Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

APRĪLIS
Dua Lipa — Future Nostalgia
Yves Tumor — Heaven To A Tortured Mind
TOPS — I Feel Alive
Empress Of — I'm Your Empress Of
Thundercat — It Is What It Is
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
03: Rīgas Modes, Klubs Depo
17: Laime Pilnīga, Palladium koncertzāle
18: Aminata, Hanzas Perons
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
18: Human Tetris, Klubs Depo
21: The Sound Poets, Hanzas Perons
23: Stūrī Zēvele, Klubs Depo
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Dziesmas, kas jādzird šonedēļ (28/02)

Intro, 2013. g. 28. februārī

Pie beigām ir nonācis jau otrais 2013. gada mēnesis, un šis gads turpina mūs priecēt ar lielisku mūziku. Šīs nedēļas labākās jaunās mūzikas apskatā atradīsiet jaunus skaņdarbus no Yeah Yeah Yeahs, Deivida Bovija, Iron & Wine un daudziem citiem. Ja šķiet, ka kaut kā šeit pietrūkst vai ir kas cits, ko teikt, esat laipni aicināti savu viedokli izteikt komentāros.

Yeah Yeah Yeahs — Sacrilege

Vienīgais, kas man nāca prātā pirms jaunā Yeah Yeah Yeahs albuma pirmā singla Sacrilege noklausīšanās bija: "Es tikai ceru, ka dziesma nebūs tik briesmīga kā jaunā albuma vāciņš". Tomēr jau pēc apmēram 20 sekundēm bija skaidrs, ka bažām nav pamata — Ņujorkas indie grandi vēl joprojām ir lieliskā formā! Klausoties Sacrilege dzirdams, ka Yeah Yeah Yeahs nedaudz atkāpušies no iepriekšējā albumā It's Blitz! dzirdamā sintezatoru skaņām dekorētā skanējuma, atgriežoties tuvāk tam, kas bija dzirdams pirmajos divos grupas albumos. Lai gan tas nozīmē, ka viņu mūzikā atkal ir papilnam ģitāras skaņu, tās tomēr tā kā paliek otrajā plānā, ļaujot izcelties Karen O balsij, ko dziesmas beigās vēl papildina gospeļu koris. Gala secinājums ir tāds, ka vienalga, vai ar sintezatoriem vai ģitārām, vai ar gospeļu kori vai bez tā, Yeah Yeah Yeahs ir un paliek Yeah Yeah Yeahs — grupa kuras skanējuma kvalitātei mēs varam uzticēties. 

/Lauris Anstrauts/

Iron & Wine — Grace for Saints and Ramblers

Amerikāņu dziesminieks Iron & Wine šogad atgriežas ar jaunu albumu Ghost on Ghost. Tas tiks izdots 16. aprīlī, un Grace for Saints and Ramblers ir jau otrais vēstnesis no tā. Pirmajā — Lover’s Revolution — bija dzirdamas spēcīgas džeza ietekmes, savukārt Grace for Saints and Ramblers ir ļoti dzīvespriecīga un rotaļīga dziesma, kas lieliski ieskandinās pavasari un būs brīnišķīgs biedrs saulainās dienās.

/Jana Udovenko/

David Bowie — The Stars (Are Out Tonight)

Sākotnēji par Deivida Bovija jauno singlu The Stars (Are Out Tonight) man nemaz negribējās rakstīt, jo man vienmēr ir grūti objektīvi novērtēt šādu ievērojamu mākslinieku jaunu daiļradi. Tas tāpēc, ka vienmēr šos skaņdarbus klausoties, netīšam sāku  tos salīdzināt ar viņu ziedu laiku darbiem un jūs varat iedomāties, kas šādos gadījumos ir uzvarētājs. Tomēr The Stars (Are Out Tonight) mani pārsteidza nesagatavotu. Desmit gadu pārtraukums kopš viņa pēdējā studijas albuma Bovijam nebūt nav nācis par sliktu un atliek tikai brīnīties par to, cik jauneklīgi viņš izklausās, par spīti tam, ka viņam ir jau 66. Protams, ka tāds dižgars ka Bovijs vienmēr ir radījis lielisku mūziku, tomēr šķiet, ka viņa jaunais albums patiešām varētu būt vienā līmenī ar viņa karjeras pirmās puses veikumiem.

/Lauris Anstrauts/

Ifan Dafydd — Celwydd feat. Alys Williams

Ifan Dafydd ik pa laikam uzpeld ar kādu interesantu gabalu, kas ir visnotaļ labs, bet ar mazuma piegaršu — cik maz var uzzināt par pašu producentu, tikpat maz pieejami arī viņa skaņdarbi. Celwydd ir Ifan Dafydd jaunākais veikums ar Alys Willams iedziedātu vokālu — izklausās varbūt nedaudz popsīgāk kā iepriekš radītās dziesmas, mazliet pietrūkst piesātinājuma. Lai gan, varbūt nemaz nav slikti, ka skaņa ir tīrāka, tā teikt less is more, turklāt klips ir visai jauks.

 

/Sanita Kacuba/

John Cale — Living With You (Laurel Halo remix)

Eksperimentālās un elektroniskās mūzikas censone Lorela Heilo savā jaunajā remiksā ir ķērusies klāt roka grandam Džonam Keilam. Living With You ir trešais singls no viņa pagājušā gada albuma Shifty Adventures in Nookie Wood. Heilo tam atmetusi vokālo partiju, izdzēsusi visas folkroka pēdas un radījusi ambientu, elektronisku skaņdarbu. Diez, ko par šādu versiju domā pats Keils?

/Jana Udovenko/

AlunaGeorge — Attracting Flies

Jaunu singlu šonedēļ klajā laida arī viena no visvairāk apspriestajām jaunajām britu mūzikas apvienībām AlunaGeorge. Tajā grupa vēl vairāk apguvusi sava skanējuma popmūzikas pusi, nedaudz atmetot noslēpumainību, ko esam dzirdējuši iepriekšējās viņu dziesmās, un izmēģinot tiešāku skanējumu. Tomēr nav tā, ka tas kaut ko ļoti sabojātu — Alunas Frensisas balss joprojām skan intriģējoši un rotaļīgi, un arī otra dueta puse — Džordžs — savu producēšanas darbu ir paveicis lieliski. Līdz ar to, Attracting Flies kļūst par kārtējo pakāpienu dueta ceļā uz pasaules karstākās muzikālās apvienības statusu.

/Lauris Anstrauts/

Rudimental — Waiting All Night feat. Ella Eyre

Drum ‘n’ Bass apvienība Rudimental prezentējusi savu nu jau ceturto singlu no aprīlī gaidāmā debijas albuma. Pa lielam nekas nav mainījies — 180 bīti minūtē, spēcīga baslīnija, pieaicināts vokāls un priecīgās taurītes, taču skan vēl joprojām lieliski. Visam albumam ar šādu formulu varētu būt par garlaicīgu, tādēļ cerēsim, ka puišiem ir vēl kaut kas interesants padomā.

/Jana Udovenko/

Olafur Arnalds — Old Skin feat. Arnor Dan

Burvīgais islandiešu komponists Olafurs Arnaldss šonedēļ mūs priecē ne tikai ar savu jauno albumu For Now I Am Winter, bet arī ar jaunu singlu un videoklipu no tā. Old Skin skan pavisam citādāk nekā jebkas no Arnaldsa līdzšinējā repertuāra, jo pirmo reizi viņa dziesmai ir balss, par ko jāpasakās īslandiešu dziedātājam Arnoram Danam. Skanējuma ziņā Arnalds turpina pagājušā gada EP Stare uzsākto, kurā viņš kopā ar vācu komponistu Nilsu Frāmu savija klasisko mūziku ar elektroniku un ambienci. Ja jums patika Vestarda Šimkus un ELVI/DUNIAN kopdarbs, tad jums pie sirds noteikti ies arī Arnalda debešķīgās melodijas.

/Jana Udovenko/

Farewell J.R — A Thought, A Mind

A Thought, A Mind ir otrais singls no Farewell J.R martā gaidāmā debijas EP Health. Mierīgais dziesmas sākums un vokālista Nika Reinera balss atgādina Moonface skanējumu un attiecīgi Spensera Krūga (Wolf Parade, Sunset Rubdown) balss tembru, taču vēlāk uzplaukst modernā folka skaņās, līdz sasniedz orķestrālu kulmināciju. Šāds raksturojums jau licis vairākiem mūzikas apskatniekiem salīdzināt šos Kembridžas puišus ar Bon Iver un Arcade Fire. Klausieties un vērtējiet arī jūs!

/Jana Udovenko/

Young Adults — Born In 91

Varat man piekrist vai nepiekrist, bet šobrīd aktuālā deviņdesmito gadu rokmūzikas atdzimšana, manuprāt, ir viena no labākajām lietām, kas pēdējos gados ir notikusi mūzikas pasaulē. Kārtējā grupa, kas izvēlejusies spēlēt šādā stilā, ir Masačūsetas pārstāvji Young Adults, kuri deviņdesmito indie mūzikai pieiet no pankroka puses. Savā jaunajā singlā Born In 91 viņi saka, ka "age is just a technicality". Un patiešām, pat ja The Year The Punk Broke vienlaikus ir arī tavs dzimšanas gads, kāpēc gan lai tu nevarētu spēlēt mūziku, kas izklausās tā, it kā būtu nākusi tieši no tā perioda.

/Lauris Anstrauts/

Tavs komentārs