Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
17: Positivus 2020, Salacgrīva
18: Kartupeļpalma 57, Nacionālais botāniskais dārzs, Salaspils
24: Summer Sound 2020, Liepāja
AUGUSTS
14: Dons. Es Nāktu Mājās, Daugavas stadions
22: Ozols. Lielkoncerts Lucavsala Live, Lucavsala
SEPTEMBRIS
03: Foals, Palladium koncertzāle
OKTOBRIS
02: Sting, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

eRoks.lv gada labāko albumu top 20 (2.daļa)

Normunds Vucāns, 2010. g. 30. decembrī

Sāku pats sev apnikt, tomēr ikreiz, kad rakstu par 2010. gada labāko mūziku, nevaru nepieminēt nu jau banālo teikumu par to, ka šis gads ir bijis mūzikas faniem īpaši vēlīgs. Jau aizvakar, rakstot par 2010. gada labākajām dziesmām minēju, ka šogad bijuši simtiem lielisku singli, tomēr uzskatu, ka pats labākais materiāls, kas šogad laists klajā ir albumi — tieši tie salīdzinot ar citiem gadiem ir īpaši kuplā skaitā un neparasti augstā kvalitātē.

Meklējot gada labāko albumu, izmantojām līdzīgu sistēmu kā dziesmu topā — sākumā katrs autors atlasīja trīsdesmit, viņaprāt, veiksmīgākos diskus bez noteiktas secības, no kuriem atlasījām tos, kurus izvēlējās vismaz divi cilvēki. Tad no atlikušā saraksta (interesanti, ka albumu topam tika iesniegtas ap 110 platēm, kas ir teju divreiz mazāk kā singliem, taču paplašinātajā sarakstā iekļuva 49, kas ir gandrīz divreiz vairāk kā kompozīcijām) ikviens izveidoja savu top 20 secībā no pirmās līdz divdesmitajai vietai, tādējādi nosakot ripuli, kas tiks atzīts par eRoks.lv 2010. gada labāko albumu.

Pirmo topa daļu varat apskatīt šeit.

Oficiālā eRoks.lv 2010. gada labāko albumu top 20 otrā daļa:

10. Avi BuffaloAvi Buffalo

Par Avi Buffalo daudz runāt nav viegli — vienkāršā, naivā un skaistā mūzika, ko viņi rada, runā pati par sevi, komentāri, pārsvarā, ir lieki. Mierīgs vakar pie kamīna, brauciens uz lauku māju vai arī kavēšanās atmiņās par pavadīto gadu 0 ikvienā no šiem gadījumiem mūziķi spēj uzburt īsto noskaņu!

 

9. HurtsHappiness

Jau kopš pirmās reizes, kad izdzirdēju Wonderful Life, man bija skaidrs — šis duets ir kaut kas īpašs! Atdzīvinājuši astoņdesmito garu un apvienojuši savā mūzikā visu labāko, ko popmūzika spēj piedāvāt, Hurts uzrunā pat tos, kuri ikdienā cenšas izvairīties no šī žanra.

8. The Dead WeatherSea Of Cowards

Supergrupas turpina savu uzvaru gājienu — liekas, ka nekad iepriekš tik daudz populāru mūziķu apvienību kā pēdējos pāris gados nav bijis. Viņi ir alternatīvi, pasmagi, tomēr līdz sīkumiem pārdomājuši ikvienu šī albuma niansi, kas ļauj to pilnībā izbaudīt!

7. Broken BellsBroken Bells

Jāatzīst, ka mani pamatīgi izbrīnīja fakts, ka lielākā daļa ārzemju mūzikas kritiķu ir aizmirsuši par šo ripuli savu topu veidošanas procesos. Neskatoties uz to, eRoka kolektīvam Mercera un Bērtona sadarbība šķiet ievērības vērta, jo tik augstvērtīgs (tieši skaņas ziņā) ir reti kurš disks — līdz sīkākajai niansei noslīpētais daudzo instrumentu izmantojums, līdz sīkākajai niansei noslīpēts producentu darbs. Bauda ausīm!

6. These New PuritansHidden

Katru gadās viens tāds ieraksts, kura komerciālie panākumi ir ļoti zemi, tomēr mūzikas kritiķu un atsevišķu fanu augstie vērtējumi to ieceļ tādā kā kulta statusā. Šogad tas noticis ar šo britu ārtroka apvienību, un nav pat tik svarīgi — labs vai slikts, pārvērtēts vai nenovērtēts ir šis disks, jo bez tā 2010. gads mūzikā būtu daudz savādāks.

5. Band Of HorsesInfinite Arms

Uzskatu, ka Sietlas kvinteta iekļūšana augstajā piektajā vietā ir otrs lielākais pārsteigums šī gada aptaujā, kaut gan nenoliegšu — tas ir ļoti patīkams pārsteigums. Neticami skaists un plūstošs ieraksts, kura pavadījumā laiks paskrien vienā acumirklī, ļoti iespējams, ka labākais, ko šie vīri jebkad ir radījuši. Piebildīšu, ka man, tīri subjektīvi, šis ir gada mīļākais disks.

4. LCD SoundsystemThis Is Happening

Dejiskas, nedaudz dumpinieciskas skaņas komplektā ar asprātīgiem tekstiem un negaidītiem muzikālajiem pavērsieniem ir radījušas kokteili, ko nebaidos nodēvēt par ņujorkiešu augstāko domu lidojumu. Tieši neprognozējamība un ilūzija, ka tas viss ir ļoti vienkāršs, pat primitīvs, bija tas, kas viņiem līdz šim nedaudz pietrūka, lai būtu patiesi izcili.

3. Sleigh BellsTreats

Skaļi, traki un agresīvi — vismaz es, ieraugot šādu kombināciju trešajā vietā, biju ļoti pārsteigts. Tikpat negaidīti ir tas, ka līdz ar trešo vietu Sleigh Bells oficiāli ir radījuši šī gada labāko debijas disku mūsu vērtējumā.

2. Vampire WeekendContra

Lieku reizi pierādās tas, ka stabilitāte ir labu rezultātu pamats — Contra nav tik atmiņā paliekošs disks kā Vampire Weekend, tajā nav tik spēcīgi singli kā vairākos citos šī gada albumos, tomēr tas ir kvalitatīvs un solīds albums, kurš ne uz mirkli nekļūst garlaicīgs. Kā jau teicu — ne tas spēcīgākais, tomēr stabilākais gada ieraksts gan, ko atzīst praktiski visi.

1. Arcade FireThe Suburbs

Nekas pārsteidzošs nav noticis, un arī mēs uzskatām, ka Vina Batlera un draugu veikums ir šī gada labākais albums. Praktiski nevainojams, ar katru klausīšanās reizi tajā izdodas atrast ko jaunu un iepriekš nedzirdētu vai nepamanītu. Tieši tāpat kā singlu konkurencē Not In Love, arī meklējot labāko ierakstu, kanādiešiem konkurentu nebija — neviens no mums to nevērtēja zemāk par trešo vietu, kas kopvērtējumā deva pārliecinošu uzvaru. Ar prieku un lepnumu paziņojam — Arcade FireThe Suburbs ir eRoks.lv oficiālais 2010. gada labākais albums!

Topu var lejuplādēt šeit.

Tavs komentārs