Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

APRĪLIS
Dua Lipa — Future Nostalgia
Yves Tumor — Heaven To A Tortured Mind
TOPS — I Feel Alive
Empress Of — I'm Your Empress Of
Thundercat — It Is What It Is
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
03: Rīgas Modes, Klubs Depo
17: Laime Pilnīga, Palladium koncertzāle
18: Aminata, Hanzas Perons
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
18: Human Tetris, Klubs Depo
21: The Sound Poets, Hanzas Perons
23: Stūrī Zēvele, Klubs Depo
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

10 dziesmas šai nedēļai (N #1)

Normunds Vucāns, 2012. g. 8. janvārī

Pavisam nemanāmi ir teju vai pagājusi pirmā 2012. gada nedēļa. Pēc nelielā klusuma perioda Ziemassvētku laikā, pilnā sparā ir atsācis darboties arī mūzikas bizness, tāpēc piedāvājam Tev pirmo 10 dziesmu izlasi 2012. gadā.

Dāmu veikumu mūzikā šonedēļ atzīmē Uldis.

La SeraPlease Be My Third Eye

Kas notiek, ja trešā daļa no meiteņu rokgrupas Vivian Girls (pie tam apvienības visrudākais elements) aiziet solo? Principā sanāk tieši tāds pats lo-fi popsis, tikai šoreiz Keitijas Gudmana jaunkundze a.k.a. La Sera to paveic viena pati bez savām kaujas biedrenēm. Un nebūt to nedara sliktāk.

Lana Del ReyThis Is What Makes Us Girls

Burbuļu un rozā poniju mūzikas pasaulē kaut kas briest... un tas noteikti ir Lana Del Rey debijas albums Born To Die. Protams, dvēselē īsto hipsteru kunģi riebumā savilksies, dzirdot internetā nopludinātās glamūrīgās mūziķes jaunās plates dziesmas (tai skaitā This Is What Makes Us Girls), taču pārējo vidū tikai bezsirži spēs apgalvot, ka viņus nesajūsmina Lana Del Rey nekaunīgi draudzīgie popa skaņdarbi.

Šo rindu autors šonedēļ ir atradis kādu dziesmu, kurai ir visas iespējas kļūt par lielu hītu vēl pēc gada!

Fractures Nicotine

Šonedēļ ar kolēģiem mums iznāca diezgan daudz saturīgu diskusiju par mūzikas attīstību, virzienu, kurā tā dodas, kā arī viens otram atrādījām, ko jaunu esam atraduši. Mani visvairāk ieinteresēja šie britu puiši — pagaidām ir pieejamas vien trīs viņu dziesmas, kurās var dzirdēt, ka viņi spēlē pilnīgi visu no deviņdesmito Lielbritānijas roka skatuves, kas šiem ir jebkad paticis. Esam droši — ja vien viņi nepazudīs pie pirmās slavas un naudas pārbaudījumiem, 2013. gadā tā būs paliela grupa! Pasekojiet viņiem līdzi, tas ir tā vērts!

Scissor Sisters vs Krystal Pepsy & Azaelia BanksShady Love

Joprojām netieku gudrs, ko domāt par pirmo pavisam jauno dziesmu, ko šogad dzirdēju. Scissor Sisters ir atpakaļ ievērojami citādi, nekā iepriekš, turklāt viņiem līdzi ir arī viena no šī gada aktuālākajām jaunajām reperēm — Azaelia Banks. Pat ja šis Tev nepatīk, gabals ir pietiekami svarīgs, lai par tā eksistenci zinātu.

Karen O, Trent Reznor & Atticus RossImmigrant Song

Radīt kaverversijas leģendāru grupu pietiekami leģendārām dziesmām vienmēr ir bīstams process, tomēr šīs superzvaigznes ar to ir tikušas galā teicami. Vēl neesmu redzējis jauno grāvēju The Girl With The Dragon Tattoo, tomēr spriežot pēc pirmajām atsauksmēm un lieliskā skaņu celiņa — to nokavēt nedrīkst!

The XXOpen Eyes

Trīs gadus pēc lieliskās debijas, The XX ir atpakaļ, un kā izskatās pēc pirmā pieejamā demo ieraksta no jaunā albuma — viņi ir ļoti labā formā! Gaidām disku!

Michael Kiwanuka Home Again

Redzot to, kādi bija vispārējie piedāvājumi BBC Sound of 2012. gada sarakstos, ir liels prieks, ka tieši šim vīram tika uzvara. Jauka, šķietami vienkārša solmūzika, kas ir ideālais fons ļoti dažādās dzīves situācijās — ceru, ka arī daudzi no Jums iemīlēs viņa mūziku. Jo viņš to ir pelnījis!

Visbeidzot Rūdolfs starp diviem pavisam svaigiem skaņdarbiem neaizmirst arī apsveikt Deividu Boviju dzimšanas dienā.

David BowieSpace Oddity

Deivids Bovijs 65 gadus vecs? Kādas muļķības! 1969. gadā, kad iznāca šī dziesma, kas viņu darīja populāru, Deivids bija svaigs kā gurķītis. Suminot Zigiju Stārdustu atceramies šo mirkli, jo katram māksliniekam dziesma, ar kuru viņš ir kļuvis populārs ir sirdij tuva, protams, ja vien tu neesi Toms Jorks, kas Creep koncertos joprojām.... neatskaņo.

Sleigh BellsBorn To Lose

Klausoties jauno Sleigh Bells dziesmu, gribās to iesviest misenē un kliegt "sūds", jo Sleigh Bells ir radījuši savu skaņu un acīmredzot cilvēki negrib kaut ko savādāku dzirdēt no šī trokšņainā popa dueta. Bet tomēr vēlāk pieņemot jauno skaņu (kas tik atšķirīga nemaz nav), Born To Lose kļūst par ļoti, ļoti pieņemamu klausāmvielu. Dziesma, kas ar katru klausīšanās reizi kļūst arvien labāka.

LindstromMagik

Vienmēr gada sākumā uznāk drudzis un gribās klausīties svaigu mūziku, kurai jāiznāk pavisam drīz. Tādejādi šonedēļ daudz klausījos gan Lindstrom albumu Six Cups of Rebel, gan jauno Cloud Nothings. Magik varbūt nešķitīs tik iespaidīga kā atsevišķa dziesma, bet albumu kontekstā tā nostrādā perfekti.

Tavs komentārs