Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

APRĪLIS
Dua Lipa — Future Nostalgia
Yves Tumor — Heaven To A Tortured Mind
TOPS — I Feel Alive
Empress Of — I'm Your Empress Of
Thundercat — It Is What It Is
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
03: Rīgas Modes, Klubs Depo
17: Laime Pilnīga, Palladium koncertzāle
18: Aminata, Hanzas Perons
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
18: Human Tetris, Klubs Depo
21: The Sound Poets, Hanzas Perons
23: Stūrī Zēvele, Klubs Depo
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Torres - Torres

Rūdolfs Sietiņš, 2013. g. 28. janvārī

Par šo 22 gadus jauno dziesminieci nekas daudz (vismaz man) nav dzirdēts, tādēļ īsti nav skaidra mākslinieces sirds sāpe, bet nevienā brīdī nerodas iespaids, ka šī sāpe kaut kādā mērā būtu nepatiesa, samākslota vai arī novērojams kāds jaunībai raksturīgs naivisms. Izklausās, ka šīs 10 dziesmas ir sarakstījis dzīvē vīlies, ļoti pieredzējis, gudrs un protams arī vecs cilvēks. No jaunības svaiguma šajā albumā mēs varam saklausīt tikai raupjo enerģiju, kas kūsāt kūsā no skarbajām elektriskajām ģitārām un emocionālā vokāla.

Ja vienmēr šķitis, ka Cat Power pēdējos gados ir nogājusi no pareizā ceļa un kļuvusi par izlutinātu neatkarīgā popa princesi, aizmirstot par “pareizo enerģētiku” deviņdesmito gadu ierakstos un to pašu tu saki par PJ Harvey, tad šoreiz Torres šķitīs kā šī nelielā mikrožanra glābēja, jo minētajai izpildītājai izdevies paņemt no šīm mūzikas leģendām to labāko un pielikt kaut ko klāt no sevis, radot spēcīgu skanējumu, kas liek sirdij notrīsēt. No jaunākām “popzvaigznēm” vēlos atgādināt par EMA, tikai Torres ir mazāk tendēta uz agresiju, vairāk uz inteliģentu un jauno romantiķu (asociācijas ar astoņdesmitajiem ir nevēlamas) piesauktajām skumjām, sirdssāpēm un personiski dziļo mākslu.

Par emocionālo plates virsotni uzskatu septiņas minūtes garo November Baby, bet arī citās dziesmās parādās prātīgās un meistarīgās dziesminieces talants, it īpaši pirmajās divās — Mother Earth, Father God un Honey. Par nelielu mīnusu uzskatu When Winter’s Over, kas par sevi ir pietiekoši laba dziesma un tai ir lielākais hita potenciāls no visām, bet tā neiederas albuma kontekstā, jo pēc November Baby šķiet tukša un pārāk neiederīga, brīžiem pat radot asociācijas ar Alanises Morisetes kūrēto grunge-popu.

Lielisks ieraksts, kas kādam varbūt šķitīs par vienmuļu, bet pārējiem liksies kā paliekošs jaunatklājums, kurš nostrādā pareizajā vietā, pareizajā laikā.

8/10

 

Tavs komentārs