Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

APRĪLIS
Dua Lipa — Future Nostalgia
Yves Tumor — Heaven To A Tortured Mind
TOPS — I Feel Alive
Empress Of — I'm Your Empress Of
Thundercat — It Is What It Is
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
03: Rīgas Modes, Klubs Depo
17: Laime Pilnīga, Palladium koncertzāle
18: Aminata, Hanzas Perons
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
18: Human Tetris, Klubs Depo
21: The Sound Poets, Hanzas Perons
23: Stūrī Zēvele, Klubs Depo
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Gada jubilejas mixtape

Normunds Vucāns, 2011. g. 14. jūnijā

Gluži kā vienā elpas vilcienā ir pagājis jau gads, kopš mēs, eRoks.lv kolektīvs, cenšamies Jums pastāstīt par, mūsuprāt labām (un dažreiz arī ne tik labām) lietām, kas notiek mūzikas pasaulē. Tieši pirms gada, 2010. gada 14. jūnijā pulksten 20.00 mēs pirmo reizi padarījām portālu pieejamu, un kopš tā brīža visu laiku esam centušies turēties pie sākumā radītā mērķa — no lielā mūzikas okeāna izcelt saulītē tiešām labu mūziku.

Šo misiju centīsimies pildīt arī savā otrajā dzīves gadā, tāpēc to iesākam ar Gada jubilejas mixtape. Tajā apkopojām kompozīcijas, kas gan mums, gan dažiem no mūsu sadarbības partneriem šķitušas zīmīgas un asociējušās ar eRoku. Gluži tāpat kā ikdienas raksti portālā, arī šī izlase ir ļoti daudzveidīga un daudzšķautņaina, jo katrs uzdevumu bija izpratis citādi. Daži izvēlējās skaņdarbus pilnā nopietnībā, savukārt citi, tāpat kā savos rakstos, arī tagad visu skatīja caur humora prizmu. Šīs daudzveidības dēļ jau tagad esmu pārliecināts — miksteipā ikviens atradīs kaut ko tieši sev īpašu!

Paldies visiem tiem, kas mūs ir atbalstījuši un lasījuši šī gada laikā, ceram, ka neesam Jums likuši vilties, un ceram, ka neliksim Jums vilties arī turpmāk. Priekā, draugi!

Mixtape var noklausīties šeit.

1. Just JackEmbers

Izvēlējās Normunds Vucāns, eRoks.lv autors

Gluži tāpat kā iesāku Atklāšanas mixtape tieši pirms gada, arī šoreiz pirmajai kompozīcijai bija jābūt tieši Embers. Skaisti, aizraujoši, dinamiski — tieši tā varētu raksturot šo dziesmu, un, vismaz man tā gribētos cerēt, arī eRoku.

2. Ewert And The Two Dragons(In The End) There’s Only Love

Izvēlējās Antra Feldmane, eRoks.lv autore

Viņi ir šobrīd spēcīgākie iegauņu jaunpienācēji Latvijas mūzikas vidē, tādejādi rosinot to nelielo starpkultūru dialogu starp baltiešiem, kas mums ir, tāpēc šo dziesmu noteikti vajag iekļaut izlasē.

3. Arcade FireReady To Start

Izvēlējās Gundars Zaburdajevs, eRoks.lv autors

Ready To Start stāstu var sasaistīt ne tikai ar portālu, bet arī ar manām personīgajām simpātijām. Tā bija viena no manām pagājušā gada mīļākajām dziesmām, turklāt bija iekļauta albumā The Suburbs — ierakstā, ko eRoks.lv kolektīvs atzina par labākovisā 2010. gadā. Pirmo reizi ar tik nopietnu atlases sistēmu veidojām kādu topu, tāpēc šis posms eRoka vēsturē ļoti labi palicis atmiņā.

4. Dartz!One Twice Again!

Izvēlējās Rūdolfs Sietiņš, eRoks.lv autors

Kā jau zināt, mūsu kolēģim Normundam patīk matemātika, ja īpaši to māca britu skolotāji. Un vispār iepriekšējam tekstam ir simboliska nozīme.

5. The NationalSorrow

Izvēlējās Monvids Pālens, eRoks.lv autors

Ar eRoku ir tāpat kā ar pirmo lielo mīlestību vai narkotikām, tās paņem Tevi tik spēcīgi, ka Tu tā īsti nekad arī no tām neesi brīvs. Neizbēgami pēdu nospiedumi Tavas emocionālās atmiņas tumšākajos nostūros, kas savas aprises nekautrējas slēpt pie mazākās gaismas šalts. Skumjas ir dziļas un patiesas. Tās vieno Tevi un mani, šeit un tagad. Tās būs tepat arī joprojām rīt. Mēs kopā smiesimies, raudāsim, dejosim, baudīsim un dzīvosim, lai kur arī Tu būtu. Tu vienmēr zini, ka ir kāda vieta, kur Tu esi savējais.

6. A-haSummer Moved On 2011

Izvēlējās Inese Rutkovska, Makroconcert PR menedžere

Ar grupu A-ha mūs saista īpaša saikne. 2002.gadā, kad pirmo reizi rīkojām šīs grupas koncertu, to apmeklēja rekordliels cilvēku skaits — 30 000! Arī, kad pagājušā gada  udenī A-ha devās pēdējā turnejā un tās laikā uzstājās arī Latvijā, halle Arēna Rīga bija pārpildīta. Tas bija lielisks koncerts, kas sagādāja neaizmirstamas un ļoti skaistas emocijas ne vien skatītājiem un mums kā koncerta rīkotājiem, bet arī pašai grupai!

Sveicam eRoku jubilejā un vēlam ļoti veiksmīgu un radošu attīstību nākotnē!

7. MuseNeutron Star Collision (Love is Forever)

Izvēlējās Uldis Goba, eRoks.lv autors

Uldis izvēlējās trīs kompozīcijas, kas miksteipā ir dažādās vietās, tomēr paskaidrojums par tām ir kā vienots teksts, tāpēc publicēju to šeit.

Protams, eRoks nevar noliegt to, ka lielu iespaidu uz mums ir atstājuši arī tādi smagsvari kā Bon Jovi vai U2 līderis Bono — viņi ietekmē pilnīgi visu, kas kustas. Taču ir 3 mūziķi, kurus vajadzētu izcelt — Metjū Belamijs no Muse, Billijs Korgans no The Smashing Pumpkins un popdīva Mailija Sairusa. Viņi jau kopš pirmsākumiem ir atradušies eRoka uzmanības centrā un diskusiju lokā, vienmēr tieši šo trīs mākslinieku pretrunīgās darbības gan mūzikā, gan ārpus tās ir likušas mums saausīties. Bez viņiem mēs nebūtu tur, kur esam tagad. Belamijs parādīja ceļu uz kritiskāku pieeju un dažādu alternatīvu meklējumiem (asociācijas ar krāsainajām biksēm), Korgans norādīja, ka tomēr ir jācenšas saglabāt veselais saprāts arī gadījumos, kad tas neliekas pareizi (kaut pašam Billijam tas vienmēr izdotos), bet Mailija Sairusa bija mūsu vārti uz atvērtību un plašu redzesloku. Periodiski eRoka garīgo stāvokli ir ietekmējuši arī daudzi citi mākslinieki (Pink Floyd, Džastins Bībers, Normunda "devītnieku" armija), taču tieši šis Lielais Trijnieks, caurskatot eRoka attīstību, ir bijis visnozīmīgākais.

8. The ClimbersThe Good Ship

Izvēlējās Gundars Zaburdajevs, eRoks.lv autors

Pagājušajās vasaras Positivus festivāls bija pirmais, ko eRoks.lv apmeklēja mūzikas portāla statusā, turklāt tas bija pirmais Positivus arī man personīgi. Tika redzētas daudzas lieliskas grupas, bet pašas fantastiskākās emocijas pamanījās sagādāt apvienība The Climbers savā otrajā koncertā. Ne īsti izstāstīt, ne īsti aprakstīt, vien jāsaka, ka neko tādu vēl piedzīvojis nebiju. Par to man lielā mērā jāpateicas eRoks.lv, jo visticamāk tieši darbošanās šeit mani pareizajā laikā nostādīja pareizajā vietā.

9. InterpolNot Even Jail

Izvēlējās Antra Feldmane, eRoks.lv autore

Grupa, kas ir mainījusi manu mūzikas gaumi līdz ar saknēm un pamatiem, kopš pirmo reizi dzirdēju Antics un tādejādi nonācu līdz viņu laikabiedriem Editors, She Wants Revenge, kā arī no jauna atklāju Joy Division stāstus un detaļas, ieskaitot Iana Kērtisa sievas uzrakstīto autobiogrāfiju. Šis viss ir bijis daļa no manas gaumes identitātes, diezgan nemainīgi līdz pat mūsdienām

10. Bon JoviRock You Like A Hurricane (Live)

Izvēlējās Rūdolfs Sietiņš, eRoks.lv autors

2011. gada 12. jūnijs bija liela, traģiskiem notikumiem pārbagāta diena. Mira Anal Cunt līderis Sets Putnams un vārds gay zaudēja savu vēso nozīmi, bet veids kā Bon Jovi, mūsu mīļākais izpildītājs, izpildīja šī portāla himnu eRock You Like A Hurricane no vācu simfometaļugām Scorpions šo sāpi tikai paspilgtina vai arī uzliek kārtīgu plāksteri uz asiņojošās brūces. Un tieši šī ģeniālā kavera dēļ 2011. gada 12. jūniju var uzskatīt par nozīmīgāko datumu mūzikas vēsturē. Noskaties vēlreiz!

11. Bon Jovi vs M.I.ADead Or Alive

Izvēlējās Rūdolfs Sietiņš, eRoks.lv autors

"I See The Million Faces And I Rock Them All, cause i'm the cowboy pif paf paf," konceptuāls turpinājums eRock You Like A Hurricane.

12. The KillersAll These Things That I've Done

Izvēlējās Uldis Goba, eRoks.lv autors

Šī dziesma tiek veltīta eRoka garīgajam tēvam un dibinātājam Raitim Krūmiņam (viņu pat varētu dēvēt par mūsu lokālo Krišjāni Valdemāru vai Krišjāni Baronu). Lai arī viņa ceļa virziens ir bijis nedaudz citādāks nekā mūsējais, tieši Raitis ir eRoka sakne un Pirmavots. Viņa muzikālā kritiķa karjeras augstākais punkts saistīts tieši ar The Killers daiļradi. Tiesa, viņa "spārnotā frāze", kas neapšaubāmi ir bijusi spēcīga influence eRoka turpmākajā attīstībā, tika radīta rakstā par latviešu grupu Double Faced Eels, taču tieši Brendona Flauersa grupai veltītie epiteti ir sava veida stūrakmens eRoka agrīnajos posmos. Turies, Raiti, mēs pirmsākumus neizmirsīsim!

Protams, nedrīkst nepievienot slaveno frāzi — "Man agrāk šķita, ka Double Faced Eels ir tādi paši pozeri kā The Killers savā jaunākajā albumā un izliekas par indīroka gigantiem, lai gan nu jau nav nekas vairāk par popsūdiem ar ģitārām. Esmu kļūdījies — tā ir ļoti laba grupa un gaidīšu, ko jaunu tā laidīs klajā."

13. The Smashing PumpkinsWe Only Come Out At Night

Izvēlējās Uldis Goba, eRoks.lv autors

14. SantogoldYou'll Find A Way (Switch & Graeme Sinden Remix)

Izvēlējās Raimonds Dunke, radio personība un eRoks.lv blogu autors

Kāpēc tieši šī dziesma un eRoks?

Pavisam vienkārši, eRoks pats atrod ceļu pie saviem lasītājiem, vai arī mūzikas mīļotāji atrod ceļu pie eRoka. Vai tie būtu blogi, koncertu apraksti, albumu recenzijas vai arī vienkāršs domu izklāsts, eRoks tiek sadzirdēts, jo piedāvā kaut ko katra gaumei, nevis viena cilvēka subjektīvo viedokli. Vienaldzīgo nav, nebūs, un arī nevajag... 

Daudz laimes gada jubilejā!

15. Crystal CastlesCelestica

Izvēlējās Alise Stefanoviča, eRoks.lv autore

Uz eRoku es atnācu gandrīz kā balta lapa. Lai arī mūzika vienmēr ir bijusi mana kaislība, tomēr jāatzīst, ka vairāk mana izvēle krita uz pagājušā gadsimta mūzika, tādējādi necienīgi atstājot malā to labo, kas top mūsdienās. Arī par Crystal Castles es uzzināju tikai no eRoka, un šī dziesma bija pirmā, ko no viņiem noklausījos.

16. LadytronThey Gave You A Heart, They Gave You A Name

Izvēlējās Einārs Lielmanis, eRoks.lv programmētājs

Izvēlējos dziesmu tāpēc, ka Ladytron man uzjunda ļoti īpatnējas, bet patīkamas emocijas, un liriku pirmās rindas gauži jauki saaucas ar mūsu abpusējo sadarbību — protams, dziesma ir par kaut ko pavisam citu, bet, piemiedzot pietiekoši acis, "they gave you a heart, they gave you a name, released to the wild (..)" it kā stāsta par jums, kas sākaeRoku wordpressā, ieliekot viņā sirdi un nosaukumu, un tad nu jums vajag patvērumu, un esat te, manā slinkajā tehniskajā azotē!

17. Linkin ParkIn The End

Izvēlējās Rūdolfs Sietiņš, eRoks.lv autors

Dižākie mākslinieki muzbiznesā kopš The Beatles šajā tūkstošgadē ir sacerējuši daudzas himnas. Šis hīts, kas simbolizē mūžīgā muzikālā fenomena ņūmetāla beigu sākumu, lieliski atbilst šī portāla atitūdei eRock You Like A Hurricane. Šo dziesmu arī veltu mūsu garīgajam barontēvam Raitim Krūmiņam jeb citējot dižo vārda meistaru "Agrāk man Linkin Park šķita tādi paši underground pozeri kā Thinking Fellers Union Local 282, tagad izrādās tā nav tiesa. Linkin Park eRockz un gaidīšu jaunas lielas lietas no viņiem"

18. Daniel JohnstonTrue Love Will Find You In The End

Izvēlējās Rūdolfs Sietiņš, eRoks.lv autors

Man gribējās šajā dziesmu kopumā ielikt kaut ko nenormāli depresīvu, tādejādi šāda mindblowing izvēle. Lai gan patiesībā šāda izvēle lieliski sasaucas ar Linkin Park dziesmu In The End, jo True Love Will Find You In The End ir minētā Linkin Park grāvēja extended versija

19. Katie MeluaThe Flood

Izvēlējās Alise Stefanoviča, eRoks.lv autore

Pašā sākumā es eRokā biju tikai korektore, taču pēc vairākiem ieteikumiem nolēmu pamēģināt arī kaut ko parakstīt. Kā pirmo apskatīju tieši Keitijas Meluā albumu, un tāpēc šis albums un dziesma man vienmēr paliks atmiņā kā debija eRokā!

20. Tune YardsPowa

Izvēlējās Antra Feldmane, eRoks.lv autore

Mans favorīts no Tune Yards, jo gabals ir vienkāršs un bez izteiktiem eksperimentiem. Manuprāt, Tune Yards ir viens no oriģinālākajiem kolektīviem mūsdienās.

21. Franz FerdinandTake Me Out

Izvēlējās Normunds Vucāns, eRoks.lv autors

Pilnīgi noteikti varu apgalvot, ka šī ir viena no eRoka himnām. Neviens mūsu kopējais pasākums nepaiet bez kopīgas kompozīcijas dziedāšanas, kas nu jau ir kļuvis par teju folklorizētu pasākumu!

22. BlurCharmless Man

Izvēlējās Monvids Pālens, eRoks.lv autors

Vienmēr esmu zinājis, ka gadījumā, ja būs runa par eRoks jubilejas miksteipa veidošanu, tad tur noteikti ir jābūt kādai dziesmai no Blur. Priekš manis periods, kad dzima jaunais mūzikas portāls, bija britpopa renesanses laiks. Ne tikai domās un sajūtās, bet arī gaisā bija jūtams, kas maģisks — kāda narkotika, kas lika degt 24 stundas dienā un iedvesmoja uzdrīkstēties atvērt sev jaunus apvāršņus un darīt lietas par kurām iepriekš tikai klusībā biju sapņojis.

23. WavvesKing Of The Beach

Izvēlējās Raimonds Zaķis, viens no eRoks.lv aktīvākajiem lasītājiem

Vasarīga dziesma no vasarīga albuma vasarā dzimušam portālam!

24. Death Cab For CutieYou Are A Tourist

Izvēlējās Normunds Vucāns, eRoks.lv autors

Šis laiks vismaz man personīgi ir bijis ļoti interesants un tāls. Ir ieguldīts daudz laika, ir meklētas jaunas lietas, ko vajadzētu ieviest, tāpēc portāla attīstība visu laiku ir ceļā un pabeigtību. Manuprāt, tieši šis skaņdarbs to visu vislabāk raksturo!

25. KontakteThe Ocean Between You And Me

Izvēlējās Egons Reiters, Radio 101 dīdžejs

Es pavisam netīšam uzgāju viņus kādā izlasē, iepatikās! Gribu padalīties, tā ir instrumentālās mūzikas blice no Londonas. Šim gabalam arī tas nosaukums tāds zīmīgs —  tas nav par atstatumu, tas ir par vienojošo. Mūzikas portāls arī ir okeāns, okeāns starp Tevi un mani!

Priekā!

26. Cocteau TwinsHeaven Or Las Vegas

Izvēlējās Alise Stefanoviča, eRoks.lv autore

Dalība eRokā ļoti mainījusi manu mūzikas gaumi, to paplašinot un izzinot ne tikai svaigākos jaunumus, bet arī sev it kā zināmus žanrus. Tieši šeit es tuvāk iepazinu arī sev sapņainās mūzikas žanrus, un iemīlējos. Un šī dziesma varētu būt mana pirmā simpātija!

27. Flight Of The ConchordsFriends

Izvēlējās Normunds Vucāns, eRoks.lv autors

Šo izvēli pat ir grūti komentēt, dziesmas teksts pats pasaka visu priekšā. Šķietami muļķīgas, reizēm absurdas, bet absolūtās patiesības ir saklausāmas Friends, kuras tekstā, nešaubos, ikkatrs var sadzirdēt sev ko pazīstamu un piedzīvotu!

28. Bon IverCreature Fear un Team

Izvēlējās Normunds Vucāns, eRoks.lv autors

Šo nevarēju neiekļaut, jo tieši abi divi Bon Iver albumi ir tās skaņas, ar kurām man paliks atmiņā pirmās jubilejas laiks. Viena no skaistākajām dziesmām pasaules vēsturēir viens no piemēriem, kad šeit izceļam ne tik populāras, bet fantastiskas kompozīcijas!

29. Miley CyrusParty In The USA

Izvēlējās Uldis Goba, eRoks.lv autors

30. GleeDon’t Stop Believin’

Izvēlējās Normunds Vucāns, eRoks.lv autors

Pat neskatoties uz faktu, ka seriāla autori dara visu iespējamo un neiespējamo, lai novērstu ikvienu no Glee, tieši viņu izpildījumā Don’t Stop Believin’ ir tas, kas man visvairāk atgādina par eRoku. Tāpat kā pērn, noslēdzu jubilejas mixtape ar šo gabalu, jo portāls bija un ir sapnis, kuru ir prieks izdzīvot katru dienu!

Vēlreiz paldies pilnīgi visiem mūsu lasītājiem un atbalstītājiem, mēs to visu novērtējam no visas sirds! Centīsimies Jūs nepievilt arī turpmāk!

P.S. Ja arī Tu vēlies pievienoties mūsu autoru kolektīvam, šis ir īstais brīdis, kad to sākt darīt! Atraksti mums uz info@eroks.lv, un pievienojies mūsu kolektīvam!

Mixtape vari lejuplādēt šeit.

daudz laimes! :-) tikai miksteipu novilkt nevar, klausīties gan.

kidijs 2011. gada 17. jūnijā, 15:18

Tavs komentārs