Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

APRĪLIS
Dua Lipa — Future Nostalgia
Yves Tumor — Heaven To A Tortured Mind
TOPS — I Feel Alive
Empress Of — I'm Your Empress Of
Thundercat — It Is What It Is
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
03: Rīgas Modes, Klubs Depo
17: Laime Pilnīga, Palladium koncertzāle
18: Aminata, Hanzas Perons
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
18: Human Tetris, Klubs Depo
21: The Sound Poets, Hanzas Perons
23: Stūrī Zēvele, Klubs Depo
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

10 dziesmas šai nedēļai (N #14)

Normunds Vucāns, 2011. g. 16. augustā

Pēc neliela vasaras atvaļinājuma eRokā atgriežas arī nedēļas interesantāko jauno gabalu izlase. Šoreiz trīs no mūsu redakcijas pārstāvjiem (es, Uldis un Gundars) atlasīja vairākus pavisam svaigus (un dažus arī ne tik svaigus) ierakstus, starp kuriem kaut ko sev tuvu un derīgu, ko iekļaut mūzikas atskaņotājā, var praktiski ikviens. Izbaudiet!

Šoreiz visaktīvākais izrādījās Uldis, kura uzmanību izpelnījušās piecas kompozīcijas:

Cymbals Eat GuitarsRifle Eyesight (Proper Name)

Līdz 30. augustam palicis vairs tikai nedaudz... Tā būs diena, kad oficiāli pasaulē nāks britu grupas Cymbals Eat Guitars otrais albums Lenses Alien. Atceroties mūziķu iepriekšējo veikumu ar filozofisko nosaukumu Why There Are Mountains rodas milzīgas cerības par kaut ko tikpat biedējoši skaisti un lipīgi trokšņaiņu. Rifle Eyesight (Proper Name), kas ir gaidāmās plates pirmā dziesma, jau dod nelielu ieskatu jaunajā cimbāļu eposā.

Neon IndianPolish Girl

Šī gada sākumā chillwave meistaru četrinieks Neon Indian mēģināja uzkāpt augstākos mūzikas klajumos, saspēlējoties ar grupu The Flaming Lips, taču, šķiet, nekas viņiem īsti nesanāca. Tāpēc likumsakarīgi, ka Teksasas nostalģiskie elektroniķi atgriežas pie sapņainiem lūpiem, sampliem un sintiem. Bļ, pilnīgs glo-fi ir tas Neon Indian jaunais gabals Polish Girl...

Astrid SwanShady Lane (Pavement Cover)

Šī somu meitene ir pilnīgi traka un reizē arī ģēnijs. Es nezinu, vai viņa dievina Pavement daiļradi vai arī tieši otrādi — vēlas to krietni uzlabot, taču, lai arī kādi būtu Astrid Swan motīvi, drīzumā iznāks viņas albums ar nosaukumu Hits (Pavement for Girls). Tajā iekļautas 9 dažādu Pavement dziesmu kaverversijas, teiksim tā, somiski meitenīgā noskaņā. Shady Lane 21. gadsimtā nu skan pilnīgi savādāk.

Best CoastHow They Want Me To Be

Betānijas Kosentino vadītā garāžpopa apvienība Best Coast mūs ik pa laikam iepriecina sliktā kvalitātē ierakstītiem un sērfošanas estētikā ieturētiem hītiem, un augusta sākums arī nav izņēmums. Gaidot Best Coast jauno plati, atklātībā nonācis gabals How They Want Me To Be, kas šoreiz iezīmē Kosentino jaunkundzes dvēseles skumjākos nostūrus. Nedaudz sērīgi, bet ļoti best-coast-iski.

Yr FriendsHow You Feel Every Night (Probably)

Aleksejs Berrovs ir britu mūziķis ar haotisku emo frizūru, kurš ikdienā spēlē Birmingemas trijotnē Johnny Foreigner. Acīmredzot viņam ir apnicis muzikālajās izvirtībās dalīties ar saviem grupas biedriem, tāpēc Berrovs ir ķēries klāt vairāk vai mazāk nenopietnam solo projektam Yr Friends. Nesen izlaistais EP Yr Friends Have Been Lying To You principā ir melanholisks, diezgan minimālistisks un vienveidīgs ģitāras apcerējums par visādām sirdi plosošām tēmām. Lūk, šeit arī viens gabals no tā.

Dziesmu vari noklausīties šeit.

Nedaudz mazāk eksperimentu dzirdami Gundara izvēlēs:

Kids In Glass HousesAnimals

Klausoties šo dziesmu, ik pa laikam prātā nāk atsauces ar Fall Out Boy, All Time Low un tamlīdzīgām poproka/poppanka grupām, taču jau nākamās sekundes šīs domas tiek izgaisinātas. Animals piedāvā visai pieklājīgu alternatīvo roku. Šī teksta tapšanas brīdī vēl nebiju noklausījies Kids In Glass Houses šajās dienās iznākušo trešo studijas albumu, tomēr jādomā, ka arī tas īpaši vilties neliks.

Jane’s AddictionIrresistible Force

Neesmu šīs apvienības radītās mūzikas cienītājs, tomēr šī dziesma mani piesaistīja. Visai daudz simfonisko elementu, varbūt šajā gadījumā pat pārāk daudz, taču ļoti tas iespaidu nesabojā. No šīs grupas varētu sagaidīt lielāku akcentu uz ģitārām, taču to, vai Jane's Addiction jaunais albums būs ieturēts citādākā skanējumā, varēs pateikt tikai pēc tā iznākšanas. Pirmais singls par to liecina.

Savukārt šo rindu autors šonedēļ piedāvā pilnīgu meinstrīmu:

The Sound PoetsEmīlija

Pagājušajā ceturtdienā Kalnciema Ielas kvartālā brīnišķīgu koncertu sniedza The Sound Poets. Ja pirms tam man likās, ka Emīlija ir vienkārši ļoti jauka dziesma, tad nu esmu pilnīgi pārliecināts, ka to var likt vienā plauktā, ja ne pat augstāk, ar Poet un Pearl Tears. Tagad vīri kādu laiku nekoncertēs, jo turpinās darbu studijā pie gaidāmā albuma, bet tad, kad viņi to būs paveikuši, noteikti apmeklē kādu no koncertiem — tas ir tā vērts!

InstrumentiPilnīgi Viens

Bez šaubām, labākā Latvijas grupa ir radījusi kārtējo lielisko kompozīciju. Nespēju sagaidīt 30. augustu, kad beidzot dienas gaismu ieraudzīs Tru — tam ir jābūt kam īpašam! Starp citu, neatceros, kad iepriekšējo reizi, ar pāris nedēļu intervālu, mēs būtu saņēmuši divas tik skaistas un kvalitatīvas dziesmas latviski kā šīs abas. Pārējām mūsu grupām ir no kā mācīties!

The DrumsMoney

Kā jau teicu, neko jaunu un nebijušu šonedēļ nepiedāvāšu, tā vietā kā pēdējo izceļot, iespējams, svarīgāko dziesmu tuvākajos pāris mēnešos. Viss tas, ko The Drums ir radījuši pirms tam (jā, arī Let’s Go Surfing) nobāl Money priekšā. Lūk, baudiet ideālo popdziesmu!

Tavs komentārs