Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

OKTOBRIS
02: Sting, Arēna Rīga
07: Carnival Youth Koncertsērija Naivais Ku-Kū , VEF Kultūras pils
16: Nazareth, Arēna Rīga
NOVEMBRIS
02: Bon Iver, Arēna Rīga
14: OneRepublic, Arēna Rīga
DECEMBRIS
08: The Neighbourhood, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2013 – Suuns

Staņislavs Fisenkovs, 2013. g. 13. jūlijā

Daļa cilvēku noteikti ir jau sākuši sastādīt sarakstus ar to, ko ņemt līdzi uz festivālu. Pirms tam mēs iesakām jums noteikti sastādīt arī sarakstu ar māksliniekiem, kurus jūs noteikti vēlaties redzēt. Lai šo darbiņu atvieglotu, turpinām par tiem stāstīt, šoreiz vēstot par kanādiešiem Suuns.

Kas?

Suuns darbība tika aizsākta Monreālā pirms aptuveni septiņiem gadiem, kad satikās solists Bens Šemijs un basists/ģitārists Džo Jarmušs. Visu palīdzēja aizsākt interese par mūziku un vēlme pašiem to radīt. Pēc pirmā demo ierakstīšanās sastāvu papildināja vēl divi dalībnieki — budzinieks Liams O’Nīlu un basģitārists/taustiņnieks Makss Henrijs. Suuns pašos pirmsākumos dalībnieki centās apmeklētajiem ieskaidrot, ka ir diezgan pieredzējusi apvienība. Viņi mēdza tā darīt, lai tiktu pie spēlēšanas. Šobrīd viņi šo domu sāk pārvērst par realitāti.

Pašā sākumā grupas nosaukums bija Zeroes, kas gan pavisam drīz tika pārmainīts uz šobrīdējo. Tieši šī iemesla dēļ pirmā albuma nosaukums ir Zeroes QC. Nosaukumam klāt ir pievienoti divi burti, kas apzīmē Kvebeku — vietu, kur albums ierakstīts. Albums tika ierakstīts 2009. gadā — jau bija sakrājies materiāls, kas ļāva procesam būt diezgan ātram. Lai gan debiju pamanīja daudzi ietekmīgi mediji, tomēr tā plaši neizskanēja, grupas atpazīstamībai neizplatoties ārpus Ziemeļamerikas.

Jaunais nosaukums cēlies, sākotnējo pārtulkojot taju valodā, kas daudziem iepatikās savas unikalitātes dēļ. Viņi jau paspējuši divreiz pabūt mūzikas konferencē SXSW un citos festivālos, kas palīdzēja iegūt arī pārliecības, drošības sajūtu. Pagājušajā gadā Suuns atkal iesoļoja ierakstu studijā, lai ierakstītu jaunu materiālu. Šoreiz viņi zināja, ko grib panākt un atļāvās vairāk iesaistīt katru dalībnieku. Noteikti arī jāpiemin, ka viņi strādāja savā dzimtajā pilsētā — Monreālā. Tādējādi tapa jaunākais veikums ar nosaukumu Images du futur un piedāvā daudz skaidrāku vīziju par to, kas ir Suuns.

Ko spēlē?

Kā vienu no Suuns galvenajām skaņas īpašībām ir jāmin eksperimentēšana, tāpēc noteikt kādu vienu žanru būtu neiespējami. Pats būtiskākais elements ir ģitāras, kuras rada visu dziesmu pamatu. Kā atzīst paši puiši, vokālam nav lielas nozīmes viņu projektā, tas tiek izmantots tikai kā viens no  instrumentiem un vienkārši papildina skaņu. Klausoties solistu, jums pat var rasties grūtības saprast, ko viņš dzied, un tam tā jābūt.

Otrajā albumā vairāk piesaistīti taustiņi, sintezatori, kas pirmajā ierakstā bija bieži vien piemirsti. Pie pārmaiņām var minēt arī kopējo noskaņu, jo tā ir kļuvusi vieglāka, tiesa, vēl joprojām ir drūma. Daudzi atzīst, ka klausīties pirmo albumu viņiem bija grūti tieši šī iemesla dēļ. Abi šogad izdotie singli 2020 un Edie’s Dream ir spožākie skaņdarbi līdz šim un labs ieskats tajā, kas skanēs Salacgrīvā jau nākamajā svētdienā.

Kāpēc jāredz?

Sanita Kacuba, eRoks.lv žurnāliste:

Triviāli, bet pirms pāris gadiem pirmie iespaidi par Suuns man saistījās tieši ar nosaukumu — kas tad ir tie suņi, saules, kas vēl ne? Ne jau nosaukums no svara, bet, jāsaka, mūzika viņiem ir tikpat psihodēliska. Ja jāraksturo tā vienā teikumā, es teiktu, ka tas ir "uzlādējoši psihs roks katram dzīves gadījumam". Festivālam jo īpaši!

Staņislavs Fisenkovs, eRoks.lv žurnālists:

Pats svarīgākais, kas būtu jādara Suuns koncertā, ir jāatslābst un jāļauj viņiem ievilkt savā valstībā. Valstībā, kur daudz kas nebūs skaidrs, bet tomēr prātu pārņems liels vieglums. Arī viņu mūzika, iespējams, tiek radīta šādā milzīgā atslābumā un, ja tā nebūtu, tad tas viss skanētu ļoti garlaicīgi un viņi līdzinātos katrai otrai mūsdienu rokgrupai. Savs rokrasts ir uztrenēts pietiekami labi, spēlējot daudzus koncertus, tāpēc nav jābaidās no tā, ka viņi būtu nepieredzējuši. Jāizceļ arī fakts, ka viņiem šogad ir izdots jauns albums, kas noteikti būtu jāizklausa pirms došanās ceļā uz festivālu.

Gundars Zaburdajevs, eRoks.lv žurnālists:

Suuns mūzika ir drūma, psihodēliska un dažiem sākotnēji var likties pat neizprotama, tāpēc ir skaidrs, ka kādam šis koncerts beigsies visai ātri. Taču noteikti nevajag padoties — šai apvienībai ir jādod iespēja un jācenšas iedziļināties viņu īpatnējā skanējumā. Ja tas tiek darīts, tad baudījums var būt pat ļoti liels, jo kvalitātes Suuns izpildījumā netrūkst — to vienkārši ir jāprot novērtēt un saprast. Tāpēc droši var teikt, ka šī apvienība ir jāredz, jo tā savā ziņā izaicina klausītāju uz ko vairāk.

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Two Door Cinema Club

Imagine Dragons

Efterklang

!!!

C2C

Twenty One Pilots

The Joy Formidable

Team Ghost

John Grant

Sigur Ros

The xx

Toms Odels

Villijs Mūns

Michael Kiwanuka

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs