Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪNIJS
Doldrums — Esc
Calvin Harris — Funk Wav Bounces Vol. 1
Baio — Man Of The World
JŪLIJS
Public Service Broadcasting — Progress
Haim — Something To Tell You
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
14: Positivus 2017, Salacgrīva
21: Fono Cēsis 2017, Cēsis
27: Red Hot Chili Peppers, Lucavsala
31: Jessie Ware, Siguldas Pilsdrupu estrāde
AUGUSTS
04: Laba Daba 2017, Ratnieki
09: The Naked and Famous, Siguldas Pilsdrupu estrāde
15: The xx, Siguldas Pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

The Japanese House - Swim Against the Tide EP

Kristaps Zvirbulis, 2016. g. 18. novembrī

2016. gads bijis līdz šim lielākais Amberas Beinas jeb The Japanese House līdzšinējā karjerā. iepriekš gūtie panākumi ar Pools to Bathe In EP un Clean EP bija stiprs pamats, kas noveda pie plašākas atpazīstamības, atzinības un personīgās izaugsmes. Beina šī gada sākumā izpelnījās arī mūsu atzinību un tika iekļauta Intro Skaņā 2016 kā viena no daudzsološākajām jaunajām māksliniecēm. Tāpat daudzi noteikti atceras viņas uzstāšanos šīs vasaras Positivus festivālā.

Jaunais veikums atstāj iespaidu, ka notikusi vēl pēdējā eksperimentēšana un piņkerēšanās ar skanējumu pirms tas nostājas savā vietā. Atrašanās Dirty Hit leibla paspārnē tam nākusi par labu un palīdzējusi atrast piemērotāko personu, kas varētu sniegt palīdzīgu roku — Džordžu Danielu no the 1975. Tieši viņa ieguldījums producējot ierakstu ir piešķīris tam priecīgāku noskaņu, kas līdz šim tik ļoti nelauzās uz āru vai nebija manāma gandrīz nemaz.

Sākot jau ar tituldziesmu Beinas nodomi nevarētu būt vēl skaidrāki. Viņa nolēmusi pārbaudīt visas robežas jau atzītajam skanējumam. Tā rezultātā viņa sasniegusi robežu, kas viņas daiļradi pietuvojis pop kultūras un elektroniskā popa mikslim. Vilinošie sintezatoru ritmi nekur nav pazuduši un joprojām skan burvīgi. Tomēr, nevar noliegt, ka agrīnais The Japanese House skanējums, kurā vēl bija jūtams pieredzes trūkums, lēnām tiek atstāts aiz muguras un sarūk atpakaļ skata spogulī. Šajā gadījumā tas ir tieši tas, kas nepieciešams, jo diezgan liels daudzums daudzsološu mākslinieku pārstāj augt starp pirmajiem singliem, EP un debijas ierakstu. Tādos gadījumos debijas tiek piepildītas ar jau izdotām dziesmām, tikai lai piepildītu dziesmu sarakstu.

Beina savā agrīnajā karjeras posmā ir izvēlējusies palikt pie EP formāta, kas savā ziņā darbojies, kā inkubators. Tas, protams, ir atmaksājies ar uzviju. Viņa ir spērusi soļus lēnām, bet pareizajā laikā un pareizajā virzienā. Visi trīs līdz šim izdotie ieraksti ir viscaur spēcīgi un bez manāmiem (dzirdamiem) trūkumiem. Swim Against the Tide EP ir pietiekoši labi nostrādāts, lai varētu būt trešā un pēdējā daļa viņas EP triloģijā pirms ķeršanās klāt pirmajam lielajam albumam. 

8/10

Tavs komentārs