Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪNIJS
No Age — Goons Be Gone
Jessie Ware — What's Your Pleasure
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪNIJS
06: Aija Andrejeva, Siguldas Pilsdrupu estrāde
21: Michael Kiwanuka, Siguldas Pilsdrupu estrāde
27: Dido, Siguldas Pilsdrupu estrāde
30: P.O.D., Melnā Piektdiena
JŪLIJS
08: Oh Wonder, Palladium koncertzāle
17: Positivus 2020, Salacgrīva
18: Kartupeļpalma 57, Nacionālais botāniskais dārzs, Salaspils
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

10 dziesmas šai nedēļai (N #15)

Normunds Vucāns, 2011. g. 24. augustā

Jau atkal esam aizvadījuši kārtējo nedēļu, un esam pietuvojušies bīstami tuvu vasaras noslēgumam. Lai kaut nedaudz novērstu daudzu lasītāju domas no gaidāmajiem skolu un augstskolu sākumiem, es, Uldis un Antra piedāvājam Jums 10 jaunas un jaukas kompozīcijas.

Jau atkal viskuplāko dziesmu skaitu izraudzījies Uldis, kurš ievērojis šādus gabalus:

Balam AcabMotion

Arī ķecerīgiem mūzikas rituāliem, kurus nakts tumsā veic vairāki savādu vielu iespaidoti elektroniskās mūzikas pārstāvji, ir sava mierīgā un gaisīgā puse. Šķiet, Balam Acab gaidāmā debijas plate, no kuras arī nāk šī šūpuļdziesma Motion, varētu pretendēt uz savu unikālu žanru — fairy house. Te tiešām kaut kas ir citas pasaules, kurā ienirt var tikai īpaši savādos apstākļos.

CSSLa Liberación

Visu laiku krutākā Brazīlijas grupa (nost ar Sepulturu) CSS jeb Cansei de Ser Sexy jeb "zb visu laiku būt seksīgam" 29. augustā atgriežas ar trešo studijas plati La Liberación. Ja tu vēl līdz šim nekad neesi dejojis pie seksīga tropu joslas indie roka, tad šis ir pēdējais laiks!

Stephen Malkmus & The JicksTigers

Tas ir tas, kas notiek, ja tiekas divi 90. gadu giganti — ex-Pavement varonis Stīvenss Malkmuss ir pielaidis Beku Hansenu jeb vienkārši Beck pie sava jaunākā albuma Mirror Traffic producēšanas. Lūk. arī Tigers, viens no ieraksta singliem.

Male BondingTame The Sun

Ar saules pieradināšanu parasti nodarbojas dažādas surf rock blices (kas, protams, nekad mūžā nav sērfojušas), taču tas ļoti labi padodas arī britu noise punk puišiem Male Bonding. Pērn izdotais grupas debijas albums Nothing Hurts bija niknu un skarbu, taču patīkami spārdošu indie popdziesmu kopums, un tagad, dzirdot svaigā Tame The Sun vadošos ģitāru rifus, nevaru sagaidīt jaunās plates Endless Now skanējumu.

Matt & Kim, Soulja Boy, & Andrew W.K.I'm A Goner

Nav īsti sajēgas, kāda īsti ir Converse kedu ražotāju motivācija, savācot kopā dažādu žanru dažādus māksliniekus un mudinot tos ierakstīt kopā vienu skaņdarbu, taču šādas kolaborācijas apavu kompānija līdz šim jau ir radījusi un, šķiet, turpinās arī to darīt. Šoreiz "sakopojušies" ir dejiskais indī-popseru duets Matt & Kim, rokmūziķis Andrew W.K. un sadarbības lielākais trumpis reperis Soulja Boy. Lai arī rezultāts nav nekāds crank dat, kopumā ir sanācis tīri neslikts un vasarīgs hits, kura mērķis acīmredzot ir aizķert plašākas klausītāju auditorijas ausis.

Twin SisterGene Ciampi

Visi sapņainās mūzikas fani noteikti ir sajūsmā par drīmpopa kustības pārstāvju Twin Sister aktivitātēm, un nesen internetā publiskotā dziesma Gene Ciampi noteikti nebūs izņēmums. Un vēl ar tādu retro piegaršu... Starp citu, arī viņiem septembrī gaidāms jauns ieraksts.

Nedaudz citādā veidā, bet arī Antra dod nelielu artavu vasaras pagarināšanā:

Bobby — Ginger (Water Birth)

Psihodēlija atgriežas no Štatiem, septiņu cilvēku apmērā. Fantastisks mazais koris ar sulīgām, oriģinālām dziesmu aranžijām. Ieklausieties imitētajā zvanu ievadā un mīkstajos balsu tembros, tas ir kā radīts augusta pēcpusdienas ūjināšanai, klīstot pa Pārdaugavu vai Eksporta ielu.

Protams, arī es nevarēju stāvēt malā meklējot pietiekami interesantas un jaunas kompozīcijas:

TribesSappho

Šī ir grupa, par kuru, visdrīzāk, līdz šim vēl neesi dzirdējis pilnīgi neko, bet nešaubos, ka drīzumā viņu popularitāte uzšausies debesu augstumos. Tuvākajos mēnešos šis gandrīz visur skanēs daudz un dikti!

Florence & The MachineWhat The Water Gave Me

Neteikšu, ka pirmais iespaids par jauno Florences Velšas un draugu veikumu būtu bijis „Ak mans Dievs, šis ir TIK labs”, tomēr pirmais vēstnesis no 7. novembrī gaidāmā ieraksta, kura nosaukums vēl nav zināms ieintriģē un parāda, ka 2011. viņi būs ļoti interesanti!

Bombay Bicycle ClubShuffle

Pat īsti nezinu, kā man tas bija izdevies, tomēr kaut kā biju palaidis garām to mirkli, kad jūnija beigās šī britu indie apvienība laida klajā pirmo jaunās plates singlu. Pat ja tas nav pavisam jauns ieraksts, tā kvalitāte vienalga priecē un ļauj turpināt baudīt aizejošo vasaru. Neiznieko pēdējās siltās dienas, kuras būšot šajā nedēļas nogalē!

Tavs komentārs