Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Blogs: Ko Lady Gaga koncerts nozīmē Latvijas mūzikas dzīvei?

Normunds Vucāns, 2012. g. 10. aprīlī

Lai man piedod Knife Party, Black Label Society un arī Fonofest (starp citu, visu cieņu pasākuma organizatoriem par pagaidām pat ļoti solīdi atlasīto programmu) fani, bet tas viss šodien paliek ēnā, jo, protams, svarīgākā ziņa ir par to, ka Rīgā koncertēs Lady Gaga. Lai vai ko cilvēki par viņu domātu, viens ir skaidrs — vienaldzīgo nav, turklāt šis ir, iespējams, nozīmīgākais mūzikas notikums, kāds Latvijā ir noticis pēdējos 10 gados noteikti, ja ne kopš neatkarības atgūšanas, un šī koncerta nozīmi pārvērtēt nav iespējams.

Domāju, ka šorīt teju ikvienu cilvēku, kurš padzirdēja šo ziņu, ķēra viegls šoks — sak’, kā gan tas ir iespējams, ka Lady Gaga uzstāsies Latvijā! Ikvienam, kurš kaut pastarpināti interesējas par notikumiem mūzikas pasaulē ir zināma Gagas šī brīža loma — varbūt vairs ne tik dominējoši kā pirms pāris gadiem, bet viņa joprojām ir pasaules popzvaigzne numur viens. Ja kāds man kaut vakar teiktu, ka Rīgā šovasar uzstāsies amerikāniete, visdrīzāk apvaicātos, ko viņš lieto, jo nekad iepriekš pie mums nav braukušas šāda kaluma zvaigznes, esot slavas zenītā. Tāpēc izmantosim iespēju un aplaudēsim pasākuma organizatoriem FBI. Pirmkārt, par to, ka viņi vispār ir dabūjuši Lady Gaga pie mums. Bet galvenokārt par uzdrīkstēšanos un drosmi riskēt. Jo risks ir pamatīgs.

Nepārprotiet mani — es ļoti ceru un gribētu, lai viss izdodas kā plānots, bet tam īsti neticu, jo objektīvi novērtējot faktus, pamata optimismam ir salīdzinoši maz. Organizatori cer, ka Mežaparka estrādē uz šovu ieradīsies aptuveni 40000 skatītāju, kas izklausās pēc adekvāta skaitļa, un esmu pilnīgi drošs — Latvijā viņai ir vismaz pāris reizes vairāk fanu. Bažas rada otrs skaitlis, proti, biļešu cena — man ir aizdomas, ka 39 lati par koncertu pašreizējos apstākļos varētu būt pārāk augsta latiņa. Es saprastu, ja vēl tas būtu dziedātājas vienīgais, vai vismaz viens no diviem koncertiem Baltijā — tādā gadījumā apmeklētāji no kaimiņvalstīm noteikti palīdzētu savākt 40000 apmeklētāju. Bet tagad, kad viņa būs sastopama visās trijās valstīs... Turklāt tas notiek laikā, kad cilvēkiem šķiet, ka nedaudz virs 30 latiem par augstas raudzes festivālu ar desmitiem pazīstamu grupu un izpildītāju (protams, Positivus ir pilnīgi cita mērķa auditorija, bet tāpat) ir ļoti augsta cena. Piemēram, es pats, neskatoties uz to, ko domāju par Lady Gaga mūziku, uz šo koncertu pat ļoti labprāt aizietu, lai novērtētu šovu, jo lai vai ko, bet radīt šovu viņa prot (starp citu, par to arī viņu pat ļoti cienu). Bet vai es būtu gatavs par ko tādu maksāt tik daudz... Nezinu, nezinu. Palabojiet, ja kļūdos, bet šķiet, ka iepriekšējā reize, kad biļetes uz kādu koncertu Rīgā maksāja virs 25 latiem, bija pirms plānotajiem Metallica dvīņu koncertiem Arēnā Rīga. Kā tas viss beidzās, domāju, nav jāatgādina — viens no šoviem tika pārcelts uz Tallinu, kamēr otrajā cerēto 14,5 tūkstošu vietā atnāca vien aptuveni 12... Turklāt šeit jau runa nav tikai par naudu, te ir runa arī par psiholoģiskajām barjerām, jo pie mums teju 40 latus maksā ļoti, ļoti reti kura izklaide.

Kā jau rakstīju, es ļoti priecāšos, ka būšu kļūdījies, vēl jo vairāk — ja biļetes tiks izķertas, piemēram, dienas vai pāris laikā. Tas vispār būtu fantastiski, un tādā gadījumā noteikti varētu teikt — Lady Gaga koncerts Rīgā ir visu laiku nozīmīgākais šovbiznesa pasākums Latvijā. Kāpēc tā? Ļoti vienkārši — šis lielā mērā būs tests, kas noteiks mūsu mūzikas biznesa attīstību vismaz tuvākajos trīs gados, bet visdrīzāk — ilgākā periodā. Ja Germanotas jaunkundze spēs izpārdot šovu pat neskatoties uz visiem šķēršļiem, tā būs droša zīme koncertu organizatoriem, ka pie mums var rīkot A līmeņa zvaigžņu uzstāšanās, ka tas ir kaut kas šai auditorijai vajadzīgs. Ja nē, viss ir skaidrs — eksperimentēt bija jauki, bet neviens taču neies speciāli zaudēt naudu, tāpēc paldies par uzmanību, bet vēl labu laiku skaļus vārdus to slavas zenītā mums neredzēt kā savas ausis.

Tieši tas arī ir svarīgākais, kas ir jāatceras Gagas priekšnesuma sakarā — visi kopā cerēsim, ka 23. augustā Mežaparka estrāde dārdēs kā nekad iepriekš, jo tas atvērs vārtus arī neskaitāmu ļoti, ļoti kvalitatīvu superzvaigzņu ceļam uz Latviju. Pamata optimismam pagaidām nav daudz, bet — vēl vakar viņas ierašanās Latvijā šķita kaut kas no zinātniskās fantastikas plauktiem paņemts. Nu jau tas ir fakts. Tad kāpēc gan lai mēs nenoticētu kaut kam, kas, vismaz uz papīra, liekas daudz ticamāks?

Foto: Publicitātes foto

neesmu fans, taču gribētu aiziet... bet 39lati? pilnīgi slimi, lai iet dirst

kekss 2012. gada 10. aprīlī, 22:42

Tātad katram jānopērk vismaz viena biļete, vai drošības pēc divas, lai nākošos gadus mēs sagaidītu to ko mēs patiesi vēlamies redzēt...

Kipish 2012. gada 10. aprīlī, 22:45

Cirks, tomēr, ir lētāks :)

Kārlis Logins 2012. gada 10. aprīlī, 22:50

ceru, ka viņa LV ieradīsies gaļas kostīmā. :)

pokerface 2012. gada 10. aprīlī, 23:55

SHUT UP AND TAKE MY MONEY!

. 2012. gada 11. aprīlī, 00:17

Šis koncerts noteikti pavērs jaunus apvāršņus Latvijas koncertdzīvē. Es ticu, ka jau pavisam drīz mēs sagaidīsim Kings of Leon un Coldplay! Es ticu!!! :) :) :)

zane 2012. gada 11. aprīlī, 00:24

Ja atbrauks, izmīlēšu kā jaunu meitu!

kadiķis 2012. gada 11. aprīlī, 00:26

Go kadiķi! GO!

bad romance? 2012. gada 11. aprīlī, 00:28

Eu nu kas tas ira, ka tikai vieni transvestiti brauc. Normālu džeku nava? Sergej Zverev, piemeram. Respect bratanam.

Kaban 2012. gada 11. aprīlī, 00:33

Pastrādāšu kādu laiciņu, nopirkšu kaut vai saviem draugiem biļetes. I'm gaga for Gaga!

Lii 2012. gada 11. aprīlī, 01:36

Nja protams ka ietu, tikai 39Ls par stāvvietu ... skan sāpīgi

marss 2012. gada 11. aprīlī, 08:15

Ļoti laba analīze, autors forši visu ir izstāstījis. Pats par šo pat nebiju aizdomājies, tāpēc tagad nopietni jāapsver idejai aiziet.

Andris 2012. gada 11. aprīlī, 09:58

Zane, kas ir Coldplay un Kings of Leon? Kāpēc visur internetos tiek pieminēts šis pāris? Tās grupas tak ir mēsli.

Jānis 2012. gada 11. aprīlī, 12:31

Nav vis mēsli, tās ir lieliskas grupas! Ja tu to nespēj saprast, tad ieteiktu tev aizvērties un paturēt savu glupo viedokli pie sevis!

zane 2012. gada 11. aprīlī, 17:08

Izbeidz, tās grupas klausās tikai mazas meitenes.

Jānis 2012. gada 11. aprīlī, 18:09

jānis tu pats esi m*** nekad nēesi par to aizdomājies ?

marss 2012. gada 11. aprīlī, 18:28

Nu bļin Lady Gaga te ne pa tēmu iemaldijusies, brauc pie visiem (EST un LIT) un mums arī tika. tāpat paliksim province, kuru lielākā daļa normālu grupu izlaidīs -kautvai RCHP piemērs, tākā varat iet uz Gagu vai neiet, bet tas pa lielam neko nemainīs.

felikss 2012. gada 11. aprīlī, 18:44

Ha, ha, kāpēc es esmu mēsls? Tāpēc, ka neklauso jūsu plebeju sūdus? Es, atšķirībā no jums, zinu, kas ir laba mūzika.

Jānis 2012. gada 11. aprīlī, 18:58

Jāni, tas, ka tu apmeklē /mu/ nenozīmē, ka zini kas ir laba mūzika. Lielākā daļa no albumiem, kas tur ir populāri ir overrated sūdi.

Ojārs 2012. gada 13. aprīlī, 15:32

Manuprāt, tieši to tas nozīmē.

Jānis 2012. gada 13. aprīlī, 16:20

Nē, nenozīmē. ITAOTS vispār ir miskaste.

Ojārs 2012. gada 14. aprīlī, 12:42

JANKA

Piekaashu shito farsu 2012. gada 14. aprīlī, 22:54

Stuura Juris

KAS TO KUCI DRAAZIIS TAJAA MEZAPARKAA? 2012. gada 14. aprīlī, 22:59

BISH-ONKULS

ES PAT PA 1LS TUR NEIETU! 2012. gada 14. aprīlī, 23:01

reāli liekas, ka te kaut kādi debīliķi savākušies. Bet Gaga droši vien tādus tikai piesaista.

gudrais 2012. gada 14. aprīlī, 23:22

visi max lol

pis 2012. gada 15. aprīlī, 20:52

Tavs komentārs