Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

OKTOBRIS
Foals — Everything Not Saved Will Be Lost – Part 2
Battles — Juice B Crypts
Cigarettes After Sex — Cry
Underworld — Drift Songs
Young Guv — GUV II
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

OKTOBRIS
25: Kreisais Krasts, Hanzas Perons
25: Men in Black, Arēna Rīga
25: Goran Gora un Latvijas Radio Bigbends, Spīķeru koncertzāle
NOVEMBRIS
05: Jānis Šipkēvics un projekts “Nepāriet”, Hanzas Perons
09: Lola Marsh, Mūzikas nams Daile
16: Brit Floyd, Palladium koncertzāle
23: Carnival Youth, Hanzas Perons
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Glastonberijai 40!

Emīls Dombrovskis, 2010. g. 25. jūnijā

Festivāla norises vieta ir Vortija ferma (Worthy Farm), kura atrodas 10 kilometrus no Glastonberijas pilsētas, un šīs fermas saimnieks Maikls Īviss (Michae Eavis) 1970.gada pirmo reizi savā zemē sarīkoja festivālu, kurš šodien ir zināms, kā lielākāis brīvdabas mūzikas un mākslas festivāls pasaulē.

Uz pirmo festivālu apmeklētāju skaits bijis ap 1,500 cilvēkiem un biļete izmaksāja tikai 1 angļu mārciņu, bet šogad to apmeklēs vairāk kā 180,000  un biļetes cena ir aptuveni 185 mārciņas. Kopumā festivālā mūziķi, un ne tikai, sniegs priekšnesumus uz 36 skatuvēm.

Kā zināms Glastonberijas festivāls vienmēr izceļas mūziķu sastāvu. Šogad par galvenajiem hedlaineriem tika iziņoti Muse (kurus redzēsim 17.julijā Salacgrīvā), Stīvijs Vonders (Steve Wonder), un U2, bet Bono veselības problēmu dēļ U2 nācās atcelt savu uztāšanos un viņu vietu ieņēma Gorillaz, kuri šogad izdeva savu trešo studijas albūmu Plastic Beach. Piektdien uz Pyramid Stage (galvenā skatuve) kāps Gorillaz, sestdien, bet svētdien Stīvijs Vonders. Starp citu Muse ir radījuši lielu intrigu ar savu paziņojumu, ka viņiem uz skatuves pievienosies, kā teica grupas bundzinieks, kāds ļoti, ļoti īpašs viesis, kas pacelšot Muse jaunā limēnī.

Priekš manis interesantākais noteikti būs dzirdēt Gorillaz piektdien, jo ja tev liek aizstāt U2, tad tev tas ir jāizdara godam. Interesanti būs dzirdēt arī Empire Of The Sun, kuri man pēdējā laikā ir iepatikušies un, protams, Muse. Būs interesanti salīdzināt Glastonberijas un Positivus priekšnesumus. Festivālu varēs vērot BBC kanālos.

Šī gada festivāls solas būt labākais 40 gadu vēsturē. Nav iemeslu neticēt!

Tavs komentārs