Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

SEPTEMBRIS
Pixies — Beneath the Eyrie
Chelsea Wolfe — Birth Of Violence
Charli XCX — Charli
(Sandy) Alex G — House Of Sugar
The Lumineers — III
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

SEPTEMBRIS
14: Židrūns, Shishi, K. K. fon Stricka villa
19: Alise Joste, Nesen, K. K. fon Stricka villa
21: UNDER Festival 2019, Autentika
28: Super Besse, Human Tetris, One One
28: Laika Suns, Siguldas pils kvartāls
OKTOBRIS
03: Behemoth, Palladium koncertzāle
03: Kārlis Kazāks, Melno Cepurīšu Balerija
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš pa Positivus 2015 - 1. diena

Gundars Zaburdajevs, 2015. g. 18. jūlijā

Vakar tika aizvadīta Positivus festivāla pirmā diena. Lai arī vēl pusdienlaikā laika apstākļi pamatīgi nobiedēja jau sabraukušos festivāla apmeklētājus, pamazām debesis noskaidrojās un, uz skatuves kāpjot pirmajiem galvenajiem māksliniekiem, jau spīdēja saule. Turpmākajās rindās īsumā atskatīsimies uz interesantākajiem pirmās dienas notikumiem, cenšoties izcelt to, kas visvairāk palicis atmiņā.

Briti Everything Everything izcēlās gan ar saskaņotiem skatuves tērpiem, gan ar lielisku izpildījumu. Īpaši jāizceļ vokālista Džonatana Higsa veikums, kurš gandrīz bez aizķeršanās spēja izdziedāt visas sarežģītās partijas ļoti tuvu oriģinālam, spilgti parādot savu meistarību.

Līdzīgi vārdi jāsaka arī par nākamo grupu uz festivāla lielākās skatuves — Jungle. Pamatīga ballīte ar lielisku izpildījumu un atdevi no grupas, un Jungle nelielais elektriskais orķestris noteikti kļuva par vienu no spilgtākajiem (ja ne pašu spilgtāko) brīdi pirmajā dienā. Visticamāk, līdzīgus vārdus varēs teikt arī festivāla noslēgumā.

East India Youth un Džeks Garets bija spilgti "viena cilvēka orķestra" pārstāvji. Izejot uz skatuves vieniem pašiem, lai darbinātu veselu kaudzi instrumentu, viņi panāca maksimālu efektu, gan savācot atzīstama lieluma publiku, gan spēlējot lielisku mūziku.

Piektdienas galvenie mākslinieki Placebo aizvadīja koncertu savā stilā — profesionāls izpildījums, minimāla komunikācija ar publiku. Lai arī uz brīdi koncerts kļuva nedaudz vienmuļš, tā spēcīgās beigas ar tādiem hitiem kā Special K un The Bitter End atkal atgrieza sajūsmu pūlī. Kopumā skatītāji saņēma tieši to, ko no Placebo varēja gaidīt, turklāt šis neapšaubāmi un arī loģiski bija pirmās dienas apmeklētākais koncerts.

Uzreiz pēc Placebo uz I Love You skatuves uzstāšanos sāka pašmāju apvienība Laika Suns, kuras uzstāšanās noslēgumā savu pagaidām vienīgo dziesmu izpildīja jaunais daudzsološais reperis Rīgas Centrs. Ar Laika Suns dalībnieku, kā arī harizmātiskā bekvokālista Jāņa Aišpura palīdzību, jaunā pašmāju mūzikas sensācija nelielu daļiņu festivāla teritorijas pavisam noteikti pārvērta par Rīgas Centru.

Tādas ir mūsu spilgtākās Positivus 2015 pirmās dienas emocijas. Ja Tev ir kaut kas, ko piebilst, droši izsaki savu viedokli komentāros.

Foto: Staņislavs Fisenkovs

Tavs komentārs