Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪNIJS
No Age — Goons Be Gone
Jessie Ware — What's Your Pleasure
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪNIJS
06: Aija Andrejeva, Siguldas Pilsdrupu estrāde
21: Michael Kiwanuka, Siguldas Pilsdrupu estrāde
27: Dido, Siguldas Pilsdrupu estrāde
30: P.O.D., Melnā Piektdiena
JŪLIJS
08: Oh Wonder, Palladium koncertzāle
17: Positivus 2020, Salacgrīva
18: Kartupeļpalma 57, Nacionālais botāniskais dārzs, Salaspils
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Blogs: Nedaudz par Eirovīziju

Normunds Vucāns, 2011. g. 25. februārī

Tā kā jau pēc mazāk kā 24 stundām sāksies Eirovīzijas nacionālās atlases fināls, nolēmu, ka arī nespēju sēdēt malā, neizsakoties par šo pasākumu. Domāju, ka nepārsteigšu Jūs sakot, ka neesmu gluži Eirovīzijas formāta mūzikas fans. Bet, neskatoties uz to, kāda mistiska iemesla dēļ katru gadu ieslēdzu šo pasākumu un šausminos — ko tik mums nepiedāvā! Lai tiem, kas pusfinālus nav redzējuši (un nešaubos — tādu nav mazums) sniegtu nelielu priekšstatu par to, ko gaidīt, par katru kompozīciju uzrakstīju nelielu komentāru un savu prognozi par vietu, kuru tā varētu izcīnīt. Domāju, ka pēc tam būs interesanti paskatīties, cik precīzs savos pareģojumos esmu bijis!

Evija SlokaDon’t Stop The Dance

Hmm, ko lai par šo saka? Garlaicīgi, ļoti garlaicīgi — nedz mūzikā ir kaut kas interesants, nedz tekstā, nedz priekšnesumā, kopsummā radot normālu Eirovīzijas līmeņa filleru.

Prognoze — 9. vieta

Elīna Krastiņa-GrenceLook Back At Me

Jau atkal jāsaka, ka šis ir garlaicīgi. Neizslēdzu — iespējams, esmu pārlieku liels ciniķis un kritiķis, tomēr šo redzot ikvienam ir skaidrs — ja reiz centies radīt karstasinīgus ritmus, jāieliek arī daudz emociju. Bez tām un tikai vienu, visu laiku atkārtotu ritma motīvu tālu netikt.

Prognoze — 6. vieta

Ivo Grīsniņš-GrīslisCinderella

Principā uz kopējā fona neslikts gabals (uzsveru — uz kopējā fona). Ļoti naivs un vienkāršs, stipri līdzīgs visam, ko rada Teilora Svifta. Arī izpildījums nav starp sliktākajiem, tāpēc iepriekš daudzi izteica prognozes, ka šis ir starp pasākuma favorītiem (ja nemaldos, pērn viņš tika pat trijniekā). Tomēr nekā — ticis finālā vien papildkārtā (LTV šogad bija īpaši alkatīgi, rīkojot 3 atlases kārtas), turklāt žūrijas izvirzīts. Būšu ļoti pārsteigts, ja nepaliks pēdējais.

Prognoze — 11. vieta

The SecretzSummer Night

Njā... Man jau, protams, patīk dažādas superstilīgas grupas, tomēr likās, ka „z” jebkura vārda galā kruti šķita 2001., nevis 2011... Nesaprotu, kāpēc par meitenēm tik daudz balsoja — pasaulēs ir gan daudz skaistākas sievietes, gan ar daudz labākām balsīm. Par dziesmu — visparastākais pops kādu vien varat iedomāties.

Prognoze — 4. vieta

Pieneņu VīnsYou Are

Manuprāt, pārliecinoši labākais gabals šajā kopā. Patīkams džeza un fanka krustojums, kas radīts labākajās Jamiroquai tradīcijās. Latvijā šāda stila mūziķu nav, tā kā potenciāls izpausties un tik sadzirdētiem ir. Jauki!

Prognoze — 5. vieta

Jānis StībelisLet It Be Me

Nekad neesmu līdz galam izpratis pietiekami profesionālu un pazīstamu mūziķu motivāciju, piesakoties Eirovīzijai. Lai vai kā, Jānis piedāvā nesliktu kompozīciju, turklāt priekšnesumā gaumīgi un pietiekami diskrēti parodē dažādus pazīstamus mūziķus. Žēl tikai, ka vidējais latvietis to tā arī neizprot...

Prognoze — 8. vieta

Oksana ĻepskaLive On

To, ka meitenei balss ir lieliska, pamanīt spēj jebkurš. Diemžēl tas arī viss, jo priekšnesums un skaņdarbs ir gan garlaicīgs, gan neizteiksmīgs.

Prognoze — 10. vieta

MusiqqAngel In Disguise

Kurš to būtu domājis, ka kādreiz pozitīvi izteikšos par šo duetu? Nekad neesmu laidis garām iespēju izteikt kādu kritisku piezīmi, tomēr Eirovīzija sagādā daudzus pārsteigumus — uz pārējā fona šis izklausās pat ļoti labi. Starp citu, labi, ka Musiqq cenšas izmantot vairāk mūzikas instrumentus kā iepriekš, bet tāpat nepamet sajūta, ka tas ir tikai īslaicīgi. Lai vai kā — uz kopējā fona nav švaki. Un tas jau ir daudz.

Prognoze — 3. vieta

BlitzeHop

Es jau saprotu, ka tautai gribas godināt Mārtiņu Freimani, ļaujot uzvarēt šim grupējumam, bet vai vajag? Briesmīgs gabals, vokālists manāmi nevelk (man vienīgajam viņš atgādina nedaudz mazāku hokejista Jāņa Sprukta versiju?), turklāt viņi ir vienkārši kaitinoši. Pārliecināts neesmu, tomēr ceru, ka viņi neuzvarēs. Tad jau labāk pat Musiqq (nekad nebiju domājis, ka to kādreiz teikšu)...

Prognoze — 2. vieta

D-FamilyDaylight

Nenoliedzami, viens no profesionāli spēcīgākajiem priekšnesumiem. Pietiekami klausāma popdziesma, kas patīkami kontrastē uz vairāku konkurentu veikumu ar to, muzikālo kvalitāti. Kvalitāte gan negarantē rezultātus.

Prognoze — 7. vieta

Lauris ReiniksBanjo Laura

Par Lauri vai viņa muzikālajām kvalitātēm šoreiz neizteikšos — par tām var spriest katrs pats. Viens gan nav noliedzams — radīt lipīgas melodijas viņš māk. Darbiņš paveikts arī šoreiz, un būs vien jāpiekrīt Latvijas populārākā mūzikas portāla viedoklim, ka tieši Lauri jāsūta uz Vāciju — pirmkārt, lai jau viņam tiek, ja tik daudzas reizes cenšas tikt, otrkārt, turpināt Es Skrienu tematiku ir pareizais gājiens (šķiet, viena no retajām reizēm, kad kāds ir radījis plaģiātu pats sev), treškārt, viņa angļu valoda neliek no kauna līst zemē. Kā jau teicu, lai tiek.

P.S. Nekur nevarēju atrast dzīvo izpildījumu, kur redzama tikai šī dziesma. Laikam Laurim ļoti rūp autortiesības.

Prognoze — 1. vieta

Tāds nu ir mans viedoklis par Eirovīzju. Nepiekrīti? Labprāt padiskutēšu!

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs