Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪNIJS
No Age — Goons Be Gone
Jessie Ware — What's Your Pleasure
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪNIJS
06: Aija Andrejeva, Siguldas Pilsdrupu estrāde
21: Michael Kiwanuka, Siguldas Pilsdrupu estrāde
27: Dido, Siguldas Pilsdrupu estrāde
30: P.O.D., Melnā Piektdiena
JŪLIJS
08: Oh Wonder, Palladium koncertzāle
17: Positivus 2020, Salacgrīva
18: Kartupeļpalma 57, Nacionālais botāniskais dārzs, Salaspils
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Blogs: Kas ir kas Eirovīzijā?

Normunds Vucāns, 2013. g. 16. februārī

Jau šovakar, 21.25 LTV1 kanālā ikvienam no mums tiešraidē no Ventspils būs iespējams vērot gada izklaidējošāko pašmāju mūzikas dzīves notikums — Eirovīzijas nacionālās atlases finālu. Ja nu gadījumā kaut kādu iemeslu dēļ abus pusfinālus pirms nedēļas Tev sanāca palaist garām, bet pirms svarīgā pasākuma nevēlies dzīvot informācijas badā, lai jau no pirmajām sekundēm zinātu, kurš tad īsti būs Tavs favorīts, šajās rindās ar to varēsi tikt skaidrībā.

Jāpiebilst, ka man personīgi ir žēl par divu personāžu neiekļūšanu fināla divpadsmitniekā. Pirmkārt, pārdzīvoju gan par Kristīni Šomasi un viņas Getliņu karalistes galmu. Otrkārt, nekur netika arī kāds kungs, par kuru nebūtu melots, ja teiktu, ka viņš ir mans role model. Šis dižais dzimumu līdztiesības cīnītājs pamanījās izcelties, neierodoties uz skatuves mirklī, kad tika paziņoti tie laimīgie, kas ieguvuši ceļazīmes uz Ventspili. Tiesa, iemesls tam bija gana nopietns — cik dzirdēts, uzreiz pēc uzstāšanās Palladium bārā esot meklēts Čempionu kokteilis, bet vēlāk nejaukie apsargi esot viņu palūguši atstāt koncertzāles telpas mirklī, kad viņš esot centies atrast kādu, kas meklē kašķi, lai ar dūrēm pierādītu, ka Eirovīzijā šādai agresijai vietas nav. Tiešām žēl, ka apsargi dižo kārtības sargu ar visiem viņa dotumiem tā nenovērtēja.

1. NikoOne

Pēdējo dienu lielākais Eirovīzijas skandāls saistās tieši ar šo jaunskungu. Talantīgā māksliniece LieneCandy vakar YouTube bija publicējusi apbrīnojamas kvalitātes video, kurā bija redzams, ka Niko patiesībā tikai plāta muti, kamēr īstais dziedātājs atrodas aizkulisēs un parastiem mirstīgajiem nemaz nav redzams. Ar nožēlu gan jāsaka, ka šo video, pie kura noteikti pierakstītu „SKANDĀLS!!!11!!!!”, vairs nav iespējams Jums atrādīt — Liene to diemžēl ir dzēsusi.

Distancējoties no šīs šmuces, jāsaka, ka tā ir Austrumeiropas Eirodziesma parastā ar visām no tā izrietošajām sekām. Arī to, ka dzīvajā (žēl, ka video no Palladium nav pieejams) nevar saprast, kādā valodā Niko (vai viņa draudziņš) dzied.

2. Dināra & Dāvids KalandijaFool In Love

Hmm, kur gan šis ir dzirdēts? Ak, pareizi — ikvienā popdziesmā pēdējo divdesmit gadu laikā. Kāpēc gan mani nepārsteidz arī tas, ka šo ir sarakstījuši nevienam neko neizsakoši zviedri, bet kā mūziķu producents darbojas varenais un dižais Milleru Juris?

3. Antra StafeckaWhen You’re With Me

Pirms kāda laika ar nožēlu nācās konstatēt, ka mūsu visu mīļākais dziesmu autors šogad šajā konkursā nav pārstāvēts, taču tikko attapos — tas, ka viņš šo nozīmīgo pienākumu ir uzticējis citiem, nenozīmē, ka Guntara elpa tāpat nav jūtama. Ar šo mums visiem tiek stāstīts, ka Eirovīzijas formāts nepastāv un arī gudrai mūzikai ir varianti. Varbūt tā arī ir (un tagad kopīgi pasmejamies par naivuļiem, kas tam tic), taču — šī dziesma nekādā gadījumā nav inteliģenta. Vai laba. Bet citējot pašu meistaru no komentāriem YouTube — „speciālists ierunājās”. Tāpēc labāk paklusēšu.

4. PeRSad Trumphet

Vai nav jauki, ka divās kompozīcijās pēc kārtas var runāt par vēlmi Eirovīzijā iesniegt gudru dziesmu, kas patiesībā ir aptuveni tikpat dziļa kā mans dekoltē. Šim stabili nav variantu uzvarēt Latvijas atlasē, toties gabals noteikti atņems zināmu balsu procentu grupas otrajai dziesmai, tādējādi iespējams liedzot tai panākumu. Bet kuram gan tādi sīkumi rūp? Un vēl kāda interesanta detaļa — kāpēc gan dziesmā par trompeti nav iespējams kādu trompetistu uzstutēt uz skatuves, tā vietā laižot instrumenta fonogrammu? Nenoliedzami — diezgan inovatīvs piegājiens.

5. Pieneņu Vīns The One

Ja pirms diviem gadiem Pieneņu Vīns mums piedāvāja vienu no interesantākajām pašmāju Eirovīzijas dziesmām vispār You Are veidolā (gan jau atceries visai neslikto acid jazz skaņdarbu), tad šis ir pamatīga vilšanās. Labi, tas varbūt ir par skaļu teikts, jo uz kopējā fona The One ir viens no labākajiem piedāvājumiem, taču sajūsmai pamata nav. Pat solistes akcents šajā laika posmā ir kļuvis tikai lielāks...

6. Marta RitovaI Am Who I Am

Tā kā esmu liels formulu sacensību fans un ļoti cienu Haraldu Šlēgelmilhu, apsveikšu viņu ar to, ka Marta speciāli sportista F2 promo video ir radījusi dziesmu. Ļoti jauki. Starp citu, gada sākumā tika izplatīta informācija, ka F2 čempionāts šogad ir atcelts...

7. LieneCandyHigher And Higher

LieneCandy ir sieviete ar neskaitāmiem talantiem. Jau noskaidrojām, ka viņa varētu atvērt savu kinooperatoru un privātdetektīvu skolu, taču nešaubos, ka arī ar gramatikas, duckface vai savu... hmm, argumentu izrādīšanas apmācību panākumi noteikti nebūtu sliktāki. Diemžēl dziesmu rakstīšana šo talantu vidū nav, tāpēc gabala laikā labāk izslēgsim televizora skaņu un atvērsim Lienes Twitter profilu — tas sagādās nesalīdzināmi pozitīvākas emocijas.

8. Samanta TīnaI Need A Hero

Tā kā bukmeikeri šobrīd galvenās favorītes lomu atvēl tieši šai dāmai, kuras uzacis vēl pirms dažiem mēnešiem atgādināja bijušā un dižā vadoņa Brežņeva sejas rotu, laikam būtu muļķīgi noliegt, ka šis mani ir pamatīgi aizķēris. Tikpat ļoti kā Aishas vai Anmary dziesmas iepriekš. Šim ir visas iespējas teicami turpināt mūsu pēdējo gadu Eirovīzijas tradīcijas — stipri viduvējas izpildītājas vēl viduvējāka balāde (cepums Tev, ja pēc šī noklausoties ko labu vēl spēsi atcerēties I Need A Hero meldiņu) ar uzspēlētu sāpi un briesmīgu skatuves tērpu. Jā, es arī nesaprotu, kāpēc Eiropa mūs nenovērtē.

9. Ieva SutugovaCold Heart

Mirklī, kad tika paziņots, ka Ieva ir sava pusfināla sešu veiksminieku vidū, viņa iespiedzās tā, it kā jau būtu tikusi uz finālu Zviedrijā, saņēmusi Džastina Timberleika bildinājumu un laimējusi desmit miljonus vienlaicīgi. Jācer, ka pēc tam, kad kāds meitenei būs atklājis patiesību, ka šodien viņa uzstāsies Ventspilī, ne Malmē, Džastins joprojām ir ar Džeksiku Bīlu un arī miljons kontā nav atrodams, Sutugova nebūs morāli sagrauta pavisam un spēs kaut nodziedāt. Turies!

10. HeadlineLove

Nav biežas situācijas, kad trīs minūšu dziesma liekas daudz par garu. Headline puišiem ir izdevies ko tādu radīt, ar ko arī apsveicu. Protams, gabala otrā puse paliek prātā, taču ir visai pagrūti aizmirst piecu sekunžu motīvu, ko atkārto reizes 20 pēc kārtas.

11. Sabīne BerezinaUpside Down

Trīs mana mūža minūtes ir iztērētas, un tās atgūt vairs nav iespējams. Ļaušu minēt — kādas tautības pārstāvji ir sarakstījuši šo klišeju klišeju? Tieši tā, mūsu rudie ziemeļu kaimiņi. Ja kādam nav, ko darīt šovakar, piedāvāju spēli — ieslēdz European Hit Radio un iedzer katru reizi, kad dzirdi skaņdarbu ar tādu pašu skanējumu. Kāpēc mani māc aizdomas, ka ilgi skaidrā nepaliksi?

12. PeRHere We Go

Ja šajā sarakstā neatrastos jau pieminētā Sad Tromphet, es būtu praktiski pārliecināts, ka Here We Go plūks uzvaras laurus. Vai tā būs, šobrīd vēl spriest ir pagrūti, bet viens ir skaidrs — ja vēlamies, lai viņi nākamgad mūs Eirovīzjā ar savu klātbūtni nepriecē, šis būtu īstais laiks par viņiem sabalsot.

tavi komentāri pie katras dziesmas bija tik trāpīgi, ka nedaudz parāva uz smiekliņu. arī es uzskatu, ka PeR ir jāuzvar ar Here We Go , lipīgs meldiņš , akīvi izpildītāji, daudziem paliks atmiņā.

ġogels 2013. gada 16. februārī, 22:24

Ļoti nožēloju, ka lasīju šo ierakstu :(

Kate 2013. gada 16. februārī, 23:12

Tas, ja cilvēks sajūsminās par saviem panākumiem, nevienam taču nekaitē, vai ne tā? Man liekas, ja mēs vispār atteiksimies no emociju izpaušanas, nebūsim nekas cits kā tukša čaula.

Bet ieraksts kopumā bija pieņemams. Paldies.

zane 2013. gada 17. februārī, 10:57

Nē, nu raksta autoram ir milzīgs talants lietas aprakstīt tik precīzi, ka precīzāk vairs nevar. Tik skaļi smējusies par kādu rakstu vēl nebiju, perfekti!:) Lieliska dienas uzlabošanas formula!:D

Ieva 2013. gada 17. februārī, 21:03

Tavs komentārs