Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

AUGUSTS
Sheer Mag — A Distant Call
Jay Som — Anak Ko
Taylor Swift — Lover
Tool — Fear Inoculum
Whitney — Forever Turned Around
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

AUGUSTS
21: Laika Suns un Sudden Lights , Spīķeru kvartāls
21: Stūrī Zēvele un Sniedzes Prauliņas Koncerts, K. K. fon Stricka villa
23: Kurbads. Ķēves Dēls, Lucavsala
28: Tribes of the City, K. K. fon Stricka villa
29: Evija Vēbere, Dārza Kāre
29: Židrūns, Kaņepes Kultūras centrs
31: Instrumenti, Daugavas stadions
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

10 dziesmas šai nedēļai (N # 18)

Normunds Vucāns, 2012. g. 25. aprīlī

Vēl viena nedēļa ir paskrējusi garām vēja spārniem, un tas nozīmē, ka jau atkal ir laiks apkopot 10 dziesmas, kuras šonedēļ Tev nevajadzētu (vai arī Tu fiziski nevari, kā kurā gadījumā) palaist garām. Es, Rūdolfs un Lauris izpētījām visdažādākos muzikālos plauktus, un lai Tev būtu skaidrs par to, kas labs (ne tik labs) jau drīzumā skanēs visapkārt.

Rūdolfa Sietiņa piedāvājums ir sekojošs:

1. Sonny & The Sunsets — Pretend You Love Me

Man nav ne jausmas, kas ir Sonijs un kas ir viņa pavadošie mūziķi (sauksim viņus par Sansetiem), bet šī konkrētā dziesma ir skaisti un bagātīgi aranžēts kantrī, kas ir tik kantrī, ka pat negribas likt klāt vārdu alternatīvais.

2. Daughn Gibson — Lookin Back on '99

Šāda mūzika tiek dēvēta par country-noir, patiesībā tuvāk to gribās dēvēt par divu galīgi atšķirīgu mūziķu maisījumu vienā — Skots Valkers un Džeimss Bleiks sauc šos cilvēkus. Rezultāts ir tāds, ka joks par Burial kovboja cepurē un zirga mugurā kļūst aktuāls. Un tieši šo salīdzinājumu dēļ Daughn Gibson albums All Hell kļūst par vienu no oriģinālākajiem šogad.

3. Purity Ring — Obedear

Mēs visi fanojam par krutajiem Purity Ring hitiem un ja tu par tiem nefano, tad dzīvo kaut kādā citā pasaulē. Pašā vasaras karstumā gaidāms grupas (vai varbūt ne grupas?) albums un Obedear ir hits (atkal?), kas signalizē, ka būs karsta Purity Ring vasara.

4. Dauwd — Whats There (Fort Romeau Remix)

Šobrīd pasaulē nav aktuālaka hip house mākslinieka (hiphausera) par Fort Romeau. Atbildīgs par taustiņiem La Roux ierakstos ar saviem "tresiņiem" jau ir pārspējis minēto izpildītāju (kurš vēl vispār atceras par tādu La Roux). Šis remikss "grūvo" tāpat kā citi grāvēji — Theo un Jack Rollin, radot nedaudz tumšu un tajā pašā laikā pietiekoši gaišu un optimistisku atmosfēru.

Savu artavu šonedēļ dod arī Lauris Anstrauts:

5.,6. Feistodon — Black Tongue/A Commotion

Pagājušā gada rudenī uzaicināti piedalīties Lielbritānijas TV šovā Later... with Jools Holland bija gan dziesminiece Feista, gan modernās metālmūzikas grandi Mastodon. Šova aizkulisēs, vienam ar otru socializējoties, tika izmests joks, ka Mastodon vajadzētu kaverēt kādu no Feistas jaunā albuma Metals dziesmām, savukārt Feista varētu izveidot savu versiju par kādu no Mastodon skaņdarbiem. Joki mēdz pāraugt realitātē un pēc pusgada patiešām redzam, ka "Metals goes metal".

Par godu pagājušās sestdienas Record Store Day, ierobežotā apjomā ir izdots singls zem nosaukuma Feistodon. Tajā varam dzirdēt Feistas versiju par Mastodon jaunā albuma The Hunter dziesmu Black Tongue, kā arī skaļāko Metals dziesmu A Commotion pārveidotu Mastodon gaumē. Lai gan, ņemot vērā Feistas un Mastodon atšķirīgo skanējumu, varētu mākt šaubas par to, cik labi tas patiesībā izklausās, jāsaka, ka rezultāts ir pat vēl labāks nekā biju gaidījis. Īpaši tas attiecas uz Mastodon izveidoto kaverversiju, bet arī Feistas versija par Black Tongue noteikti ir ievērības cienīga.

Tā kā ierakstu kompānijām ļoti patīk nobanot visus pieejamos video, Mastodon versija par A Commotion ir pieejama vien šeit.

7. Busta Grimes — Oblivion vs Dangerous

Ja jau iesāku tēmu par negaidītiem divu izpildītāju savienojumiem, tad noteikti jāpiemin arī Busta Grimes. Kā jau, ļoti iespējams, nopratāt pēc visai asprātīgā nosaukuma, tas ir repera Busta Rhymes un jaunās kanādiešu indie elektronikas dīvas Grimes savienojums. Par to ir parupējies kāds amerikāņu dīdžejs ar pseidonīmu LAKE R▲DIO, kurš galarezultātu ievietojis savā soundcloud lapā.

Lai cik dīvaini tas arī neliktos, abi šie mākslinieki savienoti kopā skan pārsteidzoši saderīgi, ko atzīst arī pati Grimes, kura savā Twitter kontā pirms dažam dienām publicēja saiti uz šo skaņdarbu, pievienojot komentāru "this is genius". Man nav informācijas, ko par to domā Busta Rhymes, bet domāju, ka arī viņš šo spētu novērtēt, jo tas nenoliedzami ir viens no pēdējā laika interesantākajiem mash-up'iem. Protams, diez vai no abu šo mākslinieku dziesmām varētu izveidot veselu mash-up albumu James Drake vai Wugazi stilā, bet, vismaz šo divu dziesmu ietvaros, tas strādā pat ļoti labi.

Man par šo ir tikai viens jautājums — vai ideja par šo dziesmu samiksēšanu dīdžejam ienāca prātā ātrāk par nosaukumu, vai tomēr pirmais bija nosaukums?

Pēc ilgāka pārtraukuma, arī es esmu iesaistījies 10 nedēļas aktuālāko skaņdarbu meklēšanā:

8. Badly Drawn Boy — I'll Keep The Things You Throw Away

Es vēl neesmu dzirdējis Being Flynn skaņu celiņu pilnā garumā, bet tās driskas, ko esmu saklausījies liek domāt, ka šī būs pat ļoti jauka atkalredzēšanās ar Badly Drawn Boy. Bez īpašām ekstrām un pilnīgi bez nekā lieka I'll Keep The Things You Throw Away pavisam nemanāmi manā prātā ir ieguvusi titulu „skaistākā dziesma līdz šim 2012. gadā”.

9. Satellites LV — Pagrīdē

Brāļi Žildes un ko ar saviem draugiem kādā pamestā Padomju laiku jūrnieku sanatorijas kinozālē atrada 35 mm kinolenti ar filmas fragmentu, no kā pēc tam tika izveidots klips viņu jaunākajam singlam. Par dziesmas kvalitātēm vairs nav šaubu — šo dienu laikā tā sevi ir apliecinājusi kā kārtīgs grovers. Taču šeit galvenā uzmanība ir jāpievērš tieši video — man šķiet, ka šis ir viens no stilīgākajiem un labākajiem klipiem, kas Latvijā radīti pēdējo gadu laikā. Jāpiebilst, ka man ļoti, ļoti patīk klipa radītā sajūta— man vienīgajam tā atgādina Franz Ferdinand agrīno darbu, īpaši Take Me Out, noskaņu?

10. Double Take — Hot Problems

Draugi mīļie — Jūs tiešām domājāt, ka šonedēļ neatrādīsim Jums šo šedevru? eRoks vienmēr ir centies popularizēt un atbalstīt jauno mūziku, un šoreiz mēs to izjūtam kā savu pienākumu — ja nu gadījumā kaut kādu iemeslu dēļ no šī vēl esi spējis izvairīties, apsveicu, jo to sajūtu, kāda radās pirmo reizi izdzirdot Hot Problems notēlot vai atkārtot nav iespējams. Starp citu, sveicini un līdzjūtības Rebekas Blekas jaunkundzei — galu galā, viņai vairs nepieder pasaulē sliktākās dziesmas autores gods. Bet nešaubos — gan jau nopelniem bagātā māksliniece par šo vēl atriebsies!

Normi, kad būs jauns raksts par Bleiku Grifinu? Ak pareizi, rekur ir.

kents91 2012. gada 25. aprīlī, 21:08

Tavs komentārs