Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
17: Positivus 2020, Salacgrīva
18: Kartupeļpalma 57, Nacionālais botāniskais dārzs, Salaspils
24: Summer Sound 2020, Liepāja
AUGUSTS
14: Dons. Es Nāktu Mājās, Daugavas stadions
22: Ozols. Lielkoncerts Lucavsala Live, Lucavsala
SEPTEMBRIS
03: Foals, Palladium koncertzāle
OKTOBRIS
02: Sting, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Dziesmas, kas jādzird šonedēļ (11/04)

Intro, 2013. g. 11. aprīlī

Šonedēļ starp nedēļās aktuālākajiem muzikālajiem jaunumiem atradīsiet mūziku no The National, Laika Suns, Teen Daze un daudziem citiem. Ja šķiet, ka kaut kā šeit pietrūkst vai ir kas cits, ko teikt, esat laipni aicināti savu viedokli izteikt komentāros.

The National — Demons

Starp “lielajām” grupām, kas šogad ieplānojušas atgriezties ar jaunu albumu, atrodami arī pozitīvi drūmie The National, un šonedēļ mums beidzot ir iespēja dzirdēt kādu no tā skaņdarbiem. Par albuma pirmo singlu izvēlēts skaņdarbs ar nosaukumu Demons, un pēc pirmajām noklausīšanās reizēm tas vilšanos pagaidām nav sagādājis. Meta Berningera piesmakušais baritons tajā skan tikpat dziļi kā vienmēr, radot grupas cienītājiem jau ierasto nedaudz melanholisko noskaņu. Savukārt instrumentāli Demons, šķiet, skan nedaudz piezmētāk, bez ierastās grandiozitātes, lai gan arī šeit, kā ne reizi vien iepriekš, tradicionālās rokmūzikas skaņas ir papildinātas ar stīgu instrumentiem. Tomēr, par spīti grandiozitātes trūkumam, tas savu uzdevumu spēj paveikt godam. Tiem, kas The Nationaļ seko jau ilgāku laiku, šis ir iemesls nepacietīgi gaidīt jauno albumu. Savukārt tiem, kas vēl nav pievērsušies viņu daiļradei, Demons varētu būt labs iemesls to beidzot izdarīt. Domāju, ka tam nekad nebūs par vēlu.

/Lauris Anstrauts/

Laika Suns — Tas Tur Augšā

Latvijas rokmūzikā ir jauna supergrupa un es par to esmu neizsakāmi priecīgs. Kāpēc? Tāpēc, ka kopš brīža, kad Mofo paziņoja par savas darbības apturēšanu, man Latvijas mūzikas dzīvē kaut kā ir pietrūcis. Jā, it kā jau grupas dalībnieki nekur nav pazuduši — Edgars Rubenis pievērsies eksperimentālajai mūzikai, savukārt Toms Ostrovskis un Pēteris Lunde, tāpat kā iepriekš, turpināja darboties citās grupās. Tomēr grupas seja un balss Arnis Račinskis, lai gan nekur nebija pazudis un ik pa laikam tika ņēmis dalību citos projektos, tā isti nopietni neko jaunu klausītājiem arī nebija piedāvājis. Tomēr beidzot tas ir mainījies — kopā ar agrāko cīņu biedru Pēteri Lundi un jaunajiem spīdekļiem Kārli Butinu no Parára un Kārli Strūbergu no Momend viņš ir dibinājis grupu Laika Suns. Šī pieredzes un relatīvās jaunības mjiedarbība ļoti labi parādās arī grupas publicitātes foto, kurās patiešām izskatās, ka divi skūtgalvaini veči ņēmuši savā paspārnē jaunos censoņus. Attiecībā uz pašu mūziku, šķiet, ka Laika Suns skan nedaudz drūmāk nekā Mofo, tomēr, klausoties Tas Tur Augšā, atsevišķos ģitāras rifos, Račinska dziedājumā un dziesmas tekstā šīs grupas cienītāji noteikti atradīs kaut ko sev pazīstamu. Tai pat laikā, grupas skanējumā noteikti ir jūtama arī abu Kārļu ietekme. Katrā ziņā būs interesanti novērot, kā šī dinamika starp grupas dalībniekiem attīstīsies turpmākajos grupas ierakstos. Un Laika Suņa turpmākajiem ierakstiem pilnīgi noteikti ir vērts sekot līdz, jo, šķiet, ka šis varētu būt viens no pēdējo gadu spēcīgākajiem pieteikumiem Latvijas mūzikas pasaulē.

/Lauris Anstrauts/

Young Wonder feat. Sacred Animals — Time

1l hiphopa bītu, 2 ēdamkarotes glitch, 300g dabstepa, sintīpopa sīrups un šķipsniņa pulksteņa tikšķu. Lūk, ko uzcepis Jaunais Brīnums no Īrijas. Time ir otrais singls no viņu jaunā, 6. maijā gaidāmā EP Show Your Teeth, un tas tapis sadarbībā ar viņu tautieti Daru Nolanu jeb Sacred Animals. Atbildot uz jautājumu, kā Ians Rings un Reičela Komena raksturotu savu mūziku paši, viņi norāda, ka pamatā tā ir elektronika un pops, taču tiek izmantoti arī elementi no daudziem un dažādiem mūzikas stiliem. Manuprāt, Time ir lielisks pierādījums tam, ka Young Wonder ir spējīgi nenoslīkt žanru dažādībā un putras vietā radīt kaut ko maģisku un oriģinālu. Vai šī ir īru atbilde Niki & The Dove?

/Jana Udovenko/

oOoOO — Stay Here Feat. ML

Nedaudz dīvainais producents oOoOO (tā arī nekad neesmu sapratis, kā izrunāt viņa skatuves vārdu), kurš pārstāv tikpat dīvaino witch house žanru (ja tāds jebkad ir pastāvējis) pēc vairākiem EP beidzot ir gatavs piedāvāt savu pirmo albumu. Tā pirmajā singlā piedalās arī vokālists ML, kura elektroniski pārveidotā balss nedaudz atdzīvina oOoOO skanējumu. Savukārt viss pārējais ir kā jau oOoOO skaņdarbos un witch house žanrā kopumā ierasts — hiphopa bīti, kas izstaro seksuālo enerģiju, kurus papildina spocīgas sintezatoru skaņas, kopā radot noskaņu, kuras vizuālai atveidošanai būtu vajadzīgas neskaitāmas dūmu mašīnas. Jā, tas skan tieši tik dīvaini, cik dīvaini es to esmu aprakstījis, bet arī tieši tikpat ļoti apburoši.

/Lauris Anstrauts/

Teen Daze — Morning House

Kanādietis Teen Daze nesen pārvācies uz dzīvesvietu Sumas kalna tuvumā un, apburts ar tur plaukstošo pavasari, sarakstījis jaunu četru dziesmu EP, kas tā arī saucas — The House on the Mountain. Dziesmas ir tapušas, cenšoties skaņā iemūžināt saulainas pēcpusdienas puķu dārzos un pavasara smaržu. Lai to izdarītu, Teen Daze izmantojis plašo virtuves rīku klāstu, kas pēc viņa vārdiem tā vien esot uzprasījušies semplošanai, un savu istabas biedru — ģitāristu Deividu (jāatzīmē, ka šī ir pirmā reize, kad Teen Daze mūzikā tiek izmantots šis instruments). Teen Daze repertuārā vispār ir grūti atrast kādu dziesmu, kas neizklausītos pēc vasaras, un Morning House nav izņēmums. Resgalīgi bīti, glāsmainas sintezatora kārtas, iestarpināta putnu čivināšana, un tā vien gribas skriet vārtīties pļavā. Starp citu, nopērkot šo dziesmu, būsiet ziedojuši Teen Daze gaidāmo kāzu budžetam.

/Jana Udovenko/

Rae Morris — From Above (Jack Steadman Remix)

Lai gan Džeks Stedmans (Bombay Bicycle Club līderis) jau daudzus gadus nodarbojas ar elektroniskās mūzikas producēšanu, ne visi to zina. Pie tam, tā kā tā ir viņa blakusnodarbe, viņš samērā reti publicē kaut ko jaunu. Pagājušās nedēļas beigās pienāca tā retā reize, kad viņš mums piedāvā kādu jaunum. Jau agrāk viņš ir remiksējis jauno censoņu mūziku — pagajušajā gadā Dog is Dead, nedaudz senāk Lo-Fi Culture Scene utt. Šoreiz viņš ir remiksējis jaunās dziedātājas Reas Morrisas skaņdarbu From Above, kas ir arī viņas jaunākā EP tituldziesma. Džeka Stedmana elektronika arī šajā reizē ir viegla, kas ļoti veiksmīgi papildina šo dziesmu.

/Staņislavs Fisenkovs/

Tavs komentārs