Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

5 koncerti, kuri jāredz Positivus 2017

Intro, 2017. g. 13. jūlijā

Jau rīt sāksies vienpadsmitais Positivus festivāls un vairāku mēnešu garumā esam centušies palīdzēt tam sagatavoties, iepazīstinot ar festivāla māksliniekiem mūsu Ceļš uz Positivus rakstu sērijā. Tomēr, veidojot Ceļš uz Positivus rakstus, vienmēr esam centušies pret visiem mūziķiem attiekties vienādi, nevienu īpaši neizceļot vai nenopeļot, līdz ar to neesam pauduši viedokli par to, kas tad ir vislabākais no visai plašā festivāla piedāvājuma. Tāpēc šajā rakstā izcelsim piecus koncertus, kurus, mūsuprāt, vajadzētu apmeklēt pilnīgi noteikti — pat ja tā dēļ jācīnās ar sliktiem laika apstākļiem, izsalkumu, pārmērīgas alkohola lietošanas izraisītām sekām vai citām negācijām.

Austra

Tas, ka kanādiešu mūziķei Keitijai Stelmanis ir saknes Latvijā un viņas grupas nosaukumu rotā visai latvisks vārds, nebūt nav galvenais iemesls, kādēļ Austra būtu jānoķer Positivus ietvaros. Ja pirmajā viesošanās reizē Latvijā tieši tas sapulcināja lielo pūli uz mākslinieces koncertu, tad tagad, šķiet, viņas mūzika ir nākusi priekšplānā. Mūzikas kritiķi slavē viņas jaunāko ierakstu Future Politics, un tas pazibēja daudzos pirmā pusgada ierakstu topos, kas norāda arī uz viņas aktualitāti. Austra koncerts Positivus būs iespēja uz mirkli saasināt prātu uz distopijā balstītu mūziku, ķermenim ļaujot laisties dejā pie lipīgajām sintezatoru melodijām.

Jose Gonzalez

Pirms aptuveni desmit gadiem Hosē Gonzalezs bija ceļā no savas tūres atpakaļ uz mājām Zviedrijā. Daudz par to nedomājot, viņš nolēma piestāt arī Rīgā, turpat netālu no ostas — Andrejsalā. Gribētāju redzēt šo dziesminieku bija vairāk nekā vietas Andrejsalas Pulkvedī, un tie ir atstājuši nospiedumu Latvijas koncertdzīves vēsturē. Laiks iet, bet nešķiet, ka Gonzalezs būtu zaudējis aktualitāti vai viņa dziesmas būtu aizmirstas. Koncerts Positivus ir iespēja daļai apmeklētāju atgriezties atmiņās vai arī piedzīvot to, ko toreiz kāda iemesla dēļ nesanāca. Viņš ir audzis, viņa mūzika attīstījusies, un šī satikšanās būs kā lieliska atkalredzēšanās ar sen neredzētu draugu, jo kopš tās reizes viņš ar solokoncertu Latvijā vairs nav uzstājies.

Kamasi Washington

Pateikt, ka Positivus nav līdz šim respektējuši džezu, būtu nedaudz aizvainojoši, bet tāda līmeņa džeza zvaigzni kā Kamasi Vašingtonu Salacgrīva vēl nebūs redzējusi. Viņš jau ir kļuvis par šī žanra lielo vārdu, pat ja tas līdz šim plašākai publikai īsti nebija dzirdēts. Tas ir mūziķis, kuru nākotnē noteikti varēs dēvēt par leģendu, un šī nedēļas nogale būs iespēja pārliecināties par to, kāpēc viņš būtu šāda statusa cienīgs. Atliek tikai atnākt uz koncertu un ļauties tāda līmeņa džezam, kādu tik drīz fvairs estivālā vēl neredzēt. Savukārt tiem, kas ar džezu pavisam uz jūs, varam pačukstēt, ka viņš ir bijis dzirdams vairākos Kendrika Lamāra albumos.

Pixies

Reiz, kādā intervijā stāstot par to, kā tika uzrakstīta Smells Like Teen Spirit, Kurts Kobeins atzina, ka šajā dziesmā esot vienkārši mēģinājis nokopēt Pixies skanējumu. Nirvana līdera teiktais ļoti labi ilustrē to, cik leģendāra ir šī grupa, un cik lielu nospiedumu tā atstājusi rokmūzikas vēsturē, tāpēc Pixies ļoti labi ierakstās leģendāro Positivus hedlaineru klubiņā, kas izveidojies pēdējos gados — līdzās Iggy Pop, Kraftwerk un Robertam Plāntam. Jā, kads gan varētu iebilst, ka pēdējo gadu Pixies ieraksti ir krietni vājāki nekā agrākie, bet dzīvajā viņi joprojām nav zaudējuši savu asumu, arī par spīti savam pieaugošajam vecumam. Pie tam, lai gan daži festivāla apmeklētāji šobrīd varētu domāt citādi, Pixies klasisko dziesmu krājums sniedzas krietni vien tālāk par Where Is My Mind? un Monkey Gone To Heaven, tāpēc koncerts solās būt krāšņs visā tā garumā.

Rhye

Ir daļa apmeklētāju un kritiķu, kuriem tīk pasmieties par mākslinieku aktualitāti festivāla programmā. Te nu ir brīdis, kad Positivus paši var pasmīnēt par šiem cilvēkiem, jo pieaicinātā grupa Rhye nedēļu pirms lielā notikuma ir nokļuvusi daudzu lielāko mūzikas mediju uzmanībā. Tikko pieteikts jauns albums, publicētas divas jaunas dziesmas, kā arī vēl neredzēts video. Starp Rhye izcili melanholiskajiem skaņdarbiem noteikti izskanēs vēl vismaz pāris pavisam jauni skaņdarbi, kurus, iespējams, vēl neviens nekad nebūs dzīvajā dzirdējis. Vai kāds sevi cienošs mūzikas klausītājs laidīs garām iespēju kļūt par aculiecinieku brīdim, par ko, ļoti iespējams, nākamnedēļ runās daudzos populāros mūzikas medijos?

Tavs komentārs