Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

APRĪLIS
Dua Lipa — Future Nostalgia
Yves Tumor — Heaven To A Tortured Mind
TOPS — I Feel Alive
Empress Of — I'm Your Empress Of
Thundercat — It Is What It Is
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
03: Rīgas Modes, Klubs Depo
17: Laime Pilnīga, Palladium koncertzāle
18: Aminata, Hanzas Perons
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
18: Human Tetris, Klubs Depo
21: The Sound Poets, Hanzas Perons
23: Stūrī Zēvele, Klubs Depo
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

The Killers koncerta apskats

Normunds Vucāns, 2013. g. 27. jūnijā

Nemelošu — parasti dodoties prom no kāda koncerta un sākot domāt, ko lai par to Jums pastāsta, pārņem viegls izmisums — ne tāpēc, ka būtu piedzīvots kas slikts vai garlaicīgs, bet gan tāpēc, ka pie mums teju visi notiekošie dzīvās mūzikas pasākumi ir kvalitatīvi un tiešām lieliski noorganizēti, kas nozīmē, ka uzrakstīt ko jaunu un interesantu ir grūti. Šādā ziņā vakardienas vakars pamatīgi izcēlās — lai vai par ko, taču iespaidu trūkumu pēc The Killers uzstāšanās Mežaparka Lielajā estrādē sūdzēties noteikti nevarēja neviens.

Lai lieki neatkārtotos par organizatoriskajām problēmām (nešaubos, ka ikviens, kuram mūzika kaut nedaudz interesē, visu šo stāstu ir dzirdējis jau desmitiem reižu), atļaušos aicināt Jūs izlasīt kolēģa Jāņa Žildes recenziju, kurš ir uzrakstījis principā to pašu, uz ko uzmanību vērstu es. Vienīgais, ko gribētos palabot — nebija gluži tā, ka koncerts kavētos četras stundas. Jā, vārti atvērās ap 19.00, nevis 17.00, kā solīts, jā, 20.00 nenotika James uzstāšanās, tomēr vakara vaininiekiem uz skatuves bija jākāpj tikai 21.15, kamēr reāli tas notika nedaudz pēc desmitiem. Tātad — grozies kā gribi, viņi nekavēja vairāk kā stundu.

Pievēršoties pašam koncertam, biju pat pārsteigts, ka jau ar pirmajām dziesmām visos apkārtesošajos cilvēkos nebija manāmas ne mazākās beša pazīmes. Ja ilgās neziņas laikā apkārt nemanīju nevienu, kurš izskatītos kaut nedaudz apmierināts ar dzīvi, tad jau pirmās taktis radīja neticamu kontrastu, jo, šķiet, nebija nevienas sejas, kuru nerotātu milzīgs un patiess smaids. Protams, sākot ar tādu smagsvaru kā Mr. Brightside, šāds iznākums ir pavisam loģisks, tomēr, zinot Latvijas publiku, ir jāpriecājas, ka tā neizdomāja izrādīt nepatiku pret organizatoriem, piemēram, izsvilpjot amerikāņus.

Diemžēl citādi pūlis bija latviski parastais — visu laiku nepameta sajūta, ka ļoti liela daļa īsti nezina, uz ko un kāpēc viņi ir atnākuši. Noteikti tur bija ne viens vien, kas dzīvo ar pārliecību, ka The Killers pirmais singls ir Human, kā rezultātā tā patiešām atpazītas tika tikai pašas, pašas populārākās dziesmas. Kas zīmīgi — viens no visaktīvāk līdzi dziedātajiem skaņdarbiem izrādījās... Forever Young, kura pirmais pantiņš un piedziedājums atskanēja pasākuma vidusdaļā. Taisnības labad arī jāpiebilst, ka pavisam skumjš šis pūlis arī nebija, brīžiem (īpaši pēc tumsas iestāšanās) dziedot līdzi un lēkājot pietiekami pārliecinoši. Turklāt kopējo emociju spēku noteikti neveicināja arī daudzkārt pārspīlētie otrās fanu zonas izmēri — būtu muļķīgi gaidīt spēcīgu kopkori laukumā, kur pirmo un otro skatītāju kopu šķir pārdesmit metrus plats zemes strēķis.

Par pašu grupu, šķiet, neviens nevar teikt nevienu sliktu vārdu, un šādu koncertu laikā kļūst skaidrs, kas atšķir stadionu līmeņa zvaigznes no parastām grupām, kādas visapkārt ir pārpārēm. Kaut sākumā nedaudz uztraukušies un taustīdamies, cenšoties saprast sanākušo noskaņojumu, Brendons un ko lieliski un ļoti ātri pavilka aiz sevis visus, patiešām profesionāli nostrādājot šovu no pirmās līdz pēdējai notij. Atdevei ne mirkli nav jēgas piekasīties, tāpat arī tehniskajam izpildījumam — viss bija patiešām nevainojami. Šovs kopumā paskrēja nemanot, radās diezgan loģiskā mazuma piegarša, tomēr — pieļauju, ka nevienam pat prātā neienāca apgalvot, ka vīri ir haltūrējuši. Un tas pat neskatoties uz faktu, ka šis bija viens no īsākajiem koncertiem tūrē, kā arī to, ka piedevās atskanēja tikai divi, ne ierastie 3-4 skaņdarbi.

Vakar no rīt publicējot blogu par to, kāpēc The Killers koncerts ir šīs vasaras galvenais mūzikas notikums Latvijā, pat iedomāties nevarēju, kas mūs sagaidīs. Un pat ja varēju — negribēju tam ticēt. Gaidot koncertu, likās, ka šīs varētu būt lielākās auzas, kurās eRoka pastāvēšanas laikā jebkad esmu iebraucis, tomēr nedaudz mazāk kā divas stundas garais lasvegasiešu šovs pārliecināja, ka principā rakstā nemaz nekļūdījos. Vismaz par to, kas bija atkarīgs no viņiem. Ir skaidrs, ka vakars kopumā nav vērtējams ar plusa zīmi, tomēr par to noteikti nav jāvaino mūziķi, jo viņi izdarīja visu, kas vien iespējams, lai to izglābtu. Par to, cik ļoti tas izdevās, lai katrs spriež pats, tomēr viens ir skaidrs — es ceru, ka šī nav pēdējā reize, kad šis kolektīvs viesojas Latvijā. Jo viņi patiešām bija katra santīma vērti, kuri tika iztērēti par biļetēm!

Koncertā izpildīto dziesmu saraksts:
1. Mr. Brightside

2. Spaceman

3. The Way it Was

4. Smile Like You Mean It

5. Shadowplay

6. Miss Atomic Bomb

7.Human

8. Somebody Told Me

9. For Reasons Unknown

10. From Here On Now

11. A Dustland Fairytale

12. Forever Young

13. Read My Mind

14. Runaways

15. All These Things That I’ve Done

Piedevas:

16. Jenny Was A Friend Of Mine

17. When You Where Young

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs