Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

AUGUSTS
Oh Sees — Face Stabber
Shura — Forevher
King Gizzard & the Lizard Wizard — Infest The Rats' Nest
Friendly Fires — Inflorescent
Frank Turner — No Man's Land
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

AUGUSTS
16: Mazais Princis, Paviljons Ziedoņdārzs
21: Laika Suns un Sudden Lights , Spīķeru kvartāls
21: Stūrī Zēvele un Sniedzes Prauliņas Koncerts, K. K. fon Stricka villa
23: Kurbads. Ķēves Dēls, Lucavsala
28: Tribes of the City, K. K. fon Stricka villa
29: Evija Vēbere, Dārza Kāre
29: Židrūns, Kaņepes Kultūras centrs
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2014 – Elbow

Jana Udovenko, 2014. g. 10. jūnijā

Turpinot mūsu ceļvedi uz Positivus, piedāvājam iepazīties ar vienu no lielākajiem vārdiem šī gada festivālā — Elbow.

Kas?

Zem amizantā nosaukuma Elbow (elkonis — tulk. no angļu val.) slēpjas pieci Mančesteras vīri, kas nu jau uzskatāmi par britu lepnumu. Satikušies tīņu gadu vecumā, Gajs Gārvijs, Ričards Jups, Kreigs Poters, Marks Poters un Pīts Tērners, sāka savu muzikālo karjeru ar vēl amizantāku nosaukumu — Mr Soft (vēlāk Soft). Par Elbow puiši sevi nolēma saukt septiņus gadus vēlāk, 1997. gadā, iespaidojoties no britu seriāla The Singing Detective, kurā elbow tika nosaukts par jaukāko vārdu angļu valodā.

Pēc neveiksmīgas sadarbības ar mūzikas ierakstu kompāniju Island Records, kas, ķļuvusi par daļu no Universal, lauza līgumu ar grupu un neizdeva viņu nule ierakstīto pirmo albumu, Elbow nolēma meklēt laimi Ugly Man Records paspārnē, izdodot trīs veiksmīgus EP — The Noisebox, The Newborn un The Any Day Now — kas guva labas atsauksmes un nodrošināja grupas ceļu uz 2001. gada debijas albumu Asleep in the Back, ar kuru vīri izpelnījās nomināciju Mercury un BRIT Award mūzikas balvai.

Kopš tā brīža Elbow kļuva par britu mūzikas industrijas mīluļiem un no šī titula nav atkāpušies vēl joprojām. 2008. gadā grupas vārds atgriezās Mercury balvas nominantu sarakstā un šoreiz vainagojās ar panākumiem — The Seldom Seen Kid tiek uzskatīts par grupas visu laiku veiksmīgāko albumu un ir sagādājis grupai vairākas balvas un neaizmirstamus koncertus. Arī grupas nākamais, 2011. gada albums Build a Rocket Boys! tika pie Mercury nominācijas, taču šoreiz palika bez balvas. Šogad vīri ir atgriezušies ar jaunu ierakstu — The Take Off and Landing of Everything, kas turpina iepriekšējo divu albumu muzikālo virzienu un ir kārtējais pierādījums grupas unikālajām muzicēšanas spējām.

Ko spēlē?

Elbow mūzika ierindojama alternatīvā roka lauciņā, taču tā ir ļoti daudzslāņaina un mēdz spēlēties ar blūzu, folku un klasiskās mūzikas instrumentiem. Īpaši izceļami ir grupas dziesmu vārdi, par kuriem gādā vokālists Gārvijs un kuri uzskatāmi par mākslas darbu paši par sevi. Elbow repertuārā atradīsiet gan roka himnas, pie kurām izārdīties, gan emocionāli episkus un aizkustinošus skaņdarbus. Labā ziņa ir tā, ka neatkarīgi no tempa, Elbow dziesmām ir ļoti viegli dziedāt līdzi, kas festivāliem un lieliem pūļiem ir tieši laikā.

Ja salīdzinām Elbow ar kādu no iepriekšējiem Positivus festivāla viesiem, priekšā liekams britu apvienības Travis vārds, kas arī muzicē alternatīvā roka žanrā un izpilda patīkamas melodijas, kurām ļauties un dziedāt līdzi.

Kāpēc jāredz?

Jana Udovenko, eRoks.lv žurnāliste: “Man bija tas milzonīgais prieks pabūt grupas koncertā Kopenhāgenā 2011. gadā, tādēļ no pašas pieredzes varu teikt, ka Elbow ir grupa, kas pavisam noteikti jāizbauda dzīvajā! Viņu neizmērojamais talants un sirsnīgums ieskauj mīlestības burbulī un aizrauj visas uzstāšanās garumā, savukārt Gārvija čomiskums piešķir koncertam ļoti atbrīvotu atmosfēru. Tajā varēsiet gan celt glāzes pret debesīm, izkliedzot Someday we'll be drinking with the seldom seen kid, gan skaut mīļotos pie Open Arms, gan notraukt asaru pie Lippy Kids. Elbow vārds ir kvalitātes zīmols, tādēļ sagādājiet sev lielisku pirmo festivāla dienu un aizejiet uz viņu koncertu!”

Normunds Vucāns, eRoks.lv žurnālists: “Mirklī, kad kā vieni no šī gada festivāla galvenajiem mūziķiem tika izziņoti Elbow, biju ļoti priecīgs. Jau gadus piecus tā ir starp manām pašām, pašām mīļākajām grupām, un ne mirkli nešaubos, ka viņu uzstāšanās Positivus kļūs par vienu no pasākuma maģiskākajiem un skaistākajiem mirkļiem. Es personīgi īpaši gaidu kompozīcijas Open Arms atskaņojumu — vismaz šobrīd ir pamatotas aizdomas, ka tai ir iespējas kļūt par vienu no tām dziesmām, ko vēlāk atcerēsimies kategorijā “Positivus himnas”.”

Rūdolfs Sietiņš, eRoks.lv žurnālists: „Tētukus no šī kolektīva bieži dēvē visādos neglaimojošos vārdos, kurus labāk skaļi nemaz neteikt, jo tā būtu pārāk liela klišeja. Atmetot visas šīs klišejas, kļūst skaidrs, ka Elbow kā piektdienas hedlaineris mums sniegs eiforiski episku, emocionāli spēcinošu, un galu galā grupas dziesmām ir viegli dziedāt līdzi. Tā kā latviešiem patīk dziedāt līdzi, tad Elbow būs tieši īstajā vietā un laikā. Galu galā, mums visiem taču patīk labi kopti angļu džentlmeņi un tieši tādi ir šie bārdainie vīrieši.”

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

The 1975

Chet Faker

Future Islands

Temples

Anna Calvi

lol nau verc

Jānis 2014. gada 11. jūnijā, 03:11

Tavs komentārs