Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

SEPTEMBRIS
Efterklang — Altid Sammen
Keane — Cause And Effect
M83 — DSVII
Blink-182 — NINE
Liam Gallagher — Why Me? Why Not.
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

SEPTEMBRIS
18: Nepāriet Albuma Atklāšanas Svētki, K. K. fon Stricka villa
19: Alise Joste, Nesen, K. K. fon Stricka villa
20: Jāņa Ruņģa Klātbūtne, Tallinas Pagalms
20: Ploho, Klubs Depo
21: UNDER Festival 2019, Autentika
28: Super Besse, Human Tetris, One One
28: Laika Suns, Siguldas pils kvartāls
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2011 - Editors

Normunds Vucāns, 2011. g. 20. jūnijā

Mūsu kopīgajā Ceļā uz Positivus 2011 ir palicis mazāk kā mēnesis laika. Tieši tāpēc nolēmām, ka šis ir īstais brīdis, lai Jums stādītu priekšā vienus no galvenajiem mūziķiem festivālā, kurus derētu redzēt ikvienam — Editors.

Kas?

Grupa ir dibināta 2002. gadā Lielbritānijas pilsētā Starfordā, kad vietējā universitātē sastapās Toms Smits, Kriss Urbanoviczs, Rasels Līčs un Gereints Ovenss. Sākumā vīri vēlējās uzstāties zem nosaukuma The Pilot, bet drīz vien atklāja, ka to izmantojusi septiņdesmito popgrupa. Nākamais nosaukums bija The Pride, tomēr tas tika mainīts, kad notika bundzinieku maiņa — Gereinta lomu pārņēma Edvards Lejs, un 2003. gada martā pieņēma Snowfield vārdu. Šāds nosaukums saglabājās nedaudz vairāk kā pusotru gadu, līdz grupa jau kā pietiekami pazīstami mūziķi (lielisko koncertu atsauksmes ceļoja no mutes mutē) noslēdza līgumu ar ierakstu kompāniju Kitchenware Records un kļuva par Editors.

Panākumi nebija ilgi jāgaida — 2005. gada sākumā pirmais singls Bullets tika izdots tikai 1000 kopiju tirāžā, radot lielu ažiotāžu (jau tās nedēļas vidū ieraksts internetā, piemēram, eBay, maksāja vairāk kā 30 mārciņas), tomēr pirmie nopietnie panākumi sekoja pēc Munich — 22. vieta Lielbritānijas pārdotāko singlu sarakstā un kļūšana par Franz Ferdinand iesildītājiem viņu Eirops tūrē. Vasarā izdotais debijas ieraksts The Black Room iekārtojās 13. pozīcijā albumu topā. Interesanti, ka lielākos panākumus gan jau minētais singls, gan albums sasniedza vēl pēc pusgada — 2006. gada janvārī — Munich pārizdotā versija kļuva par 10. pārdotāko gabalu, savukārt diska uzrāviens bija vēl iespaidīgāks — otrā vieta.

2007. gadā tika izdots grupas otrais studijas ieraksts An End Has A Start, kas visādā ziņā ļoti atgādināja blices debiju. Plate iekaroja pirmo pozīciju ierakstu sarakstā, savukārt no atsevišķiem singliem, vislielākos komerciālos panākumus plūca pirmais vēstnesis Smokers Outside The Hospital Doors. Šeit gan jāpiezīmē, ka daudziem zināmāks varētu būt titulgabals.

Pagaidām svaigākais mūziķu veikums ir 2009. gada In This Light And On This Evening, kurā mūziķi atkāpās no sev tik ierastās ģitārmūzikas, vairāk pievēršoties elektroniskam skanējumam. Ieraksts tika vērtēts ļoti neviennozīmīgi, tomēr komerciālais sniegums bija vērā ņemami — tika atkārtots An End Has A Start panākums.

Ko spēlē?

Kā jau minēju, grupas daiļradi jādala divās daļās — pirmie divi ieraksti un trešais. Pirmos divus raksturo enerģiska, pozitīva ģitārmūzika, savukārt pēdējo — elektroniski eksperimenti, nedaudz depresīva noskaņa. Positivus festivālā viņi būs galvenās, Tele 2 skatuves pirmās dienas hedlaineri, sākot koncertu 23.45.

Kāpēc jāredz?

Editors nereti tiek saukta par lielisku koncertgrupu, kura jebkuru skatītāju spēj apburt un ieinteresēt savā mūzikā. Turklāt nedrīkst aizmirst, ka viņi ir vieni no zināmākajiem mūziķiem šī gada festivāla programmā, un šo uzstāšanos būtu grēks palaist garām!

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus 2011sērijas raksti:

Ok Go

Hurts

Gustavo

Chapel Club

Dzelzs Vilks

The Kissaway Trail

Röyksopp

Pulled Apart By Horses

Tunng

Mark Ronson & Business Intl.

Alcoholic Faith Mission

Malcolm Lincoln

Beach House

Frankie & The Heartstrings

Foto: Publicitātes foto 

Tavs komentārs