Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

SEPTEMBRIS
Efterklang — Altid Sammen
Keane — Cause And Effect
M83 — DSVII
Blink-182 — NINE
Liam Gallagher — Why Me? Why Not.
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

SEPTEMBRIS
18: Nepāriet Albuma Atklāšanas Svētki, K. K. fon Stricka villa
19: Alise Joste, Nesen, K. K. fon Stricka villa
20: Jāņa Ruņģa Klātbūtne, Tallinas Pagalms
20: Ploho, Klubs Depo
21: UNDER Festival 2019, Autentika
28: Super Besse, Human Tetris, One One
28: Laika Suns, Siguldas pils kvartāls
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Blogs: 15 koncerti, kas jāredz Positivus festivālā

Normunds Vucāns, 2011. g. 13. jūlijā

Jau pavisam, pavisam tuvu ir tas mirklis, ko teju visi kvalitatīvās mūzikas mīļotāji gaida visu gadu — līdz Positivus festivālam atlikušas vien divas dienas. Šogad programma ir tik bagātīga kā vēl nekad, tāpēc lai varētu paspēt redzēt visu to, ko katram gribās, pirms pasākuma ikvienam derētu nopietni izpētīt festivāla programma un pierakstīt, kas kur un kad ir jāredz. Starp citu, tam labs palīgs varētu būt mobilā aplikācija (nevarēju nepievienot arī linku uz organizatoru ieteikumiem ikvienam apmeklētājam). Lai vai kā, šeit piedāvāšu nelielu sarakstu ar 15 grupām un izpildītājiem, kuri pēc šo rindu autoram, būtu jāredz ikvienam apmeklētājam. Visi ir sarindoti pēc uzstāšanās laiku sākumiem, tā kā ja vēlaties, sekojiet šiem padomiem!

Freak Owls, Cēsu alus skatuve, piektdien 15.15 — 16.00

Viens no maniem patīkamākajiem atklājumiem šī gada festivāla programmā. Grupa rada patiesi jauku, vienkāršu un skaistu mūziku, kas rada to fantastisko sajūtu, ka tā ir rakstīta tieši man. Domāju, ka tas ir labākais festivāla atklāšanas veids, un esmu pārliecināts, ka tiem, kas jau būs Salacgrīvā, šie amerikāņi būs patīkams pārsteigums!

Dry The River, Cēsu Alus skatuve, piektdien 17.45 — 18.30

Šie čaļi, vismaz man, pamatīgi atgādina Fleet Foxes ar indie pieskaņu, un tas nebūt nav slikti! Vēl viens ļoti skaists koncerts, kas daudziem varētu būt viens no patīkamākajiem festivāla pārsteigumiem. Tāpat arī nedrīkst aizmirst, ka tiks izpildīta viena no šīs vasaras skaistākajām dziesmām No Rest — iesaku ikvienam! Pēc pāris gadiem viņi būs lielas zvaigznes, esmu pārliecināts!

Yoav, Tele 2 skatuve, piektdien 19.45 — 20.30

Izraēlas dziesminieks Latvijā iemantojis pietiekami lielu slavu, jo decembrī iesildīja abus Prāta Vētras lielkoncertus Arēnā Rīga. Jau toreiz sevi pieteica kā lielisks mūziķis dzīvajā, un domāju, ka kvalitāte Salacgrīvā noteikti nebūs sliktāka kā toreiz.

Hurts, Tele 2 skatuve, piektdien 22.15 — 23.15

Man personīgi gaidītākais koncerts Positivus ietvaros šogad. Jau esmu minējis, ka par šiem vīriem pastiprināti interesējos kopš 2010. gada janvāra, un patiesi priecājos, ka arī Latvijā šogad būs viņus iespēja redzēt dzīvajā. Viņiem ir lielisks skatuves tēls un fantastiski dzīvie koncerti (arī labākais šī gada Glastonberijā), tā kā ir visas cerības sagaidīt labāko priekšnesumu arī Positivus ietvaros!

Tunng, Cēsu Alus skatuve, piektdien, 22.45 — 23.45

Mana lielākā vilšanās šī gada festivālā —divas no top 3 svarīgākajām grupām man personīgi ir ieliktas vienā laikā. Ja viņus pēc nosaukuma neatpazīsti, ar pārliecību varu apgalvot, ka vismaz vienu dziesmu būsi dzirdējis kādā no saviem mīļākajiem seriāliem — daudzi gabali tajos tikuši izmantoti. Tāpat noteikti interesanti ir pavērot dažādus netradicionālus instrumentus, piemēram, gliemežvākus, tāpēc nenokavē vismaz otro pusi!

Editors, Tele 2 skatuve, piektdien 23.45 — 01.15

Vēl viens šovs, kas obligāti jāredz un jādzird ikvienam apmeklētājam. Katrs te var atrast ko sev tuvu — aizraujošu, enerģisku indie no pirmajiem diviem albumiem, vai arī nedaudz drūmu un tumšu sintpopu no trešā. Šim vajadzētu būt jaukam pirmās dienas noslēgumam!

Iiris, Cēsu Alus skatuve, sestdien 15.00 — 15.45

Burvīga igauņu meitene, kura daudziem palikusi atmiņā no abiem Instrumentu koncertiem Sapņu Fabrikā pērnā gada nogalē. Ir diezgan grūti aprakstīt, ko viņa spēlē — tas ir jāizjūt! Garantēju, ka tā būs burvīga popmūzika vārda vislabākajā nozīmē, kas izcili iederas pozitīvajā pozitīvā festivāla gaisotnē!

Satellites LV, Tele 2 skatuve, sestdien 16.30 — 17.15

Vīri, kas komentārus neprasa. Šajā sarakstā neiekļāvu nevienu citu Latvijas grupu vai arī tās, kuras pietiekami bieži var šeit redzēt (piemēram, Ewert And The Two Dragons), tā vietā fokusējoties uz mūziķiem, kurus mūsu pusē var redzēt reti, tomēr Žildi un ko palaist garām nedrīkst — jau tā grupas lieliskie koncerti Positivus kļūst vēl īpašāki. Nekādā gadījumā nepalaid garām!

Alcoholic Faith Mission, Cēsu Alus skatuve, sestdien 17.30 — 18.15

Šie Dānijas puiši un meitene (bāzējas gan viņi Ņujorkā) izpilda visdažādāko stilu miksli, tomēr pamānās to visu sajaukt tik meistarīgi, ka tie nevis konfliktē savā starpā, bet gan papildina viens otru. Bieži nācies lasīt, cik viņi esot labi dzīvajā — nu ir laiks pārbaudīt!

King Charles, Tele 2 skatuve, sestdien 17.45 — 18.30

Par šo vīru internetā atrodamā informācija ir visai skopa, lai neteiktu vairāk (arī tautas enciklopēdijā ir rakstīts par visādiem karaļiem Čārlziem, bet ne šo), tomēr daži skaņdarbi, ko tomēr var atrast, pārliecina. Tik ļoti, ka izvēlēšos viņu augstākminēto dāņu vietā.

Ok Go,Tele 2 skatuve, sestdien 19.00 — 20.00

Nešaubieties, iespaidīgo videoklipu veidotāji māk arī spēlēt labu mūziku! Pirms pāris gadiem tā bija viena no manām mīļākajām grupām, tāpēc nostaļģijas (un arī kvalitatīvo gabalu) dēļ viņi šeit ir jāiekļauj. Un jā — vai koncertā būs redzami līdzīgi brīnumi kā klipos?

Mark Ronson & Business Intl., Tele 2 skatuve, sestdien 20.30 — 21.30

Zinu, ka uz skatuves būs vairāk kā 20 cilvēki (ja nemaldos, 24), un patiesi ceru, ka atkārtosies iepriekšējo koncertu scenārijs, un to vidū būs gan Phantom Planet vīri, gan arī Endrū Vajats no Miike Snow. Pat ja viņi nebūs — tāds bars diez vai liks vilties!

James, Tele 2 skatuve, sestdien 22.00 — 23.30

Man diemžēl nebija tas gods klātienē piedzīvot pirmo Positivus festivālu, tāpēc nevaru apstiprināt runu patiesumu (kaut gan nav pamata tās apšaubīt) par to, ka James koncerts bija maģisks, iespējams, pat labākais viņu karjerā. Lai vai kā, piektajā pasākumā šis ir obligāti jāredz — gan tiem, kas grib vēlreiz izdzīvot 2007. gadā piedzīvoto, gan tiem, kas vēlas, kaut būtu tur bijuši.

Beach House, Cēsu Alus skatuve, sestdien 23.00 — 24.00

Jau tagad esmu 100% pārliecināts, ka šis koncerts būs viens no skaistākajiem mirkļiem Salacgrīvā šogad. Tas būs kaut kas burvīgs, kristāldzidrs, nevainīgs un skaists, neviens nejutīsies vīlies!

Röyksopp,Tele 2 skatuve, sestdien 24.00 — 01.30

Viņi nav starp maniem mīļākajiem mūziķiem, tomēr, cik sanācis tās dzirdēt, dzīvajā elektronikas izpildītāji vienmēr ir pārliecinoši, aizraujoši un ierauj deju virpulī pat kūtrākos malā stāvētājus. Tas savukārt liek domāt, ka pēdējā no lielajām blicēm, kas būs baudāmas Positivus, ideāli noslēgs divu dienu maratonu!

Ceru, ka šis nelielais saraksts palīdzēs Jums sastādīt savu festivāla programmu, un tajā atrast kaut ko, iespējams, iepriekš nedzirdētu. Lai laba atpūta!

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs