Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
08: The Neighbourhood, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2016 – Baio

Staņislavs Fisenkovs, 2016. g. 14. jūlijā

Viens no pēdējiem šīgada Positivus programmai pievienotajiem māksliniekiem bija amerikāņu mūziķis Baio. Neraugoties uz to, ka mākslinieks ir izdevis tikai vienu albumu un ir relatīvi mazzināms, viņš aicināts uzstāties uz festivāla lielākās skatuves sestdienas pievakarē. To gan var izskaidrot ar viņa sasniegumiem kāda cita projekta ietvaros, par ko, cita starpā, arī šajā noslēdzošajā Ceļš uz Positivus rakstā.

Kas?

Kristofers Baio ir Ņujorkā dzimis mūziķis, kurš gan uz doto brīdi par savu mājvietu ir izvēlējies Londonu. Viņš plašāk ir pazīstams kā grupas Vampire Weekend basģitārists, kurā viņš ir iesaistīts kopš tās pirmssākumiem. Jau skolas gados viņš bija iesaistījies vairākās grupās, taču nekad savu dzīvi nebija nopietni plānojis saistīt ar mūziku. Ap Vampire Weekend debijas albuma ierakstīšanas laiku viņš pat bija plānojis par savu profesiju izvēlēties matemātikas skolotāja amatu, taču drīz vien šo ideju nācās atstāt grupas panākumu dēļ. Pirms tam viņš strādāja arī kā DJ vietējos Ņujorkas klubos. Kā viens no interesantākajiem faktiem saistībā ar Baio tiek minēts tas, ka viens no viņa radiniekiem esot slavenais amerikāņu akteris Stīvs Bušemi.

Pirmie soļi kā solomāksliniekam tika sperti 2012. gadā, kad Baio izdeva trīs dziesmu mazalbumu Sunburn. Tajā atrodama arī viena no populārākajām viņa dziesmām Sunburn Modern. Par šī ieraksta tapšanu Kristofers Bio izteicās, ka to iedvesmoja saules apdegums, ko viņš ieguva ceļojuma laikā uz Meksiku, kas viņam esot atgādinājis moderno mākslu. Iemesls pievērsties solokarjerai esot bijis arī viņa grupas salīdzinoši brīvais tūrēšanas grafiks. Nākamais loģiskais solis viņa karjerai ir pagājušajā gadā izdotais debijas albums The Names, kura tūres ietvaros viņš tostarp ieradīsies Salacgrīvā.

Ko spēlē?

Sākotnēji Baio mūzikas balstījās elektroniskajā mūzikā, bet viņa debijas albumā liela nozīme ir arī dzīvajiem instrumentiem. Ja sākotnēji viņa mūziku varētu salīdzināt ar, piemēram, kanādiešu producenta Caribou, tad albums lika atcerēties Vampire Weekend jaunāko ierakstu Modern Vampires of The City, tik ar lielāku elektroniskās mūzikas ietekmi. Savās uzstāšanās viņš apvieno gan agrīnos skaņdarbus, gan pavisam jaunās dziesmas. Arī savā mūzikā viņš jauc gan baroka mūzikā saklausāmos instrumentus, gan pavisam jaunus rīkus, sintezatorus. Jaukšana ir arī ar žanriem, jo ierakstā var dzirdēt gan kaut ko no afrobeat, indie pop, elektronikas un vēl citus žanrus. To var izskaidrot arī ar daudzveidību mūziķa ietekmēs, viņš pats ir intervijās teicis, ka ietekmējas gan no, piemēram, septiņdesmito gadu mūziķiem, gan mūsdienu.

Kāpēc jāredz?

Lauris Anstrauts,Intro.lv žurnālists:Domāju, ka daudziem Positivus festivāla apmeklētājiem Vampire Weekend katru gadu ir starp festivāla gaidītākajām grupām. Līdz brīdim, kad redzēsim viņus Salacgrīvā, vēl kādu laiku gan jāpagaida, bet šogad festivāla organizatoriem ir izdevies atvest vismaz vienu ceturtdaļu (vai nu jau trešdaļu) no šīs grupas Krisa Baio personā. Tas gan nenozīmē, ka viņa veikums kā solo māksliniekam būtu mazāk ievērojams, jo viņa pagājušajā gada iznākušais solo albums ir patiešām pilns ar lielisku mūziku. Pie tam, šķiet, ka viņa deju kustības varētu būt labākās starp šī gada festivāla mūziķiem.

Staņislavs Fisenkovs, Intro.lv žurnālists: Protams, ka runājot par Krisu Baio ir jāpiemin Vampire Weekend, bet negribētos teikt, ka ar savu solokarjeru viņš nekad nevarēs izkļūt ārā no šīs ēnas. Kopš viņa uzstāšanās tika izziņota, vairākkārt noklausījos viņa ierakstus un vairākas dziesmas vēl joprojām mēdz skanēt galvā. Baio rada lieliskas popmūzikas kompozīcijas, kuras lieliski iederās festivāla programmā. Bet tomēr atgriežoties pie pirmā teikuma, kamēr viņš vēl ir grupas ēnā, uz Baio koncertu jānāk kaut vai tikai tādēļ, lai kādu dienu mēs redzētu Latvijā Vampire Weekend — jo labāk viņam atmiņā paliks šī viesošanās, jo lielāka iespējamība redzēt viņu kopā ar apvienību.

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: Man šķiet, ka daudzi nemaz nezina, ka Baio ir viens no Vampire Weekend dalībniekiem, jo citādāk nevaru izskaidrot faktu, kāpēc viņš pašlaik saņem daudz mazāku uzmanību, nekā būtu pelnījis. Baio mūzika ir izcili piemēroa festivāliem kopumā un Positivus jo īpaši, pie viņa dziesmām viegli gan dziedāt līdzi, gan dejot, gan vienkārši izbaudīt vasaru. Skaņdarbi kā Sister Of Pearl arīdzen ir patiesi lieliski, tāpēc ar pilnu pārlicību var apgalvot, ka kaut ne tas spilgtākais vārds programmā, Baoi šovs būs ļoti interesants un kopējo noskaņu pacilājošs pasākums.

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

C Duncan

HÆLOS

Minor Victories

Charles Bradley

Air

Oh Wonder

Mercury Rev

Grimes

Ellie Goulding

Ho99o9

John Newman

M83

Cigarettes After Sex

Iggy Pop

Wolf Alice

San Fermin

Richard Hawley

Years & Years

Liima

Arthur Beatrice

The Japanese House

Hot Chip

Tavs komentārs