Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

OKTOBRIS
02: Sting, Arēna Rīga
07: Carnival Youth Koncertsērija Naivais Ku-Kū , VEF Kultūras pils
16: Nazareth, Arēna Rīga
NOVEMBRIS
02: Bon Iver, Arēna Rīga
14: OneRepublic, Arēna Rīga
DECEMBRIS
08: The Neighbourhood, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2013 - C2C

Normunds Vucāns, 2013. g. 30. maijā

Līdz Positivus atlikušas mazāk kā 50 dienas, kas nozīmē, ka festivāla gaidīšanas laiks lēnām, bet nenovēršami ir iegājis finiša taisnē. Šodien iepazīstināsim Jūs ar līdz šim pēdējo pasākuma programmas papildinājumu — francūžiem C2C.

Kas?

C2C ir četru dīdžeju apvienība, kuri savu mūziku veido, skrečojot plates. Pirmo reizi šādā sastāvā kolektīvs, ko tolaik sauca Coups2Cross, uzstājās jau 1998. gadā — kvarteta dalībnieki mācījās vienā vidusskolā un izlēma, ka vēlas radīt ko svaigu un nebijušu. Tas viņiem izdevās ar uzviju, jo jau 2003. gadā C2C triumfēja prestižajā DMC Pasaules dīdžeju čempionātā, panākumu atkārtojot arī nākamajos trijos gados. Jāpiebilst, ka tas joprojām ir šo sacensību, kas norisinās no 1961. gada, rekords. Citu dalībnieku starpā šī stāsta varoņi izcēlās ar elpu aizraujošu tehnisko izveicību un spēju aizraut publiku ar apbrīnojamo precizitāti un džezīgajām melodijām.

Kaut gan grupa nekad nav pārstājusi eksistēt, nākamajos gados tā ievērojami pieklusa, tās dalībniekiem pievēršoties citiem projektiem — 20Syl un Greem nodibināja Hocus Pocus, kamēr Atom un Pfel savus spēkus apvienoja Beat Torrent. Nosacītais C2C klusums turpinājās līdz 2012. gada janvārim, kad dīdžeji laida klajā savu pirmo EP ar nosaukumu Down The Road. Ierakstu augstu vērtēja gan mūzikas kritiķi, gan klausītāji, turklāt dzimtajā Francijā tas sasniedza arī 18. ailīti pārdotāko ierakstu topā. Īpaši tika izcelts tā titulskaņdarbs, kurš pateicoties lieliskajai video versijai, kurā piedalās arī skeitbordists Ričijs Džeksons, kļuva par Youtube sensāciju. Vēlāk skaņdarbu savās reklāmās izmantoja arī Dr. Pepper un OPI nagu lakas, tādējādi radot tam otro popularitātes vilni.

Arī visu pārējo 2012. gadu vīri nesēdēja rokas klēpī salikuši — tas tika aizvadīts daudz koncertējot, kā arī strādājot pie debijas albuma Tetra, kas klausītāju rokās nonāca septembrī. Interesanti, ka par šo veikumu, tāpat kā igauņi Ewert And The Two Dragons par Good Man Down, nantieši šī gada janvārī Nīderlandē notikušajā Eurosonic Noorderslag mūzikas konferencē ieguva Eiropas robežu jaucēju balvu, kas tiek pasniegta kontinenta spožākajiem jaunajiem izpildītājiem.

Ko spēlē?

C2C galvenais žanrs ir skrečošana — izmantojot šo tehniku apvienība rada jaunu mūziku. Jāpiebilst, ka tas ir tehniski ļoti sarežģīts process — lai sekmīgi skrečotu, nepieciešama liela izdoma un ļoti augsta precizitāte un ritma izjūta. Muzikāli visbiežāk tiek izpildīti elektronikas, solmūzikas un hiphopa elementi, tos aktīvi kombinējot, nebaidoties arī iziet noteiktām žanru robežām. Dzīvajos šovos francūži izceļas ar daudzveidīgām vizualizācijām, kuras parasti veido 20Sly, kā arī akurātu un precīzu skanējumu. Papildus efektam grupai uz skatuves nereti pievienojas arī divi perkusionisti.

Starp iepriekšējo gadu Positivus viesiem vislielākās paralēles varētu vilkt ar citām skreča leģendām — britiem Scratch Perverts, kas 2011. gadā bija skaļākais Red Bull Music Academy skatuves vārds. Ja Tev patika briti, noteikti izbaudīsi arī C2C, tomēr jāpiebilst — viņu mūzika ir pieejamāka masām, tādēļ kolektīvam ir lielas iespējas kļūt par vienu no festivāla lielākajiem atklājumiem daudziem tā apmeklētājiem.

Kāpēc jāredz?

Normunds Vucāns, eRoks.lv žurnālists:

Nebaidos apgalvot, ka līdz ar šo programmas papildinājumu ir mainījies favorīts nominācijā „unikālākais festivāla mākslinieks”. Neliegšos — kad pirmo reizi dzirdēju par C2C, biju skeptisks, jo nekad neesmu bijis liels skrečošanas piekritējs, to īsti neuzskatot par pilntiesīgu mūzikas žanru , taču francūži manus pieņēmumus apgāž bez variantiem. Ļoti liela atdeve, skreči, kurus daudzi nespēj radīt pat ierakstos, skaistas vizualizācijas, atraktivitāte komunikācijā ar publiku un spēcīgi viesvokālisti — vai ir vēl kāda sastāvdaļa, ar kuru varētu uzlabot šāda veida mūziķu priekšnesumu?

Gundars Zaburdajevs, eRoks.lv žurnālists:

C2C viennozīmīgi ir kas vairāk par četriem parastiem dīdžejiem, kas spēlē ko tādu, ko tikpat labi varētu izpildīt jebkurš cits. Ļoti daudz skrečošanas, kurā apvienoti visneiedomājamākie efekti ar ritmiem, kuri vienkāršam klausītājam (un ne tikai) varētu šķist neizpildāmi — tieši tik interesantu kombināciju piedāvā šī grupa. Apvienība noteikti rāda vairāk, nekā iepriekš varētu no tās gaidīt, tāpēc var paredzēt, ka viņu mūzikas pavadījumā dejā metīsies arī tādi Positivus apmeklētāji, kas iepriekš šādas izpausmes ne tuvu nebija plānojuši. Uzstāšanās, ko noteikti ir vērts apmeklēt.

Lauris Anstrauts, eRoks.lv žurnālists:

Var diezgan droši teikt, ka franču dīdžeju apvienība C2C pilnīgi noteikti atšķirsies no jebkā cita, kas šogad festivālā būs dzirdams, ja vien kaut kādus brīnumus nepiedāvās Red Bull Music Academy. Šie četri plašu atskaņotāju virtuozi savā mūzikā jauc visdažādāko stilu un laika posmu semplus ar elektronikas un hiphopa ritmiem, katrs izmantojot savu atskaņotāju kā mūzikas instrumentu. Tādā veidā viņi reģenerē savus skaņdarbus arī dzīvajās priekšnesumos, radot visai interesantu piedzīvojumu klausītājiem. Turklāt, cik var spriest no redzētajiem dzīvajiem ierakstiem, viņi vienmēr cenšas klātesošajiem sagādāt papildus šova elementus pat neskatoties uz to, ka grupas dzīvās uzstāšanās jau tāpat vien ir interesantas. Līdz ar to es C2C oficiāli pasludinu par vienu no šī gada Positivus festivāla izklaidējošākajām grupām!

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Two Door Cinema Club

Imagine Dragons

Efterklang

!!!

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs