Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
Waxahatchee — Saint Cloud
Half Waif — The Caretaker
APRĪLIS
Dua Lipa — Future Nostalgia
Yves Tumor — Heaven To A Tortured Mind
TOPS — I Feel Alive
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
27: Triana Park, Hanzas Perons
28: Very Cool People, Hanzas Perons
APRĪLIS
03: Rīgas Modes, Klubs Depo
17: Laime Pilnīga, Palladium koncertzāle
18: Aminata, Hanzas Perons
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
18: Human Tetris, Klubs Depo
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Blogs: Eirovīzija - farss sasniedz jaunu līmeni

Normunds Vucāns, 2012. g. 19. februārī

Tā jau sāk kļūt par sava veida tradīciju, ka katru gadu nākamajā dienā pēc Eirovīzijas nacionālās atlases fināla gribās tik vien kā saķert galvu un grūtsirdīgi nopūsties, jo jau tagad ir skaidrs — mums pastāv ļoti, ļoti lielas iespējas izcīnīt godpilno pēdējo vietu. Protams, var ilgi un dikti diskutēt par šī konkursa prestižu un nozīmīgumu, bet tāpat — kuram gan patīk, ja viņa valsts ir pēdējā? Turklāt tas viss gadā, kad mums bija arī kandidatūras ar ļoti lielu potenciālu...

Vakar pamatīgi apstulbu redzot to, ko mums rādīja LTV. Pirmkārt, tīri no tehniskās puses skatoties. Es nepretendēju uz televīzijas eksperta statusu (kaut gan gribētos domāt, ka šo to no tā visa saprotu un pāris gados, kurus tajā strādāju, kaut ko arī esmu apguvis), bet vakar ikvienam bija skaidrs, ka LTV pārraide bija, ļoti iespējams, vissliktāk režisētais un organizētais pasākums pēdējo gadu laikā. Lai vai ko mēs teiktu par Eirovīziju, vienu noliegt nevaram — vienmēr gan, protams, īstais konkurss, gan arī pašmāju atlase ir acij baudāms šovs, kurš patīkami izceļas, salīdzinot ar lielu daļu pārējo raidījumu, kurs veido pašmāju televīzijas. Šoreiz no tā nebija ne vēsts — skatuve bija vienkārša, nekādus pārsteigumus mēs nesaņēmām, turklāt viss bija sasteigts un vietām arī šķita nepārdomāts. Radās sajūta, ka režisors visu laiku spiež raidījuma vadītājus skriet uz priekšu, lai tikai ātrāk tas viss būtu galā, un varētu doties mājup vai arī ķerties pie citiem darbiem. Par to, ka superfināla dalībnieki nedziedāja vēlreiz, nemaz neizteikšos — tas vispār bija absurds. Labi, es saprotu, ka LTV 1 pārraide bija jābeidz laikā, jo debates par referenduma iznākumu bija svarīgākas. Tas viss ir loģiski un saprotami, taču vai tiešām nebija iespējams to visu saorganizēt citādi? Manuprāt, bija trīs loģiski risinājumi šai problēmai (sākt pārraidi ātrāk, pēc 22.00 pārcelt to uz LTV 7 vai arī ļaut mūziķiem uzstāties Marijas Naumovas, Olgas Rajeckas, Šveices šī gada pārstāvju un pārējo zvaigžņu vietā), turklāt aizdomāties līdz tiem spētu, šķiet, jebkurš, jo tā nebūt nav raķešu zinātne... Bet var jau būt, ka viss ir daudz vienkāršāk un iemesls ir daudz prozaiskāks un valsts televīzijai trūkst naudas kvalitatīvas pārraides nodrošināšanai.

Otrkārt, pamatīgi apjuku ieraugot žūrijas sastāvu un to, kā tā balsoja. Var jau būt, ka es neko nesaprotu, bet vai kāds man varētu paskaidrot, kāpēc diezgan sabalansētas un daudzveidīgas žūrijas, kādas varējām vērot abos pusfinālos (par vairāku to dalībnieku kompetenci gan mēs varētu padiskutēt, bet tas jau ir cits stāsts) šoreiz tika aizstātas ar komisiju, kura atgādināja Latvijas Radio 2 darbinieku un šai stacijai pietuvināto ļaužu apvienību? Lai vai kā tur būtu, tas viss noteikti ir viena liela sagadīšanās, un jebkādas teorijas par to, ka šāds sastāvs ir salikts, lai skaisti ietekmētu rezultātus, noteikti ir pilnīgas muļķības. Tik lieliskos pasākumos taču nekas tāds nav iespējams, vai ne?

Starp citu, potenciālo sazvērestību nepieminēju nejauši — kaut gan parasti šādām lietām neticu un cenšos no tā visa norobežoties, šoreiz rezultāti liek aizdomāties. Kāpēc gan vispār ieminējos par šādu iespējamību (parasti gan no sazvērestības teorijām cenšos norobežoties, bet šoreiz fakti runā paši par sevi)? Gluži vienkārši — ja visapkārt valdošā sabiedriskā doma, iepriekšējās žūrijas un pat bukmeikeri (kuri nekad lieki neriskē) par saviem favorītiem izceļ mūziķus (pārliecinoši — Mad Show Boys, nedaudz tālāk sekoja PeR un Paula Dukure, un tikai tad Anmary), kuri pēc tam, tikai „ekspertu” dēļ netiek ne tuvu uzvarai, rodas dažādas domas... Tabulā variet apskatīt to, cik punktus no žūrijas savos pusfinālos un finālā saņēma katri no dalībniekiem.

 

Dziesma

1. pusfināls (punkti/vieta)

2. pusfināls (punkti/vieta)

Fināls (punkti/vieta)

Rūta Dūduma — My World

66/5

 

74/1

Samanta Tīna & Dāvids Kalandija — I Want You Back

72/3

 

74/2

PeR — Disco Superfly

82/2

 

65/6

Triānas Parks — Stars Are My Family

 

78/3

55/8

Paula Dukure — Celebration

86/1

 

69/4

Andris Ābelīte — Pēdējais Vārds

59/6

 

66/5

Anmary — Beautiful Song

 

67/4

70/3

Elizabete Zagorska — You Are A Star

 

89/2

18/10

Mad Show Boys — Music Thief

 

97/1

34/9

Roberts Pētersons — She’s A Queen

 

61/5

55/7

Kā redzams, no 10 dalībniekiem, bijis viens neloģisks kāpums, un četri vēl neloģiskāki kritumi. Kā jau rakstīju, nekādas sazvērestību teoriju iespējas pat neizskatīsim — tas vienkārši nav iespējams tik brīnišķīgā konkursā! Un vispār — tādas atšķirības noteikti ir redzamas tikai tāpēc, jo pirmās žūrijas ir bijušas muļķīgas, nekompetentas un neko nesaprotošas. Bet man gribās pajautāt — vai nav interesanti, ka šoreiz uzvarēja dziesma, par kuru iepriekš bija labākas četras tās konkurentes, savukārt pēdējās trīs vietas ieņēma (turklāt apgrieztā secībā) 2. pusfināla līderes?

Sīkākā pārējo rezultātu analīzē neieslīgšu, citas lietas vairs nav tik interesantas (ikviens var gan ar balsojumiem, gan žūrijas vērtējumiem iepazīties šeit), vien piebildīšu — nez kāpēc skatītāju balsojumā, ja neskaita Samantas Tīnas kraso atbalstītāju pieaugumu un Andra Ābelītes vēl krasāko popularitātes kritumu, viss notika tieši tā kā prognozēts un nekādi krasi pavērsieni nenotika.

Atgriežoties pie galvenā šī bloga tapšanas iemesla, teikšu, ka man arvien vairāk un vairāk sāk likties, ka kāds no augšas šoreiz visu bija sakārtojis tā, lai galvenie favorīti un, ne tikai manuprāt (dzirdēju pat viedokļus, ka cilvēki, kuri nekad iepriekš šo pasākumu nav pat skatījušies ir gatavi par viņiem balsot), visu laiku labākās Latvijas Eirodziesmas radītāji Mad Show Boys paliktu bez kārotās uzvaras. Kāpēc tā, jautāsiet? Ļoti vienkārši — pastāv paliela iespējamība, ka kāds no Latvijas televīzijas vai kādas citas par Eirovīziju atbildīgās organizācijas nobijās, ka tikai mums nepiešuj plaģiātismu un neuzliek pamatīgu sodu. Tieši tāpēc arī bija izdevīgi salikt šādu, ļoti tendenciozu, žūriju, un tieši tāpēc arī bija izdevīgi mūziķu cerības nogremdēt, saliekot tiem sliktas atzīmes. Protams, tās ir tikai manas necilās pārdomas, man nav nekādu pierādījumu, ka tas tieši tā ir noticis, taču citu izskaidrojumu atrast nespēju. Starp citu, arī es sākumā tikai pasmējos par šādu iespējamību, kad izlasīju to vienā no, manuprāt, viena no interesantākajiem Latvijas tvittersfēras cilvēka, Leonarda Dravinieka, tvītā, taču tad es sāku pētīt rezultātus tuvāk.

Lai vai kā būtu, ir tiešām žēl, ka gadā, kad tauta beidzot bija sākusi domāt un labāko dziesmu neatstājusi otrajā vietā, gadā, kad mums bija pat divas diezgan labas kompozīcijas (jau pieminētā Music Thief un arī Disco Superfly, tāpat visai jauka popmūzika bija dzirdama no Paulas Dukures, vien žēl, ka to jau 2006. gadā ar nosaukumu Real Gone izpildīja Šerila Kola) un gadā, kad mums tiešām bija iespējas nekļūt par apsmiekliem, aizsūtot „augsto mākslu no Latvijas”, žūrija visu saliek pa plauktiņiem. Bet varbūt tā arī ir labāk — vismaz nu mums atkal ir garantēta visu apkārtējo uzmanība kā pēdējās vietas ieguvējiem, turklāt, kas ir pavisam droši, līdzekļi, lai pie mums rīkotu Eirovīziju, noteikti nebūs jāmeklē.

P.S. Nevaru nepieminēt un neizcelt abus divus troļļus — pirmo, kuru varējām redzēt Mad Show Boys priekšnesumā (kādam ir zināms, kur var dabūt šādus blingus?) un otro Valtera personā. Es apzinos, ka tas, kā viņš paziņoja rezultātus (skatīt video zemāk) bija maksimāli ļauni, taču tas bija tik ļoti smieklīgi! Lai vai kā, ceru, ka šī nebūs pēdējā reize, kad viņu redzēsim nacionālās televīzijas pārraidēs, jo, vismaz es, nu viņu cienu daudz, daudz vairāk. Bet ja nu kas, gan jau bez darba puisis nepaliks — Jānis Polis gan jau viņam atradīs kādu vietiņu. Viņš to ir pelnījis!

Bet nu piedāvāju vēlreiz izbaudīsim to apbrīnojamo mūziku, kura šogad mūs pārstāvēs Azerbaidžānā! To dzirdot, esmu neizsakāmi lepns, ka esmu latvietis! Bravo, meistari, bravo!

Un tagad atjautības uzdevums visiem tiem, kas to ir dzirdējuši — cik daudzi no Jums šobrīd atcerās kaut vai piedziedājumu? Ja Jūsu atmiņa tomēr neklibo, pamēģiniet to atcerēties pēc šī:

Un nu arī solītais Valtera sniegums paziņojot rezultātus.

Foto: Mārtiņš Otto, tvnet.lv

Jā tendences redzamas, bet nu tas madshow smagi pārvērtēts, viņi ne pusfinālā, ne finālā nespēja ne 2 notis reizē nodziedāt. Jā ideja laba, bet ar tik nožēlojamu performanci, diez vai iegūtu labāku vietu par Anmary.

MarciksLV 2012. gada 19. februārī, 19:56

ieraugot žūrijas atzīmes, man sāka likties, ka Bergmanis vienīgais ir klausījies dziesmas!

kipinja 2012. gada 19. februārī, 19:59

Piekrītu, ka Music Thief nenodziedāja izcili, bet tagad bija labi. Pusfinālā tomēr solists nespēja pat parunāt, viņam bija paliela temperatūra un tur visu močīja Midis, tā kā arī tur viss ir saprotami.

Trollis 2012. gada 19. februārī, 20:14

diez tās pārbolīto acu īpašnieces deju izdomāja lauris reiniks? :)

kate 2012. gada 19. februārī, 20:29

Gribēšu redzēt, ko teiks ieraksta autors, ja šī dziesma Eirovīzijā uzvarēs. Lipīga dziesma ar kkādu austrumniecisku motīvu, var aizķert eiropiešus...

Bet balsojums - bija godīgs, visu izšķīra skatītājs. Ja MT būtu pirmajā vietā skatītaju balsojumā, tad būtu uzvarējuši.

LIVE ON, sūkātāj mazais. :)

Kaspars 2012. gada 19. februārī, 21:06

Ha, ha, kas Tu slims esi, Kaspar? Ja tā dziesma uzvarēs, es izdzēsīšu internetu un nopirkšu vafeles.

Mao Dzedun 2012. gada 19. februārī, 21:35

Kaspar - es teikšu tieši to pašu, ko saku tagad - tā dziesma ir salīdzinoši vāja un atmiņā nepaliekoša. Protams, bija tur arī vājākas, bet tas nemaina faktu, ka šī ir visai vāja.

Un būsim godīgi - tai ir pavisam niecīgas izredzes tikt ārā no pusfināla, kur nu vēl uzvarēt kopvērtējumā. Notiks tieši tas pats, kas iepriekšējos divos gados - labākās dziesmas (attiecīgi Reiniks un Dons), kurām bija kaut kādi varianti, palika pie mums, kamēr aizsūtījām kārtējo viduvējību.

Normunds Vucāns 2012. gada 19. februārī, 21:42

Šis pasākums, kas beidzās brīdī, kad liela daļa skatītāju vispār ieslēdza TV, uzdzina šermuļus. Mad Show Boys saku LIELU paldies par lielisko dziesmu un iesaku nemest plinti krūmos! Startējat citu gadu citā valstī un parādiet šiem Latvijas mīkstajiem viņu īsto vietu.

nunu 2012. gada 19. februārī, 22:48

ar ko tad viņi startēs? ar jaunu "popūriju"?

kuku>nunu 2012. gada 20. februārī, 03:14

trololo video izdzēsts

te ir cita versija:

http://youtu.be/p9bsFmNGDp0

shtolcers 2012. gada 20. februārī, 03:47

Tiešām sviests! http://betafence-zogi.lv

Toms 2012. gada 3. aprīlī, 21:41

Tavs komentārs