Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

NOVEMBRIS
Jaakko Eino Kalevi — Dissolution
Coldplay — Everyday Life
Beck — Hyperspace
Harry Nilsson — Losst and Founnd
Leonard Cohen — Thanks For The Dance
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

NOVEMBRIS
23: Carnival Youth, Hanzas Perons
23: Ozols. Neona Pilsēta - Sāgas Noslēgums , Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs
28: Boy Harsher | Chasms, Klubs Depo
28: Jumprava, Arēna Rīga
29: Astro'n'out, Palladium koncertzāle
DECEMBRIS
04: Matt Simons, Palladium koncertzāle
07: Nikto, Nemiers
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš pa Positivus 2015 - 1. diena

Gundars Zaburdajevs, 2015. g. 18. jūlijā

Vakar tika aizvadīta Positivus festivāla pirmā diena. Lai arī vēl pusdienlaikā laika apstākļi pamatīgi nobiedēja jau sabraukušos festivāla apmeklētājus, pamazām debesis noskaidrojās un, uz skatuves kāpjot pirmajiem galvenajiem māksliniekiem, jau spīdēja saule. Turpmākajās rindās īsumā atskatīsimies uz interesantākajiem pirmās dienas notikumiem, cenšoties izcelt to, kas visvairāk palicis atmiņā.

Briti Everything Everything izcēlās gan ar saskaņotiem skatuves tērpiem, gan ar lielisku izpildījumu. Īpaši jāizceļ vokālista Džonatana Higsa veikums, kurš gandrīz bez aizķeršanās spēja izdziedāt visas sarežģītās partijas ļoti tuvu oriģinālam, spilgti parādot savu meistarību.

Līdzīgi vārdi jāsaka arī par nākamo grupu uz festivāla lielākās skatuves — Jungle. Pamatīga ballīte ar lielisku izpildījumu un atdevi no grupas, un Jungle nelielais elektriskais orķestris noteikti kļuva par vienu no spilgtākajiem (ja ne pašu spilgtāko) brīdi pirmajā dienā. Visticamāk, līdzīgus vārdus varēs teikt arī festivāla noslēgumā.

East India Youth un Džeks Garets bija spilgti "viena cilvēka orķestra" pārstāvji. Izejot uz skatuves vieniem pašiem, lai darbinātu veselu kaudzi instrumentu, viņi panāca maksimālu efektu, gan savācot atzīstama lieluma publiku, gan spēlējot lielisku mūziku.

Piektdienas galvenie mākslinieki Placebo aizvadīja koncertu savā stilā — profesionāls izpildījums, minimāla komunikācija ar publiku. Lai arī uz brīdi koncerts kļuva nedaudz vienmuļš, tā spēcīgās beigas ar tādiem hitiem kā Special K un The Bitter End atkal atgrieza sajūsmu pūlī. Kopumā skatītāji saņēma tieši to, ko no Placebo varēja gaidīt, turklāt šis neapšaubāmi un arī loģiski bija pirmās dienas apmeklētākais koncerts.

Uzreiz pēc Placebo uz I Love You skatuves uzstāšanos sāka pašmāju apvienība Laika Suns, kuras uzstāšanās noslēgumā savu pagaidām vienīgo dziesmu izpildīja jaunais daudzsološais reperis Rīgas Centrs. Ar Laika Suns dalībnieku, kā arī harizmātiskā bekvokālista Jāņa Aišpura palīdzību, jaunā pašmāju mūzikas sensācija nelielu daļiņu festivāla teritorijas pavisam noteikti pārvērta par Rīgas Centru.

Tādas ir mūsu spilgtākās Positivus 2015 pirmās dienas emocijas. Ja Tev ir kaut kas, ko piebilst, droši izsaki savu viedokli komentāros.

Foto: Staņislavs Fisenkovs

Tavs komentārs