā tur ieradāmies sestdienā. Salīdzinot ar Positivus ieskaņas koncertu (kas, manuprāt, ir lielisks atskaites punkts) šoreiz viņš izklausījās vēl labāks, vēl pārliecinošāks. Vairākām dziesmām bija izveidotas īpašas, lieliskas versijas, kas pamatīgi uzlaboja koncertu.

9/10

The Leisure Society, Tele 2, 17.30

Kā iepriekš neatklātie mūziķi uz galvenās skatuves kāpa The Leisure Society, kas ikvienam, kurš redzēja viņu koncertu pērn bija neizsakāmi patīkams pārsteigums. Šoreiz varēja novērot, ka to ievēroja arī cilvēki, kas iepriekš par šo blici neko nebija dzirdējuši. Pārsteidzoši atsaucīga publika, savienojumā ar Nika Heminga harizmu un grupas lielisko mūziku veidoja perfektu kokteili. Otrās dienas labākais koncerts, ja neskaita The Climbers otro uzstāšanos, par ko rakstīts nedaudz zemāk.

10/10

Giulia Y Los Tellarini, Cēsu Alus, 18.15

Spāņi, kuri pasaules slavu ieguva pēc tam, kad viņu mūzika tika izmantota teicamajā Vudija Alena filmā Vicky, Christina, Barcelona, šoreiz palika nedaudz nesaprasti. Bija viņu un spāņu mūzikas kopumā fani, kas bija kā apburti pie Cēsu Alus skatuves, pārējie to līdz galam nesaprata.

8/10

Sons Of Noel And Adrian, I Love You, 19.00

Pēdējie no radniecīgo grupu saimes, kas uzstājās festivālā bija šie, jau pērn iepazītie mūziķi. Jāatzīst, ka bija patiess prieks viņus redzēt tieši uz mazās I Love You skatuves, jo šādā intīmākā atmosfērā viņi varēja izpausties visā savā krāšņumā. Daudz, daudz labāks koncerts kā pērn uz Tele 2 skatuves, un par to ir milzīgs prieks.

9.5/10

ASIWYFA, Tele 2, 19.15

Instrumentālā un brīžiem grūti saprotamā postroka grupa no Īrijas nebeidza pārsteigt. Spēlējot ļoti sarežģītu, ritmiski nelīdzenu un reizēm neizprotamu mūziku, viņus vai nu dievināja, vai nevarēja ciest. Mums šķita labi un ļoti interesanti.

9.5/10

Kira Kira, Cēsu Alus, 20.15

Īslandes mūzika ir Īslandes mūzika. To, kas tobrīd notika uz Cēsu Alus skatuves aprakstīt ir ļoti sarežģīti, tas bija kaut kas tiešām savāds. Tiem, kam patīk Bjorka, patika arī šis, pārējie bija apstulbuši.

Vērtējumu izlikt nav iespējams.

Tramplīni, I Love You, 20.45

Lielisks indie tā labākajās tradīcijās, individuāli ļoti spēcīgu mūziķu supergrupas izpildījumā. Žēl, ka viņi spēlēja laikā, kad uz galvenās skatuves bija jākāpj hedlaineriem, jo daudzi tā palaida garām lielisku mūziku.

8.5/10

Scissor Sisters, Tele 2, 21.15

Šokētāji šokēja Salacgrīvu tik daudz, cik spēja. Bilde ar vīrieša pēcpusi fonā un ļoti ekstravaganti tērpi ir tas, kas raksturoja Scissor Sisters uzstāšanos. Neskatoties uz visām īpatnībām, viņi ļoti centās, tomēr tā pa īstam publiku izdevās paķert tikai uz lielajiem hitiem, taču to nebija daudz. Izskatījās, ka pūlis fanoja, jo "tie taču ir Scissor Sisters!", nevis tāpēc, ka viņiem patiesi patiktu.

10/10

The Climbers, Radio SWH, 22.30

Uz SWH skatuves savu sesto koncertu sniedza briti, šoreiz zem Climbers izkārtnes. Viņi bija jautri, atraktīvi, arī fani bija lieliksi — tikai tie, kam patiešām šie cilvēki bija tuvi. Climbers izdarīja visu, ko no viņiem var gaidīt, pēc enkora vēl paimprovizējot kopā ar faniem turpat pie skatuves. Viņi teica, ka mīl šos fanus un grib atgriezties Latvijā, turklāt tie nebija tikai tukši vārdi — viņi tā tiešām uzskata! Tas bija labākais, ko jebkad esmu piedzīvojis kādā koncertā!

10/10

Muse, Tele 2, 23.30

Festivāla galvenie mākslinieki tiešām bija kvalitatīvi, viņu dzīvais izpildījums bija ļoti labs. Publika bija atsaucīga, dziedāja līdzi, varēja redzēt, ka Muse tiešām ir gaidīti. Daudziem gan brīžiem šķita, ka Muse tikai atspēlē (komunikācijas ar publiku tiešām trūka), bet tas nemazina koncerta kvalitāti. Pat tie, kuriem Muse nepatīk, bija spiesti atzīt — spēlēt viņi māk lieliski.

10/10

Grupa Vecais Stenders, I Love You, 00.30

Kā "secret act" uz I Love You skatuves uzstājās iepriekš mazzināmā, taču lieliskā grupa no Rīgas Vecais Stenders. Trio, kura sastāvā muzicē Viktors, Saņa un Valērijs, kā arī viņu oficiālais dīdžejs Gena, teicami parādīja, ka Positivus publikai šlāgermūzika patīk pat ļoti labi. Cik varēja redzēt zālē, nebija neviena cilvēka, kuram šis neliktos smieklīgi, jo īpaši tad, kad notika "popūrijs" — divu fonogrammu skanēšana reizē, tādējādi kļūstot nesaprotamām.

10/10

Tā Tā Tā, Radio SWH, 01.15

Kā festivāla pēdējā dzīvā grupa šoreiz uzstājās Tā Tā Tā, kas mazajā Radio SWH skatuvē izdarīja gandrīz to pašu, ko dienu iepriekš Satelīti. Tik labi, kā piektdienas varoņiem gan Artim Dvarionasam un ko neveicās, arī pūlis bija ievērojami mazāks, tomēr tas bija diezgan jauks festivāla noslēgums. Iespējams, viņiem bija jāspēlē dienu iepriekš (vai kaut kad agrāk sestdienā), lai viss būtu vēl labāk.

9/10

Kopumā Positivus šī gada festivāls pilnīgi noteikti jāvērtē kā izdevies un veiksmīgs. Mūziķi bija atlasīti lieliski, lielākoties, arī programma tika sastādīta ļoti labi (ja neskaita, piemēram, sestdienas vakaru, kad vienlaicīgi sāka The Climbers, Stornoway un Ewert And The Two Dragons,  lai gan iepriekš bija vairākas salīdzinoši "patukšas" stundas), atmosfēra arī nebija slikta. Iespējams, ne tik laba kā pērn, bet muzikāli šis ir visu laiku labākais Positivus, un tas ir pats galvenais! Lai izdodas nākamgad šo pārtrumpot!

Ewerts un 2 oūķi bija tiešām fantastika. Man pat grūti pateikt, kas patika vairāk, pūķi vai mūza, jo puķīem bija nu tāāāda emocija gaisā.. Hipnotizējoši un ļoti pievilcīgi gan vizuāli (man kā meitenei :D) gan muzikāli.

JanisDolphin 2010. gada 22. augustā, 01:04

Tavs komentārs