Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MAIJS
Jack Garratt — Love, Death & Dancing
JŪNIJS
No Age — Goons Be Gone
Jessie Ware — What's Your Pleasure
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MAIJS
24: Lauv, Palladium koncertzāle
29: In Flames, Palladium koncertzāle
30: Kedr Livanskiy, Laska Bar
JŪNIJS
06: Aija Andrejeva, Siguldas Pilsdrupu estrāde
21: Michael Kiwanuka, Siguldas Pilsdrupu estrāde
27: Dido, Siguldas Pilsdrupu estrāde
30: P.O.D., Melnā Piektdiena
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2015 – Tom Odell

Normunds Vucāns, 2015. g. 16. jūlijā

Jau rīt Salacgrīvā sāksies lielākais notikums Baltijā — Positivus festivāls.  Viens no neapšaubāmi gaidītākajiem viesiem tajā ir brits Toms Odels, ar kuru kopā tad arī spersim pirmspēdējo soli Ceļā uz Positivus.

Kas?

Kaut gan pēdējo gadu panākumu dēļ liekas, ka Toms Odels ir teju vai mūzikas veterāns, patiesībā brits joprojām ir tikai 24 gadus vecs, un līdz 2013. gadam, kad pirmo reizi rakstījām par viņu šajā rubrikā, bija praktiski nezināms. Kad 13 gadu vecumā puisis sāka rakstīt dziesmas, par to viņš nevienam nestāstīja, jo domāja, ka tas neesot stilīgi, taču diez vai šādas pašas domas pa dziedātāja galvu maisījās arī 2012. gadā, kad viņš ar savu pirmo singlu Another Love uzreiz iekļuva Lielbritānijas pārdotāko dziesmu top 10 vai arī 2013. gada sākumā, kad Odels tika nosaukts kā viens no 15 pretendentiem BBC Sound of 2013 titulam.

Kā Toms man solīja intervijas laikā pirms viņa uzstāšanās 2013. gada Positivus, debijas albums Long Way Down tiešām tika ierakstīts pilnīgi dzīvajā, visai pavadošai grupai spēlējot kopā. To novērtēja arī klausītāji, kas plati padarīja par pirktāko Lielbritānijā, pat neskatoties uz kritiķu stipri rezervētajām atsauksmēm. Pēc šiem panākumiem nākamo pusotru gadu Toms aktīvi koncertēja gan Lielbritānijā, gan citur Eiropā, laiku pa laikam publicējot arī pa kādam jaunam singlam.

Līdz šim lielāko ievērību mūziķis izpelnījās 2014. gada Ziemassvētku laikā, kad viņa versija par The Beatles dziesmu Real Love tika izmantota lielveikala John Lewis reklāmas kampaņā. Jau pēc pāris stundām skaņdarbs kļuva par visvairāk meklēto dziesmu Shazam Lielbritānijā, kam sekoja arī ievērojami komerciālie panākumi. Kopš šīs dziesmas publicēšanas arvien lielāka un lielāka uzmanība tiek pievērsta arī Toma gaidāmajam otrajam studijas albumam, kam klajā būtu jānāk vai nu šī gada beigās, vai nākamā pirmajā pusē.

Ko spēlē?

Odels ir dziesminieks, kura pamatinstruments ir klavieres, kas lielā mērā arī nosaka to, kā viņš izklausīsies. Pārliecinošs vairākums Toma dziesmu ir klavieru balādes, kurās galvenā loma ir atvēlēta tieši šī instrumenta un viņa balss saspēlei, citiem instrumentiem darbojoties vien kā akcentu pielicējiem. Tā kā mūziķis reiz jau ir viesojies Positivus, turklāt jau toreiz gan pulcēja milzīgu pūli, gan arī izcēlās ar pārsteidzoši labu vokālu, ar kādu citu Tomu salīdzināt būtu nesolīdi.

Kāpēc jāredz?

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: Toms Odels jau 2013. gadā ļoti patīkami pārsteidza daudzus Salacgrīvas apmeklētājus ar savu lielisko vokālu, kas divu ziemu laikā sliktāks pavisam noteikti nav kļuvis. Arī pazīstamu dziesmu un faņu viņam ir vairāk, kas jau tagad ļauj prognozēt, ka tikai tas, ka brits uzstāsies piektdienas vakarā, teorētiski varētu liegt viņam pulcēt vienu no lielākajiem un skaļākajiem pūļiem festivālā. Protams, šajā pūlī lielākā daļa skatītāju būs jaunas, pavisam jaunas un pavisam, pavisam jaunas meitenes, kuras Toma dēļ darītu daudz ko, taču arī kungiem koncertā būs, ko redzēt. Kaut vai daudzas dāmas, ar ko varēs iepazīties, jo viņas diez vai vēlēsies dziedāt līdzi Another Love vienatnē.

Jana Kohno, Intro.lv žurnāliste: Tiem, kas saka, ka šogad festivālā varēsim skatīties tikai jau savus slavas gadus pārdzīvojušus vīrus, kurus klausās tikai 40 gadīgi emo vai „kārtējos skandināvu hipsterus”, organizētāji tomēr neaizmirst par dažādām gaumēm — arī populārā mūzika nekur nav pazudusi. Toms Odels — vēl pavisam jauns, bet jau gana daudz sasniedzis, iekārojis fanātisko meiteņu un kautrīgo zēnu sirdis ar saldsērīgām melodijām un pārliecinājis arī dažu skeptiķi ar savu populārās kultūras cilvēkam tik neraksturīgo, piezemēto attieksmi. Vienkāršs cilvēks, kas dara to, kas patīk un padodas vislabāk, radot iespaidu, ka muzicēt ir tik viegli un skaisti — kāpēc gan neaiziet un nepavērot patīkamu talantu klātienē? Smeldzīgas klavieru melodijas priežu ielokā — aizejiet, tajā noteikti būs kas maģisks!

Gundars Zaburdajevs, Intro.lv žurnālists: Toms Odels jau savā pirmajā viesošanās reizē Positivus savāca pamatīgu skatītāju pūli, un tā būtu ļoti liela sensācija, ja šogad neatkārtotos šāds notikumu pavērsiens. Dziesminieka lieliskā balss un pamatīgā deva harizmas, papildinātas ar teicamām melodijām, kalpo par galvenajiem priekšnoteikumiem, kāpēc Odelu var uzskatīt par gaidītu mūziķi gan Positivus, gan Latvijas mūzikas dzīvē kā tādā. Talanta baudītāji pavisam noteikti nebūs vīlušies, garlaicīgi nebūs arī pārējiem, vērojot Toma kaislīgo klavierspēli.

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus 2015 sērijas raksti:

St. Vincent

Basement Jaxx

Charli XCX

Placebo

Jungle

Everything Everything

Jack Garratt

Tropics

Lamb

East India Youth

Warpaint

Kasabian

Ewert And The Two Dragons

Rival Sons

Ghostpoet

Super Besse

Public Access T.V.

SOAK

King Gizzard & The Lizard Wizard

Peace

Robert Plant & the Sensational Space Shifters

Fenech-Soler

Vök

Tavs komentārs