Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

SEPTEMBRIS
Pixies — Beneath the Eyrie
Chelsea Wolfe — Birth Of Violence
Charli XCX — Charli
(Sandy) Alex G — House Of Sugar
The Lumineers — III
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

SEPTEMBRIS
14: Židrūns, Shishi, K. K. fon Stricka villa
19: Alise Joste, Nesen, K. K. fon Stricka villa
21: UNDER Festival 2019, Autentika
28: Super Besse, Human Tetris, One One
28: Laika Suns, Siguldas pils kvartāls
OKTOBRIS
03: Behemoth, Palladium koncertzāle
03: Kārlis Kazāks, Melno Cepurīšu Balerija
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Beatbox daudzveidība un tā izpildītāji

Ralfs Eilands, 2010. g. 14. jūnijā

Bieži vien nākas no cilvēkiem dzirdēt apmēram šādus jautājumus — kas ir tā mikrofonā spļaušana, kā to dara, no kurienes šis mūzikas veids nāk? Pavisam noteikti mikrofonā spļaušana jeb bītbokss ir kaut kas jauns Latvijā, vismaz cilvēkiem, kuri par to nav īpaši interesējušies no dažādiem uzziņas avotiem. Lai jums taptu skaidrāks, kādi pasaulē zināmi mākslinieki ir sastopami bītboksa lauciņā un ko viņi īsti dara, es izveidoju šo blogu ar saviem iecienītākajiem bītboksa video. Priekā!

Šis ir dzīvais ieraksts, kur Dub FX izpilda ar Woodnote palīdzību savu dziesmu Flow. Man patīk, kā Dub FX izmanto dažādus efektu pedāļus, lai viens panāktu sajūtu it kā to visu spēlētu dzīva blice. Sākumā tiek iedots ritmiņš, kas arī ievelk visā dziesmā un mierīgi var klausīties soliņus minūtēm ilgi. Pēc Dub FX koncerta Latvijā, ar PeR arī sākām izmantot šādus pedāļus.

Vēlviens video, kurš man iepaticies dēļ tā, ka ar mūsdienu tehnikas palīdzību tiek veidotas dziesmas. Šis bītbokseris, Beardyman, jau kādu laiku ir pazīstams kā cilvēks, kurš bītboksā atļaujās eksperimentēt, proti, izmantot arvien jaunākus un jaunākus tehnoloģijas brīnumus. Sākumā viņš bija tikai parasts bīteris ar vienu mikrafonu, bet nu jau viņš savu priekšnesumu papildina.

Patīk, ka ielikts daudziem zināmās spēles "Super Mario" motīvs. Šādi arī var bītboksot — vienlaicīgi spēlējot pūšamo instrumentu. Mūsu grupā Edmunds bīto spēlējot ermoņijas.

Noteikti šis gabals ir radies mēģinājuma telpās vienkārši improvizējot. Iespējams jus domājat, ka arī šis ir džems, bet nē — identisku šo gabalu viņi izpilda arī dzīvajā :) Vēlviens pierādījums tam, ka beatbox skan ne tikai hip-hop mūzikā.

Šo ieliku dēļ tā fragmenta beigās, kur Kenny Muhammad bītbokso uz orķestra spēlēta skaņdarba. Vienreizēji!

Parasts standarta beatbox priekšnesums, kur uz skatuves cilvēks vienkārši rāda publikai, kas vispār ir beatbox. Parasti tādi priekšnesumi man jau pēc 1 minūtes apnīk, bet šeit ir interesanti parādīts tas, kā mūziku atskaņo atpakaļgaitā.

Stereotips, ka bītbokseri nemāk dziedāt ir nepatiess :)

Tas pats Beardyman. Pie iepriekšējā video nepiebildu, ka viņš vienmēr pārsteidz publiku ar savu humoru un oriģināliem priekšnesumiem.

Vairums populāru mūziķu, kuri it kā nav bītbokseri tomēr māk bītboksot. Vilam Smitam tas pat tīri tā neko sanāk.

Šis vīriņš bītbokseriem skaitās autoritāte. Viņš ir viens no visu laiku labākajiem, populārākajiem utt bīteriem. Pirmais sāka bītot un dziedāt vienlaicīgi. Ispējams viņa atpazīstamākais priekšnesums. Dāmas un kungi, Rahzel!

Tavs komentārs