Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪNIJS
No Age — Goons Be Gone
Jessie Ware — What's Your Pleasure
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪNIJS
06: Aija Andrejeva, Siguldas Pilsdrupu estrāde
21: Michael Kiwanuka, Siguldas Pilsdrupu estrāde
27: Dido, Siguldas Pilsdrupu estrāde
30: P.O.D., Melnā Piektdiena
JŪLIJS
08: Oh Wonder, Palladium koncertzāle
17: Positivus 2020, Salacgrīva
18: Kartupeļpalma 57, Nacionālais botāniskais dārzs, Salaspils
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Blogs: Kas tas par rozā ziloni un kas viņam vēderā?

Anna Bindere, 2014. g. 11. jūlijā

Jaunā pašmāju grupa The Pink Elephant pagaidām nospēlējusi tikai vienu koncertu, un arī tas bija jau sen, tomēr viņi nerimstas par sevi atgādināt internetvidē. Nupat klajā laists pirmais singls no kaut kad gaidāmā albuma (iznākšanas datums vēl nav paziņots), grupas YouTube kontā ievietots video ieraksts no koncerta, kā arī nu jau pāris dienas internetvidē skatāms arī dzīvais ieraksts (live session), kas veikts sadarbībā ar nesen radušos projektu LePop Live, kura YouTube kanālā redzami vairāki dažādu jaunu, talantīgu vispasaules mūziķu akustiski priekšnesumi.

 The Pink Elephant ir grupa no Rīgas, un tās sastāvā ir četri jau diezgan daudz pieredzējuši mūziķi: Edvards Broders (balss, ģitāra), Rūdolfs Ozols (balss, ģitāra), Alberts Levics (balss, basģitāra) un Kalvis Sležis (balss, sitaminstrumenti). Visi vairāk vai mazāk mācījušies džezu un iepriekš spēlējuši arī citās apvienībās­ (Bunch of Gentlemen, MonkeyRocks, The Moonhouse,  Pyro Trees, Rebel Riot un dažādos džeza sastāvos).

Ietekmējušies no tādām rokmūziķu apvienībām kā Pink Floyd, The Beatles, Jefferson Airplane, Led Zeppelin, Felt, Tame Impala, Temples, Radiohead, džeza ietekmes pat nemaz nepieminot, The Pink Elephant ir izveidojuši savu psihedēliski džeziski blūzīgo skanējumu un, jāatzīst, Latvijā viņi tādi ir vienīgie. Prasmīgi apvienojot dažādus ģitāru efektus, daudzbalsību un plūstošas, dinamiskas, dziļāk mūzikā ievelkošas aranžijas, viņi klausītāju aizved ceļojumā tālu, tālu prom no zemes. Pirmā singla neoficiālais nosaukums arī ir tieši tāds — Space Journey.

Tuvākajā laikā sagaidāms otrais koncerts — 17. jūlija vakarā Rozā zilonis uzstāsies Kaņepes Kultūras centrā -, bet grupu noteikti dzirdēsim arī Positivus, kur viņi, tāpat kā LePop Live ierakstā, vēlreiz atkāpsies no ierastā elektroniskā formāta, lai uzspēlētu uz Coffee Inn akustiskās skatuves.

Tavs komentārs