Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

SEPTEMBRIS
Efterklang — Altid Sammen
Keane — Cause And Effect
M83 — DSVII
Blink-182 — NINE
Liam Gallagher — Why Me? Why Not.
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

SEPTEMBRIS
18: Nepāriet Albuma Atklāšanas Svētki, K. K. fon Stricka villa
19: Alise Joste, Nesen, K. K. fon Stricka villa
20: Jāņa Ruņģa Klātbūtne, Tallinas Pagalms
20: Ploho, Klubs Depo
21: UNDER Festival 2019, Autentika
28: Super Besse, Human Tetris, One One
28: Laika Suns, Siguldas pils kvartāls
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Dziesmas, kas jādzird šonedēļ 09/06

Intro, 2013. g. 9. jūnijā

White Lies — Getting Even

Angļu trijotne White Lies, šķiet, strādā ar pulksteņa precizitāti, jo nāk klajā ar jaunu albumu ik pēc diviem gadiem. Šogad ir pienācis laiks grupas trešajam studijas albumam BIG TV, kas pārdošanā nonāks jau 12. augustā. Nedēļu pirms tam tautās tiks palaists arī pirmais oficiālais singls There Goes Our Love Again, taču šonedēļ grupa lutina savus fanus ar citu jaunu dziesmu — Getting Even. Nenobīstieties, kad sāksiet to klausīties, jo dziesmas ievadā dzirdamas... vijoles. Savas skaļās ģitāras un spēcīgās bungas White Lies pamazām sāka pieklusināt jau iepriekšējā albumā Ritual, kurā tika izmantots sintezators. Jaunajā materiālā izmantoto instrumenti skaits ir audzis, taču, tiekot līdz Getting Even piedziedājumam, var atviegloti nopriecāties, ka vecais labais skanējums arī turpat vien ir. Ja esat bijis kaislīgs grupas fans jau kopš pirmsākumiem, šai dziesmai nevajadzētu jums sagādāt vilšanos. Arī grupas vokālists Harijs Makvejs apsola, ka apvienības uzticīgie fani par jauno albumu būšot sajūsmā, bet, kā jau vienmēr, cik cilvēku, tik viedokļu.

/Jana Udovenko/

Nine Inch Nails — Came Back Haunted

Nine Inch Nails ir viena no tām grupām, kas ir sasniegusi līmeni, kurā viņi jau var darīt gandrīz pilnīgi jebko, bet publika vienalga būs sajūsmā. Protams, Came Back Haunted nav nekādi debesu brīnumi, kas visiem ilggadējiem grupas faniem liktu sist galvas pret sienām, kamēr cilvēkiem, kuri domā, ka viņi dzīvo tikai vienreiz, noskaidrot, kas ir šī lieliskā jaunā grupa. Nē, tā ir klasiska NIN dziesma, kurā valda spēcīgs industriāli elektronisks bass, un, ja vien tev nav naida pret šo žanru kā tādu, arī tev noteikti skaņdarbs iepatiksies. Tiesa, pastāv ļoti liela iespējamība, ka, ja to pašu izpildītu jebkura cita grupa, mēs par kompozīcijas eksistenci nekad tā arī neuzzinātu, bet tas jau ir cits stāsts.

/Normunds Vucāns/

Hot Chip — Dark & Stormy

Laikam jau Hot Chip dalībnieku vēlme radīt jaunu mūziku ir neizsmeļama, jo, lai gan tikai pirms gada viņi izdeva jaunu albumu un lielākā daļa grupas dalībnieku nepārtraukti darbojas dažādos blakusprojektos, šonedēļ viņi atkal ir prezentējuši jaunu singlu. Dark & Stormy ir noskaņas ziņā viens no tumšākajiem Hot Chip skaņdarbiem, bet ierastie deju bīti un lipīgā melodija ir vietā. Starp citu, dziesmas vidusdaļā viņi vismaz instrumentālā ziņā sāk izklausīties aizdomīgi līdzīgi The Chemical Brothers (viens brīdis vispār izklausās pēc Hey Boy Hey Girl sākuma), tai pat laikā Hot Chip laikam ir grupa, ko nevar sajaukt ne ar vienu citu. Dark & Stormy gan ir tikai vienas reizes singls, un pagaidām nav ziņu par to, kad no viņiem varam gaidīt jaunu albumu, bet jauna mūzika no Hot Chip vienmēr ir notikums.

/Lauris Anstrauts/

Editors — The Sting

Līdz jaunajam Editors albumam palikušas nu vairs tikai trīs nedēļas, bet tas viņiem neliedz apdāvināt savus fanus ar jaunām dziesmām. Tiem, kas pabijuši grupas koncertos pēdējo divu gadu laikā, šī dziesma nebūs pilnīgs jaunums. Pirmo reizi puiši to izpildīja 2011. gadā, kad tā vēl bija stipri izmērcēta sintezatora skaņās. Tad tā ieguva nedaudz citādāku skanējumu 2012. gada jūnijā. Nu, pēc gada, tā piedzīvojusi vēl vienu transformāciju un arīdzan tiks pirmo reizi oficiāli izdota. The Sting būs pieejama kā B-puse Editors pirmajam jaunā albuma singlam A Ton of Love, kas nonāks pārdošanā 17. jūnijā. Jaunajā dziesmas versijā pilnībā izņemts sintezators, kas to padara daudz vieglāku. Iespējams, dažus fanus tas skumdinās, taču jāatzīst, ka šī apstrāde daudz labāk piestāv grupas jaunā albuma The Weight of Your Love skanējumam.

/Jana Udovenko/

Jonathan Rado — Faces

Džonatans Rado, indie rock grupas Foxygen dalībnieks, septembrī gatavojas izdot solo debijas ierakstu. Rado kopā ar Semu Fransu pie apvāršņa parādījās 2011. gada beigās, kad tika izdots 60. gadu psihedēlijas stilā ieturētais Take the Kids Off Broadway EP. Tagad, kad grupas daiļrade guvusi plašāku ievērību, jaunais ņujorkietis paralēli darbam grupā nolēmis likt pamatus arī savai solo karjerai. Faces ir pirmais vēstnesis no septembrī gaidāmā ieraksta. Akustiskās ģitāras pavadīts, nostaļģiskā manierē ieturētais vokāls iznes cauri skaņdarbam nemaz nemanot. Instrumnetālais izpildījums nedaudz atgādina The Kinks agrīno daiļradi, kas ir diezgan likumsakarīgi, ņemot vērā Rado un Fransa milzīgo ietekmi no tās desmitgades. Darbojoties uz savu roku, Rado nonācis līdz ierakstam, kas pieskaitāms pie bedroom pop ar nelielu indie piegaršu.

/Kristaps Zvirbulis/

Cloud Control — Dojo Rising

Rudenī gaidāmo albumu sarakstam varat pievienot austrāliešu četrotnes Cloud Control jauno veikumu Dream Cave. No pirmdienas kļuva pieejams pirmais singls no tā — Dojo Rising. Ja pirms trim gadiem savā debijas albumā austrālieši dziedāja dziesmas par zeltainiem kanārijputniņiem, Gangas upi un atomiem, tad jaunajā materiālā tiek apspēlēta mūžam nemirstīgā mīlestības un attiecību tēma. Acīmredzot grupas vokālists Alisters Vraits paspējis pa šo laiku nogrēkoties, salaist šo to dēlī un nu izliek sakrājušās emocijas jaunajās Cloud Control dziesmās. Mainījies ir ne tikai saturs, bet arī pati mūzika. Pirmajā albumā Bliss Release bija saklausāmas vairākas atsauces uz hipiju laiku folkroku, taču tagad arī viņi krituši mūsdienu lielākajā muzikālajā kārdinājumā, t. i., elektronikā. Klausoties Dojo Rising, dzirdēsiet, kā bītu mašīna gandrīz nemanāmi iezagusies arī starp Cloud Control bungām un ģitārām. Tas noteikti ir liels un pareizs solis grupas skanējuma attīstībā, tādēļ jācer, ka arī pārējās dziesmas jaunajā albumā būs tik labas.

/Jana Udovenko/

Astral Pattern — Sitting in the Sun

Astral Pattern pirmsākumi meklējami grupā S.C.U.M, kas šī gada sākumā, izdevuši tikai vienu studijas ierakstu, paziņoja, ka izbeidz radošo darbību. Huvs Vebs, Melisa Rigbija un Bredlijs Beikers, kurus vieno sajūsma par grupas Kraftwerk daiļradi, neilgi pēc tam dibināja jaunu ansambli. Sitting in the Sun, ieskats grupas gaidamājā Light Poems EP, apstiprina viņu aizraušanos ar vācu elektroniskās mūzikas pionieriem. Vasarīgais noskaņojums, kas caurvij grupas debijas singlu, ir tiešs atspulgs aiz loga valdošajam gadalaikam. Šis, protams, nav ne pirmais, ne pēdējais šajā gadā izdotais singls, kas aizskar vasaras tēmu, bet starp tiem, kas izdoti īstajā mirklī, Sitting in the Sun ir vadošajā pozīcijā. Astral Pattern ir jauns sākums, kas S.C.U.M post-punk periodu nolicis tālākā stūrīti un izvilcis no trijotnes baudāmu dream pop siltām vasaras dienām un vakariem.

/Kristaps Zvirbulis/

Pinkunoizu — Great Pacific Garbage Patch

Dziesma, kas iesākas ar 28 sekunžu ilgu krītošas lidmašīnas skaņu un vēlāk pārvēršas par psihedēlisku space rock gabalu. Runa ir par dāņu četrotni Pinkunoizu, kuri šonedēļ padalījušies ar jaunu dziesmu Great Pacific Garbage Patch no sava 5. augustā gaidāmā albuma The Drop. Dziesma nosaukta par godu neskaitāmajiem lūžņiem un atkritumiem, kas atrodami Klusajā okeānā. Kā stāsta grupas dalībnieki, šis nosaukums lieliski attēlo cilvēku pāridarījumu pasaulei, kā arī jaunā albuma skanējumu, kurš tapis, sametot kopā vairākas idejas. Pinkunoizu bija tikai viena nedēļa, lai ierakstītu albumu, un trīs nedēļas, lai samontētu to, kas padara iznākuma pirmo vēstnesi Great Pacific Garbage Patch vēl jo iespaidīgāku.

/Jana Udovenko/

Nine Inch Nails — Came Back Haunted
Nine Inch Nails ir viena no tām grupām, kas ir sasniegusi līmeni, kurā viņi jau var darīt gandrīz pilnīgi jebko, bet publika vienalga būs sajūsmā. Protams, Came Back Haunted nav nekādi debesu brīnumi, kas visiem ilggadējiem grupas faniem liktu sist galvas pret sienām, kamēr cilvēkiem, kuri domā, ka viņi dzīvo tikai vienreiz, noskaidrot, kas ir šī lieliskā jaunā grupa. Nē, tā ir klasiska NIN dziesma, kurā valda spēcīgs industriāli elektronisks bass, un ja vien Tev nav naida pret šo žanru kā tādu, arī Tev noteikti skaņdarbs iepatiksies. Tiesa, pastāv ļoti liela iespējamība, ka ja to pašu izpildītu jebkura cita grupa, mēs par kompozīcijas eksistenci nekad tā arī neuzzinātu, bet tas jau ir cits stāsts.
Nine Inch Nails — Came Back Haunted
Nine Inch Nails ir viena no tām grupām, kas ir sasniegusi līmeni, kurā viņi jau var darīt gandrīz pilnīgi jebko, bet publika vienalga būs sajūsmā. Protams, Came Back Haunted nav nekādi debesu brīnumi, kas visiem ilggadējiem grupas faniem liktu sist galvas pret sienām, kamēr cilvēkiem, kuri domā, ka viņi dzīvo tikai vienreiz, noskaidrot, kas ir šī lieliskā jaunā grupa. Nē, tā ir klasiska NIN dziesma, kurā valda spēcīgs industriāli elektronisks bass, un ja vien Tev nav naida pret šo žanru kā tādu, arī Tev noteikti skaņdarbs iepatiksies. Tiesa, pastāv ļoti liela iespējamība, ka ja to pašu izpildītu jebkura cita grupa, mēs par kompozīcijas eksistenci nekad tā arī neuzzinātu, bet tas jau ir cits stāsts.
Nine Inch Nails — Came Back Haunted
Nine Inch Nails ir viena no tām grupām, kas ir sasniegusi līmeni, kurā viņi jau var darīt gandrīz pilnīgi jebko, bet publika vienalga būs sajūsmā. Protams, Came Back Haunted nav nekādi debesu brīnumi, kas visiem ilggadējiem grupas faniem liktu sist galvas pret sienām, kamēr cilvēkiem, kuri domā, ka viņi dzīvo tikai vienreiz, noskaidrot, kas ir šī lieliskā jaunā grupa. Nē, tā ir klasiska NIN dziesma, kurā valda spēcīgs industriāli elektronisks bass, un ja vien Tev nav naida pret šo žanru kā tādu, arī Tev noteikti skaņdarbs iepatiksies. Tiesa, pastāv ļoti liela iespējamība, ka ja to pašu izpildītu jebkura cita grupa, mēs par kompozīcijas eksistenci nekad tā arī neuzzinātu, bet tas jau ir cits stāsts.

Tavs komentārs