Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

AUGUSTS
14: Dons. Es Nāktu Mājās, Daugavas stadions
22: Ozols. Lielkoncerts Lucavsala Live, Lucavsala
SEPTEMBRIS
03: Foals, Palladium koncertzāle
OKTOBRIS
02: Sting, Arēna Rīga
07: Carnival Youth Koncertsērija Naivais Ku-Kū , VEF Kultūras pils
16: Nazareth, Arēna Rīga
NOVEMBRIS
02: Bon Iver, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Blogs: Positivus 2016 2. diena

Gundars Zaburdajevs, 2016. g. 17. jūlijā

Positivus 2016 jau pāri pusei — vakar tika aizvadīta festivāla otrā diena. Pieredzējām to no pirmajiem māksliniekiem dienas vidū līdz pat galvenajiem notikumiem vakarā un piedāvājam nelielu ieskatu savos iespaidos.

Jau no paša rīta Positivus apmeklētājus sagaidīja saule, kas noteikti palīdzēja pirmajam Nordea māksliniekam Super Besse savākt pieklājīga lieluma pūli. Latvijā labi pazīstamā baltkrievu grupa lieliski tika galā ar uzdevumu spēlēt dienas vidū un lielo skatuvju programmu iesāka ļoti spēcīgi. Laba līmeņa uzstāšanos un ļoti interesantus deju soļus uz lielās skatuves nodemonstrēja Baio, tāpat noteikti jāizceļ arī Bandmaster uzstāšanās, kuri pamanījās arī vārda tiešā nozīmē likt apsēsties visai Palladium teltij.

Ļoti kvalitatīva uzstāšanās arī C Duncan rēķinā, kurš ar katru dziesmu arvien vairāk radīja lielisku atmosfēru pie Nordea skatuves. Pāris stundas vēlāk ļoti lielu pūli šajā pašā vietā savāca Seinabo Sey, jau radot sajūtu, ka sākušies vakara galvenie notikumi. Bija visai žēl, ka vienlaikus uzstājās Džons Ņūmens un Satellites LV — aktuāls vārds popmūzikā un jau sevi ļoti daudz pierādījusī vietējā grupa. Ņūmens spēja pulcēt ļoti lielu pūli, tomēr britu mūziķim vēl jāpiestrādā pie vokālajām prasmēm dzīvajā. Savukārt Satelīti spēja radīt pamatīgu ballīti — publika bija gana aktīva kā pie vecajām, tā arī pie jaunajām dziesmām.

Nedaudz pārsteidza Mercury Rev — jau par veterāni uzskatāmā apvienība sevi pierādīja kā lielisku koncertgrupu, dzīvajā skanot krietni pārliecinošāk un interesantāk nekā ierakstos. Mercury Rev bija ļoti laba pāreja uz sestdienas galveno mākslinieku M83. Jau ar pašu koncerta sākumu un vienas no labākajām 2011. gada albuma Hurry Up, We're Dreaming dziesmām Reunion nospēlēšanu M83 radīja lielisku ballīti, kura ļoti augstus punktus sasniedza gan superhita Midnight City laikā, gan pašās koncerta beigās. Ir absolūti skaidrs, ka M83 pilnībā attaisnoja savu hedlaineru statusu.

Programma turpinājās gan ar iespaidīgu Maika Skinera, kurš plašāk zināms ar projektu The Streets, dīdžejsetu, tāpat arī ar absolūti pārbāztu Palladium telti un Ozolu. Šodien gaidāma festivāla pēdējā diena, kurā noteikti varēs sagaidīt arī ļoti grandiozu noslēgumu.

Foto: Staņislavs Fisenkovs

Tavs komentārs