Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
08: Oh Wonder, Palladium koncertzāle
17: Positivus 2020, Salacgrīva
18: Kartupeļpalma 57, Nacionālais botāniskais dārzs, Salaspils
24: Summer Sound 2020, Liepāja
AUGUSTS
14: Dons. Es Nāktu Mājās, Daugavas stadions
22: Ozols. Lielkoncerts Lucavsala Live, Lucavsala
SEPTEMBRIS
03: Foals, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2013 - Two Door Cinema Club

Normunds Vucāns, 2013. g. 29. aprīlī

Kaut gan paveroties aiz loga un kalendārā varētu šķist, ka vasara un festivālu laiks vēl ir kaut kas gana tāls un neaizsniedzams, patiesībā tā ir daudz tuvāk, nekā Tu vari iedomāties. Līdz šī gada lielākajam pašmāju festivālam — Positivus — ir atlikuši mazāk kā trīs mēneši, un šis ir īstais brīdis, lai uzsāktu Ceļu uz Positivus 2013. Pirmo soli spersim kopā ar vienu no skaļākajiem vārdiem šī gada programmā — Two Door Cinema Club.

Kas?

Two Door Cinema Club pirmsākumi ir meklējami 2007. gadā, kad Bangoras pilsētiņā Ziemeļīrijā satikās vokālists un ģitārists Alekss Trimbls, ģitārists Sems Hallidejs un basists Kevins Bairds. Starp citu, Hallidajs ir atbildīgs par apvienības nosaukuma rašanos — tieši viņa pārteikšanās, vietējo Tudoras kinoteātri nosaucot par Two Door kino, pārējiem iepatikās tik ļoti, ka tika izvēlēta kā grupas nosaukums.

Pirmo reizi par sevi runāt mūziķi lika 2008. gada pavasarī, Ziemeļīrijā izdod pirmo EP Four Words To Stand On. 2009. gada sākumā tas tika prezentēts arī visā pārējā Lielbritānijā, taču lielāku ievērību kolektīvs izpelnījās aprīlī, izdodot pirmo singlu — Something Good Can Work.

Nākamo gadu grupa pavadīja koncertējot visdažādākajos festivālos, kā arī aktīvi strādājot studijā pie debijas albuma Tourist History. Ierakstu pozitīvi vērtēja gan mūzikas kritiķi, gan klausītāji, ļaujot tam pašu mājās Lielbritānijā sasniegt Zelta diska statusu. Zīmīgi, ka augstāko vietu Lielbritānijas albumu topā tas sasniedza 62 nedēļas pēc izdošanas, 2011. gada maijā — tam par galveno iemeslu kalpoja skaņdarbu izmantošana neskaitāmās reklāmās, kā arī filmu, seriālu un videospēļu skaņu celiņos.

Arī turpmāk grupa negulēja uz vecajiem lauriem, bet gan turpināja aktīvi strādāt, uzstājoties visos lielākajos pasaules festivālos un rakstot jaunas dziesmas, kas rezultējās 2012. gada septembrī izdotajā albumā Beacon. Tāpat kā debija, arī otrais studijas veikums saņēma ļoti pozitīvas atsauksmes gan no kritiķiem, gan klausītājiem. Cita starpā īpaši tika uzteikta BBC Sound Of 2010 laureātu muzikālā attīstība un briedums, kā rezultātā mūzika bija kļuvusi daudzveidīgāka, ievērojami lielāku uzsvaru liekot uz ritma sekcijas partijām, kuras iepriekš kolektīva skanējumā teju nebija manāmas. Atgādināsim, ka singls Sleep Alone iekļuva arī eRoks.lv veidotajā 2012. gada labāko dziesmu top 25.

Ko spēlē?

Two Door Cinema Club citu indie grupu vidū izceļas ar ļoti viegli atpazīstamu un tikai sev raksturīgu ģitāru skanējumu, kas caurvij visas viņu dziesmas. Kā jau minēts, Beacon mūziķi daudz lielāku uzmanību sāka veltīt arī ritma sekcijām, daudz vairāk ļaujot saklausīt Kevina spēlētos basģitāras ritmus un bungas, kuru vietā pat Tourist History ierakstā skanēja bungmašīna. Tāpat nekur nav pazudusi arī trio vēlme eksperimentēt ar dažādiem ģitāru efektiem, no instrumentiem izvilinot visnegaidītākās skaņas.

Šajā rakstu sērijā katru no grupām arī salīdzināsim ar kādu no iepriekšējos gados Positivus festivālā sastaptajiem mūziķiem, lai vēl precīzāk raksturotu, ko gaidīt no attiecīgā izpildītāja uzstāšanās. Tā kā Two Door Cinema Club pasākumā uzstājās jau 2009. gadā, šoreiz salīdzinājums izpaliks — galu galā, kas gan vēl precīzāk varētu raksturot izpildītājus par viņu iepriekšējo koncertu?

Kāpēc jāredz?

Jana Udovenko, eRoks.lv žurnāliste:

Two Door Cinema Club ir grupa, kas šogad noteikti jāredz! Iepriekšējo reizi, kad puiši uzstājās Positivus, viņi bija vēl pavisam zaļi, bez debijas albuma un vien ar pāris singliem kabatā. Tagad viņi ir daudz atpazīstamāki, izdevuši divus studijas albumus, un ar savām saulainajām melodijām ieskandinājuši neskaitāmus mūzikas festivālus. Patīkama atkalredzēšanās tiem, kas jau ievērtēja viņus pirms četriem gadiem un garantēta jautrība tiem, kas viņus klausīsies pirmo reizi.

Staņislavs Fisenkovs, eRoks.lv žurnālists:

Kad tika izdots grupas debijas ieraksts 2010. gada pirmajā pusē, es to klausījos daudz. Tas laikam tāpēc, jo puišu mūzika ir visai viegla un lieliski iederējās saules piepildītās vasaras dienās. Pēc tam, kad uzzināju, ka iepriekšējā gadā viņi bija arī uzstājušies Latvijā, sāku cerēt, ka viņi atgriezīsies Latvijā, lai arī man būtu iespēja šeit nokļūt viņu koncertā. Šovasar šāda beidzot būs radusies, taču šo gadu laikā mainījies ir daudz kas — viņiem ir jau divi albumi un džeki paguvuši paaugties, iekarojot simtiem tūkstošu klausītāju simpātijas visā pasaulē. Ja jūs nepalaidīsiet garām viņu uzstāšanos, tad noteikti iegūsiet lielu devu pozitīvu emociju un viņu nemitīgi galvā skanošās melodijas.

Normunds Vucāns, eRoks.lv žurnālists:

Two Door Cinema Club mūzika, manuprāt, ir perfekti piemērota kā fonam kaut ko darot, tā arī kā mākslas objekts, kas palīdz gūt ļoti pozitīvas un jaukas emocijas. Arī es nevaru nepieminēt 2009. gadu, kad noskatoties puišu koncertu biju drošs — tā noteikti nebūs mūsu pēdējā tikšanās reize. Jā, viņu mūzikā varbūt trūka dažādības un bungmašīna izskatījās nedaudz komiski, tomēr pats galvenais — ļoti uzlādējošas, pozitīvas, reti lipīgas un viegli dziedamas dziesmas — tur bija sastopams pārpārēm. Šo gadu laikā ziemeļīri ir izauguši, novēršot gan vienveidību skanējumā, gan arī iemācoties izmantot ritma instrumentus, turklāt nepazaudējot savu spēju pielipināt katru kompozīciju jau no pirmajiem tās akordiem. Tas savukārt nozīmē, ka 21. jūlija vakarā pie Tele2 skatuves kādu nelaimīgu seju atrast nebūs iespējams. Viņi vienkārši ir pārāk labi un uzlādējoši, lai tas notiktu!

Ģirts Majors, Positivus Music vadītājs:

Daudzi varbūt nemaz nezin, ka Two Door Cinema Club jau 2009. gadā uzstājās Positivus kā pavisam jauna grupa, kurai nebija izdots pat debijas albums, turklāt tas bija viņu pirmais koncerts ārpus Lielbritānijas. Tagad mēs mūziķus redzēsim kā lielās skatuves vienus no galvenajiem māksliniekiem, un tādā statusā viņi šobrīd uzstājas lielākajā daļā pasaules galveno festivālu.

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs